Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżego w temacie przy Stereo do 6K-7K


Maciej Pixi

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Panowie i Panie zanim się tu zarejestrowałem przeleciałem kilka tematów bo miałem cichą nadzieję że uda mi się załatwić wszystko bez zakładania tak owego tematu. Ale jednak głowa już mi pęka i sam nie wiem co będzie dla mnie najlepsze Wiec proszę o szczerą pomoc.

Kupiłem sobie ostatnio nowiutki Tv 65 cali Oled wiec doszedłem do wniosku skoro już nowy tv jest w domu to czas na coś na czym bym sobie muzyki posłuchał bo sporo czasu spędzam w tym pokoju i poza tym że sporo oglądam to i dużo słucham muzyki elektronicznej typu : (Techno , HardStyle)

No i tutaj moja prośba o pomoc doczytałem się że dobrym wyborem jeśli chodzi o amplituner będzie : Yamaha  R-N803D (jeśli nie proszę o pomoc)

Ale co do niej jakie kolumny ? Na dzień dzisiejszy interesuje mnie dobre Stereo , o ile takie w tej cenie mogę dostać. Pomieszczenie w którym to będzie grało to około 28-30m2

 


Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej Pixi napisał:

Na dzień dzisiejszy interesuje mnie dobre Stereo

 

Ok w porzadku tylko zapytalem poniewaz tutaj napisales tak.

Kupujac wzmacniacz lub amplituner stereo nie rozbudujesz go do kina bedzie to tylko system 2.0 lub 2.1 na ktorym tez da sie ogladac filmy. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lysyrafal napisał:

Ok w porzadku tylko zapytalem poniewaz tutaj napisales tak.

Kupujac wzmacniacz lub amplituner stereo nie rozbudujesz go do kina bedzie to tylko system 2.0 lub 2.1 na ktorym tez da sie ogladac filmy. 

Rozumiem . A co można polecić godnego uwagi co dało by się rozbudować do zestawu 5.1  (z drugiej strony zastanawiam się czy nie lepiej mi się skupić na 2.1 ewentualnie a po prostu lepszym) Bo jednak głównie opieram się na muzyce a filmy czy seriale na netflix nie są u mnie w codziennym repertuarze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Jeśli kino to kino jeśli stereo to stereo.

Poczytaj mój wątek w dziale kino domowe. 

Stereo vs kino domowe.

Chcesz to połączyć to da się to zrobić ale cena będzie dużo wyższa. Stosuje się wówczas amplituner i dodatkowo końcówkę mocy lub integre. 

Wtedy ok. 

Sam zdecyduj s ja później pomogę wypożycze i doradze gdzie dalej iść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej Pixi napisał:

dużo słucham muzyki elektronicznej typu : (Techno , HardStyle)

 

Mysle, ze do twojego repertuaru muzycznego lepszy od Yamahy bedzie Denon.

17 godzin temu, Maciej Pixi napisał:

(z drugiej strony zastanawiam się czy nie lepiej mi się skupić na 2.1 ewentualnie a po prostu lepszym) 

Skup sie na tym amplituner stereo lub wzmacniacz plus dwie kolumny i ewentualnie w przyszlosci subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe życie bałem się używanego sprzętu. Może i to zły nawyk z mojej strony.

Wiec skupiam się na Stereo ewentualnie z czasem sub do niego . Sam kiedyś miałem Denona i nie powiem byłem przekonany do tej firmy bo sprawował mi się bardzo dobrze. Ale po zmianie mieszkania go sprzedałem. Teraz znów mi brakuje jakiegoś Audio na którym mogę sobie miło posłuchać mojej muzyki.  Tą Yamahę dostałem z polecenia... Sam nie wiem czy jest dobra. Ale jestem otwarty na wszystkie propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lysyrafal napisał:

Mysle, ze do twojego repertuaru muzycznego lepszy od Yamahy bedzie Denon.

Skup sie na tym amplituner stereo lub wzmacniacz plus dwie kolumny i ewentualnie w przyszlosci subwoofer.

Denon da ci więcej niższy tonów. Jankednak nadal obstawiam na wzmak bez suba. 

A słucham też takiej muzyki.

Jeśli będziesz miał sprawdzony komis jak pumpurek to nie bój się używek. Ale nigdy nie kupuj w ciemno z olx nie widząc sprzętu. Tam jest wylęgarnia kanciarzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej Pixi napisał:

Dla tego proszę was o pomoc. Panowie /Panie konkretnie jakie stereo jest godne polecenia do tych 6-7 tys . I finalnie z czasem powstanie z tego zestaw 2.1

Przy opcji amplitunera stereo warto posluchac tego Denona DRA-800H:

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/STEREO/ZESTAWY_STEREO/DRA-800H___SIGNATURE_S55E,

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/STEREO/ZESTAWY_STEREO/DRA-800H___SIGNATURE_S60E.

Od razu zaznaczam zebym nie narazil sie na krytyke kolegow z forum, ze niektore polaczenia wielkich tez mi sie nie podobaja ale to akurat tak.

Druga sprawa ktora krytykowalem sa wejscia HDMI w amplitunerze stereo, ale Denon nie amplitunera stereo bez tych wejsc.

Macku idz odsluchaj i wtedy moze bedziesz wiecej wiedzial czego oczekujesz tz. co Ci sie nie podobalo lub bylo w porzadku.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies ktoś wspominał w dwóch słowach, ale za pewne nie trafiło. Jak bedziesz kupował to sprawdz czy mozna rozlaczyć końcówke mocy z integry. Tzn. wyjscia pre out i amp in. Jeżeli kiedys bedziesz chciał rozbudować do kina to wykorzystasz tą końcowke do napędzenia kolumn frontowych. Nawet bedziesz mogł zmienic preamp na inny by uzyskać duzo lepszy dzwiek. Jak kupisz bez tego to bedziesz musial znowu kupować cały klocek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...