Skocz do zawartości

Pomoc z podłączeniem kina


osiken

Recommended Posts

Witam.
Dzisiaj stałem się szczęśliwym (nie do końca) posiadaczem amplitunera KD Yamaha HTR 6040 (zestawowy model RX-V 461). Wypakowałem z pudełka, przestudiowałem instrukcje, podłączyłem głośniki... i na tym koniec.
Mam problem z połączeniem telewizora z amplitunerem.

Oto tylni panel amplitunera
http://www.yamaha-hifi.de/download-picture...x-v461_back.jpg

Oraz opis tylnego panelu LCD:

IN : HDMI x2, PC IN (d-sub), DVI IN (HDMI2 - tak to jest opisane, to po prostu 2 wtyki RCA), COMPONENT (audio + video)
OUT : RCA

Chciałbym po prostu wiedzieć za pomocą czego mam połączyć tv z amplitunerem, podpinając przy tym także DVD.
Telewizor ciągnie sygnał z kablówki, więc żadnych dekoderów typu N-box itp. nie posiadam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie, nie doczytałem z tymi wyjsciami. Wydaje mi sie ,ze podlaczenie calosci kablami hdmi jest najlepszym rozwiazaniem. U siebie mam kable średniej jakosci (50zł za sztuke kupowane w "sklepie dla idiotów") i odziwo wszystko ładnie działa , nie ma z kablami problemów.
DVD podepnij pod ampli. wejsciem HDMI DVD a z amplitunerka wypusc sygnał wyjsciem HDMI OUT do LCD. Powinno wszystko zadziałac :]

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiken
Niektóre amplitunery KD (chodzi głównie o niższe lub starsze modele) jedynie przesyłały dalej sygnał wchodzący na gniazdo HDMI w ampli i wychodzący gniazdem HDMI w stronę np. TV (działał wybór źródła - gdy mamy np. 2 urządzenia jak odtwarzacz DVD i nagrywarka DVD).
Czyli obraz i dźwięk szły dalej do telewizora - ale amplituner nie potrafił wykorzystać wejścia HDM "na własne potrzeby". Czyli w tym przypadku trzeba było jeszcze dodatkowym kablem cyfrowym (optyczny bądź koaksjalny) przesłać dźwięk z DVD (jaki masz model odtwarzacza?) do amplitunera. icon_sad.gif
Musisz to sprawdzić w instrukcji swojego amplitunera - powinno to być opisane...
Pozdrawiam
PS. Tym niemniej HDMI jest niezłym i wygodnym standardem do przesyłania obrazu i dźwięku! icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się wybiorę do Saturna po kable, jakoś u nas wychodzi taniej niż w tym "nie dla idiotów". Zdam relacje po podpięciu całości.
RoRo - co do odtwarzacza to akurat na stanie mam jakąś oldkulową "płaszczkę" kupioną pare lat temu w promocji, ale kupuje na dniach Yamahę do kompletu - http://www.elektrofull.pl/yamaha-wysylka-p...8c1aab8c4bbaf7c - swoją droga sklep rewelacyjny - w ciągu 30h od zamówienia, miałem towar w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jest tak - pożyczyłem na próbę kabel HDMI od znajomego.
Amplituner (zdjęcie tylnego panelu w 1 poście) z telewizorem podłączyłem przez wtyk OUT (hdmi oczywiście), a druga końcówka wylądowała we wtyku HDMI IN telewizora. Dodam że z tv do ampli idzie połączenie RCA, bo inaczej w głośnikach mam głucho.
DVD podłączyłem z amplitunerem za pomocą COMPONENT - bo innego niestety połączenia poza scartem, s-video i composite ten archaiczny model nie posiada. Audio także przez RCA (oczywiście wszystko do amplitunera)

No i efekt z przed pierwszego posta... Chyba jestem za tępy na te kable ;D

Już wiem co jest grane!
Amplituner nie krzyżuje łącz, muszę zdecydować się albo na component albo na hdmi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem w ogóle po co te kombinacje ;>
Podłącz odtwarzacz Componentem do TV (Moim zdaniem nie ma wiekszej róznicy w obrazie względem HDMI)
DVD do Amplitunera Coaxialem
A TV do Ampli 2xRCA

I tak bedzie najbardziej optymalnie :> Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój amplituner KD może nie mieć konwersji sygnału wizyjnego na HDMI i wtedy sygnał podany z DVD na amplitunerem innym rodzajem złącza (np. component) nie jest przekształcane na HDMI.

Natomiast podłączając nowe DVD kablem HDMI do amplitunera musisz drugim HDMI podpiąć ampli z TV. A jeżeli ampli nie dekoduje sygnału audio z HDMI, to jest to trochę bez sensu - wydajesz dodatkową kase na drugi kabel i nic nie zyskujesz...

W tym momencie wielokanałowy dźwięk uzyskasz dzięki połączeniu DVD z ampli kablem cyfrowym (optyczny lub koaksjalny), a DVD połączysz z TV kablami RCA (3 na wizję jako component, 2 na fonię - i tak radził Ci przedmówca).
Jak będziesz miał nowe DVD - wtedy wygodne będzie połączenie go kablem HDMI z amplitunerem - sorry, z TV a nie z amplitunerem. W tym przypadku połączenie DVD-ampli kablem HDMI jest bez sensu i nic nie daje (poza wydanymi pieniędzmi).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że i tak w modelach w których HDMI, jest przelotką nie ma specjalnie sensu tego podpinać "przez" amplituner bo sie nic nie zyskuje a tylko wydłuża się droge sygnału. Szczególnie w takiej konfiguracji jak ta tutaj icon_smile.gif

Uważam też że wymiana DVD w tym przypadku wiele nie zmieni, szkoda kasy. No chyba że teraz używa jakiegoś złomu. Yamahe 661 zdecydowanie odradzam, nieraz trzeba kilku (naprawde) minut żeby sie szuflada wysunęła, jak już uda sie płyte włożyć odczyt też trwa straszliwie długo a na domiar złego na panelu przednim są tylko trzy przyciski i nie da sie tego obsługiwać bez pilota. Zresztą To Philips w obudowie Yamahy :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko że i tak w modelach w których HDMI, jest przelotką nie ma specjalnie sensu tego podpinać "przez" amplituner bo sie nic nie zyskuje a tylko wydłuża się droge sygnału. Szczególnie w takiej konfiguracji jak ta tutaj icon_smile.gif

Masz rację - pisałem też o tym, że w takim przypadku niepotrzebnie kupuje się drugi kabel HDMI - stracone pieniądze, bez efektów (no chyba, że potrzebujeszmy amplitunera jako selektor wejść HDMI, bo mamy jedynie 1 wolne gniazdo w TV).

A co do DVD Pioneera - to może warto poszukać ciut starszego, ale wyższego modelu czyli DV-600 lub DV-696 (oba z HDMI i SADC oraz DVD-Audio). Nie są to oczywiście szczyty możliwości wśród DVD, ale można je trafić w cenie niewiele wyższej niż DV-400 lub DV-410.
Podstawowe modele ONKYO można sobie chyba darować, bo 405 była odpowiednikiem (dosłownym - mówimy o zawartości) Pioneera, ale za cenę o połowę wyższą icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...