Skocz do zawartości

Jaki subwoofer do jamo s 807


Depeche BTR

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu subwoofer do mojego kina domowego i nie wiem jaki subwoofer wybrać. Posiadam zestaw kolumn jamo S807 (białe) oraz wzmacniacz onkyo tx-nr 656. Salon ma jakieś 35m2. Budżet to jakieś 1500zl, jeśli warto dołożyć jeszcze kilka stówek to jest taka możliwość. Zastanawiałem się nad jamo J12 lub klipsch R12sw lecz ten 2 nie podchodzi mi pod kolorystykę. Sprzęt używany będzie w 50% do filmów i 50% do muzyki. Co byście mi proponowali. Dodam jeszcze że nie musi być to nowy sub. Proszę o odpowiedz.

Edytowano przez Depeche BTR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz przeboleć kolor, to zdecydowanie Klipsch R-12SW. W swojej cenie jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepszy subwoofer. Jeśli natomiast musi być kolor biały, spójrz na proponowany przez kolegów Heco Aurora Sub 30A. Są jeszcze dwa inne subwoofery naprawdę warte zainteresowania - Polk Audio HTS 10 lub większy, potężniejszy Polk Audio HTS 12.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście atrakcyjne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jamo nie bierz na pewno. Już trudno masz te kolumny ale nadrobić warto subem. Dobrym.

Heco aurora sub bialo-brazowy.

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

No niestety żona wybierała bo wyglądowo jej się podobały te Jamo S 807 😞

Również zastanawiałem się nad wymianą tego zestawu, ale myślałem że jak dołożę suba to zacznie to w końcu grać.

Nie jest to ten temat ale na co proponujecie wymienić?

Co do tego suba Heco aurora to nie będzie za słaby na ten metraż?

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli możesz przeboleć kolor, to zdecydowanie Klipsch R-12SW. W swojej cenie jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepszy subwoofer. Jeśli natomiast musi być kolor biały, spójrz na proponowany przez kolegów Heco Aurora Sub 30A. Są jeszcze dwa inne subwoofery naprawdę warte zainteresowania - Polk Audio HTS 10 lub większy, potężniejszy Polk Audio HTS 12.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście atrakcyjne wyceny dla forumowicza.

Kolorystykę mogę przeboleć lecz słyszałem że Klipsch r-12sw nie nadaje się do muzyki - czy to prawda?

Polk Audio HTS 10 - Ten sub bardzo mi się podoba ale czy nie będzie za słaby do mojego metrażu?

Polk Audio HTS 12 - Ten subik zdecydowanie przekracza założony budżet :-(

 

Panowie a czy nadał by się taki sub jak Taga Harmony Platinum v.2 SW-10?

Słyszeliście może jak on gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to że żona wybierała wyglądowi to wybaczam. :)

nie odsluchala no trudno. Z wyglądu one mi się nawet podobają. Ale dźwięk no ....... 🥺

sproboj suba. On ci zostanie nawet przy wymianie na inny set. Tu stosował bym heco serii.

tannoy mimo że lepszy w stereo nic tu nie pomoże. Bo te kolumny akurat do stereo wogole się nie nadają. Aureola nad nimi nie spowodują że będą grać lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Depeche BTR napisał:

No niestety żona wybierała bo wyglądowo jej się podobały te Jamo S 807 😞

Również zastanawiałem się nad wymianą tego zestawu, ale myślałem że jak dołożę suba to zacznie to w końcu grać.

Nie jest to ten temat ale na co proponujecie wymienić?

Co do tego suba Heco aurora to nie będzie za słaby na ten metraż?

Kolorystykę mogę przeboleć lecz słyszałem że Klipsch r-12sw nie nadaje się do muzyki - czy to prawda?

Polk Audio HTS 10 - Ten sub bardzo mi się podoba ale czy nie będzie za słaby do mojego metrażu?

Polk Audio HTS 12 - Ten subik zdecydowanie przekracza założony budżet :-(

 

Panowie a czy nadał by się taki sub jak Taga Harmony Platinum v.2 SW-10?

Słyszeliście może jak on gra?

Oczywiście najlepszą opcją do muzyki byłby np. SVS SB-1000 lub aktualnie w mega promocji SVS SB-12-NSD, ewentualnie REL T/5I. Są to subwoofery konstrukcji zamkniętej, oferujące świetną szybkość, dokładność, kontrolę, która jest tak potrzebna przy odsłuchu muzyki. Wspomniany Klipsch R-12SW oczywiście nie reprezentuje tej klasy co podane wcześniej modele, ale w danym budżecie moim zdaniem i tak sprawdzi się bardzo dobrze, także w muzyce. Reasumując jeśli kolor nie jest najważniejszy i możesz troszeczkę dołożyć, gorąco namawiam na SVS-SB12-NSD, lepszego suba nawet w wyższych pieniądzach nie kupisz. Jeśli trzymamy się budżetu, pozostałbym przy Klipsch jako ofercie dobrej.

Zresztą zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem żonie wasze pomocne opinie i teraz jej troche głupio że poleciała na wygląd. Przedyskutowaliśmy jeszcze raz ten temat i doszlismy do wniosku że jednak częściej sprzęt jest wykorzystywany do oglądania filmów i tv niż do muzyki. Napiszcie mi jeszcze jakiś propozycje subów bardziej do filmów i tv który nada się również do innych frontów bo dostalem zielone światło na ich wymianę ale dopiero za rok no i oczywiście muszą być białe. Wzmacniacz zostaje. 

Ps. Napisane z innego konta - tel.

Edytowano przez Marker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...