Skocz do zawartości

Kolumny pod 5.1 co wybrać


Ishibi

Recommended Posts

Witam, 

Mam do wyboru kolumny fronty(kolumny będą 10cm od ściany+ jedna kolumna 5 cm z boku ściany), odsłuch 3m od kolumn:

- focal 716, 726

- monitor audio rs8

- kef seria Q lub r 

Jeśli macie jakieś sugestie inne byłoby super, również amplituner jaki byście polecili w przyszłości system do rozbudowy atmosa( tv 4k + gry). 

Kolumn nie jestem w stanie przesunąć. 

Na Fronty plus amp chciałbym wydać 10k max 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchalem sporo kolumn i tak jak napisałem poprzednio, problemem jest to że wszystko było w stereo na wzmacniaczach i była to muzyka ja docelowo dążę do kina domowego z możliwością posłuchania muzyki ale to w małym stopniu. Tylko tak jak napisałem kolumny będą stały przy ścianach. Focale świetnie brzmiały, kefy mam wrażenie że lepiej by się sprawdziły do kina jednak przy ścianach obawiam się że nie pokażą potencjału, monitory podobnie grały do focali jednak również nie wiem czy przy ścianie się sprawdzą. No i ostatnia sprawa z jakimi ampami to zestawić mam na oku marantz 6013, onkyo 830,840,1100, Yamaha 1080, denon 4400,4500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety żadne kolumny nie lubią upchania po kątach i potrzebują "odrobinę" przestrzeni, żeby móc oddychać. W tej sytuacji pozostanie Ci chyba tylko wypożyczenie sprzętu i sprawdzenie go w tych specyficznych warunkach domowych.

A nie widziałem w Twoim wykonaniu tego postu, w którym pisałeś o wrażeniach z odsłuchów wielu kolumn, stąd moje pytanie.

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...