Skocz do zawartości

Szybka sprawa - podłączenie kina domowego, dvd, tv, dekodera i konsoli


GameOverX

Recommended Posts

Witam. Zamierzam dziś jechać wybrać kino domowe i tak się zastanawiam czy te połączenie będzie ok, aby ze wszystkich sprzętów oraz zwykłej tv z anteny naziemnej dźwięk szedł na głośniki z kina. DVD, dekoder i konsole podłączam kablami hdmi do tv, a kino domowe podłączam pod hdmi ARC. Czy wszystko będzie dobrze grać? Czy muszę natomiast wybrać takie kino z większą ilością złącz hdmi, aby do niego podpiąć wszystkie sprzęty zamiast do tv? W ogóle czy jest jakaś różnica między takimi połączeniami? A może jeszcze inna konfiguracja będzie odpowiednia?

 

 

Edytowano przez GameOverX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej będzie podpiąć wszystko pod amplituner ( bo o takim kinie mowa?). ARC ma ograniczenie jeśli chodzi o przesył formatów dużej gęstości (DDTrueHD czy DTS HD-MA), przesyła jedynie DD i DTS w postaci podstawowej ( nie wiem jak sprawa się ma z DD+). A  TV póki co nadaje w DD i zdarza DD+, no i oczywiście stereo (mpeg). Przy podłączeniu do amplitunera jesteś w stanie w pełni wykorzystać jego potencjał. Oczywiście nie zawsze trzeba włączać ampli aby oglądać materiał ze źródeł do niego podłączonych, jeśli ma funkcję HDMI PassThrough to umożliwa przesył obrazu i dźwięku ze źródła do TV w trybie Standby.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @GameOverX to jest forum, a nie telefoniczny dyżur eksperta. Chcesz podjąć decyzje zakupowe, to przygotuj się do tego:

a) poprzez odpowiednio wcześniejsze przygotowanie zapytania na forum

b) poprzez przejrzenie dotychczasowych tematów, gdzie takie zagadnienia były poruszane przynajmniej dziesiątki razy.

W każdym razie "wkładanie" w tor audio TV to nie jest dobry pomysł i należy to rozwiązanie pominąć, jeżeli tylko jest taka możliwość. Nota bene nawet nie podałeś o jakim TV mowa. O "kinie", jakie bierzesz pod uwagę, również ani słowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV to samsung ue50ru7402, a myślę dokupić kino domowe SONY BDV-E6100. Jak wszystko będzie grało to ok. Bo czytałem właśnie, że niektórzy podpinaja jeszcze dodatkowo dekoder z kinem optykiem i chce wybrac odpowiednie podlaczenie aby dzialalo bez zbednych kabli, typu dekoder do tv i jeszcze do kina a w razie potrzeby potem przepinac kabel. Bo jaki jest cel podłączania dekodera dodatkowo optykiem do kina skoro juz idzie kabel hdmi z dekodera do tv, a potem z tv poprzez arc idzie do kina. TV z dekodera np nc+ nie nadaje chyba w takich formatach, zeby jeszcze dodatkowo to optykiem podpinac

Edytowano przez GameOverX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie... kino, a "kino". 

Zazwyczaj pod definicją kina na tym forum, kryje się m.in. "pełnoprawny" amplituner KD z kilkoma wejściami HDMI, pod które podłączane są różne źródła, nie plastikowe gotowce różnych producentów (oczywiście bez urazy i z szacunkiem również do tych drugich).

w tej sytuacji

17 minut temu, GameOverX napisał:

SONY BDV-E6100

nie masz takiego komfortu. pozostaje jedynie ARC (jeżeli ten Sony go posiada), ew. optyk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie to poszukam może czegoś innego choć budżet ograniczony do 2 tysiecy i chcialem przy okazji stare dvd zmienic na blu-ray bo konsole mam tylko tymczasowo. A już z czystej ciekawości, jak czytałem na innych forach o podłączeniach zestawów, to czy jak dekoder np. nc+ podłączony jest przez hdmi do tv, a telewizor podłączony jest przez hdmi do "kina" (oba urządzenia wspieraja arc i do tych wejsc kabel jest podłączony) to jaki jest sens dodatkowo jeszcze podłączać optykiem dekoder z "kinem" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego - nie wiem, co jest źródłem takich herezji, ale omijaj je zatem szerokim łukiem. Chyba, że czegoś nie doczytałeś do końca, bo jedyne, co sensownego przychodzi mi do głowy z takim podłączeniem to brak możliwości przekazania dźwięku z TV (nawet po optyku, samo ARC też nie zawsze działa) stąd HDMI do TV dla obrazu, a optyk do kina dla dźwięku. 

Z założenia wszystkie źródła (np. wymieniony przez Ciebie dekoder nc+, czy np. konsola) wpinane są w ampli KD po HDMI, a z samego ampli kolejnym HDMI w celu oddania na TV tylko obrazu. 

Co do budżetu - nie pozwoli Ci on zmontować nowych amplitunera KD i zestawu kolumn 5.1. Albo używki, albo zwiększasz budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

nie ma żadnego - nie wiem, co jest źródłem takich herezji, ale omijaj je zatem szerokim łukiem. Chyba, że czegoś nie doczytałeś do końca, bo jedyne, co sensownego przychodzi mi do głowy z takim podłączeniem to brak możliwości przekazania dźwięku z TV (nawet po optyku, samo ARC też nie zawsze działa) stąd HDMI do TV dla obrazu, a optyk do kina dla dźwięku. 

Z założenia wszystkie źródła (np. wymieniony przez Ciebie dekoder nc+, czy np. konsola) wpinane są w ampli KD po HDMI, a z samego ampli kolejnym HDMI w celu oddania na TV tylko obrazu. 

Co do budżetu - nie pozwoli Ci on zmontować nowych amplitunera KD i zestawu kolumn 5.1. Albo używki, albo zwiększasz budżet

Ok. To już wszystko kumam. Dzieki za douczenie, bo nie mogłem zrozumieć dlaczego niektórzy łączą dekodery czy konsole z dwoma sprzętami, które maja hdmi arc.

28 minut temu, Markcox napisał:

nie ma żadnego - nie wiem, co jest źródłem takich herezji, ale omijaj je zatem szerokim łukiem. Chyba, że czegoś nie doczytałeś do końca, bo jedyne, co sensownego przychodzi mi do głowy z takim podłączeniem to brak możliwości przekazania dźwięku z TV (nawet po optyku, samo ARC też nie zawsze działa) stąd HDMI do TV dla obrazu, a optyk do kina dla dźwięku. 

Z założenia wszystkie źródła (np. wymieniony przez Ciebie dekoder nc+, czy np. konsola) wpinane są w ampli KD po HDMI, a z samego ampli kolejnym HDMI w celu oddania na TV tylko obrazu. 

Co do budżetu - nie pozwoli Ci on zmontować nowych amplitunera KD i zestawu kolumn 5.1. Albo używki, albo zwiększasz budżet

A ostatnia sprawa. Czy do poniższego układu pokoju system 5.1 jest ok czy bardziej 2.1/2.0 by pasował. Czy to już tylko kwestia upodobań?

Bez tytułu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...