Skocz do zawartości

Niedrogi wzmacniacz do jasnych kolumn.


przemass

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję wzmacniacz do kolumn Dali 4B. Brzmienie ich jest bardziej jasne. Kolumny będą służyć głownie do oglądania filmów i okazjonalnego słuchania muzyki pop, indierock. W połączeniu ze wzmacniaczem Pioneer, pożądana barwa dźwięku była w trybie Loudnes. 

DENON PMA-980R czy Pioneer A 676

Jestem w trakcie licytacji pma-980r z zamiarem wygranej ale pojawił mi się w okolicy Pioneer A 676 za 500 zł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Pioneer A 676 może Ci się spodobać. To granie pełne po cieplejszej stronie z dużą ilością niskich tonów. Musisz tylko wiedzieć o tym , że ten wzmacniacz nie jest zbytnio rozdzielczy. Niskie tony są mocne, ale niezbyt dobrze kontrolowane, bardziej pulchne. Więc jeżeli Twoje kolumny mają rozdzielczość na całkiem dobrym poziomie i w miarę szybki kontrolowany bas to może się zgrać dobrze.

Jakbyś mógł dołożyć kilka stów to możesz upolować wyższy model tj. Pioneer A 757, A777. Jeszcze lepsze granie w pewnych aspektach i wydajność prądowa.

Kolejny wzmacniacz, który również gra ciepło, dosyć "analogową" barwą jak na tranzystor to Harman Kardon 665/665 Vxi.

Ciepłe granie z ładną barwą to również stary NAD 3020. To zupełnie inne granie niż nowsze NAD'y. Tylko , że tutaj nie wiem jakie masz pomieszczenie i czy prawidłowo napędzi Twoje kolumny bo akurat ten model bardzo mocny nie jest, ale jak nieduże pomieszczenie i nie szalejesz z głośnością to również dobra opcja, czym bardziej , że Twoje kolumny mają wysoką skuteczność. Trochę większą moc ma model NAD 3240 PE, na którego też, a nawet i bardziej można polować. Barwowo one grają bardzo podobnie, a ten drugi ma mocniejsze niskie tony.

Do wyboru , do koloru ;)

Tego Denona o którym piszesz nie miałem to się nie wypowiem.

Pamiętaj , że przy zakupie leciwych wzmacniaczy jest ważne , aby były zdrowe na oryginalnych podzespołach.

Oczywiście odsłuch ze swoimi paczkami przed zakupem mocno wskazany, więc warto szukać sprzętu w swojej okolicy.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...