Skocz do zawartości

Najlepsze słuchawki bluetooth z ANC - B&O, SONY?


Recommended Posts

Witam, 

Z racji faktu, iż często podróżuję, chciałbym sprawić sobie słuchawki, które takowe podróże mi umilą. Z pośród obecnie dostępnych na rynku mam na uwadze SONY WH 1000X - M3 lub B&O H9 3rd gen. Czy ktoś z Was miał styczność z obydwoma modelami i mógłby się wypowiedzieć co do jakości dźwięku, samego ANC ( podobno nowe Sony biją na głowę B&O ) oraz różnych innych ważnych wyznaczników w kwestii wyboru? A może macie jakieś inne propozycje osobiście? Na czym najbardziej mi zależy - naturalność dźwięku oraz dobrym wytłumieniu odgłosów z zewnątrz. Muzyki mobilnie słucham z tidala hi-fi.

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony to słuchawki, w których ANC działa rzeczywiście świetnie, ale to propozycja zdecydowanie dla basolubów. Grają fajnie, ale niektórych mogą przytłoczyć. 

Fajny, ale nienachalny bas i dobre tłumienie oferuje KEF Space One, są przy tym bardzo dobrze zbudowane, konstrukcja jest solidna i ładnie wykończona. 

Naturalność dźwięku zapewni na pewno Beyerdynamic Lagoon ANC ale myślę, że tutaj system tłumienia jest odrobinę mniej dopracowany niż w Sony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu szukałem solidnych i ładnie grających słuchawek z ANC. Miałem okazję posłuchać wspomnianych słuchawek Sony, Bose QuietComfort 35 II i Bowersowych PX. Zdecydowałem się na te ostatnie, najbardziej odpowiadały mi dźwiękowo i także jeśli chodzi o jakość wykonania. A niedawno widziałem, że B&W wypuścił PX7, warto byłoby ich posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba niestety samemu sprawdzić : )   

Mi osobiście pod względem dzwięku najbardziej odpowiadają Bose QCii i Sony wh 1000xm3 (ale Sony po redukcji basu w aplikacji - domyślne ustawienia są przebasowione). Oba modele uważam za najwygodniejsze. Oba modele mają też najlepsze ANC jakie testowałem. Może z lekką przewagą Sony, ale musze tu zaznaczyć, że nie miałem okazji pobawić się nowymi Bose 700.
Ważna kwestia - przy odsłuchu Sony koniecznie trzeba sprawdzić rodzaj kodeka BT - ten podstawowy jest beznadziejny, a testowe modele, które widziałem w marketach są najwyraźniej zablokowane własnie na nim, bo nie mogłem go zmienić w opcjach na apt/x czy aac itp.  Pod względem charakterystyki dźwieku, Sony można tez łatwo dostroić przy pomocy EQ w aplikacji - ogólnie Sony mocno idzie w przetwarzanie sygnału... Jeśli Ci to nie przeszkadza w kontekście naturalności dzwięku, to moim zdaniem obecnie najlepszy wybór ze słuchawek nausznych z anc w okolicach 1000 pln.  

Słuchałem jeszcze topowe modele B&W, B&O, Audiotechnica, Marshall oraz Beyerdynamic ( U Sennheisera sprawdzałem tylko ANC) i niestety wszystkie są przede wszystkim zdecydowanie mniej wygodne, a do tego mają gorsze ANC niż Sony czy Bose. W B&O jest moim zdaniem szczególnie słabo pod względem tłumienia, tym bardziej jeśli brać pod uwagę cenę. Ale za to design może się podobać. Kwestia priorytetów. 

Jeśli masz iPhone'a to rozważyłbym też Airpods Pro. Wiem, że douszne to zupełnie inna bajka, ale są moim zdaniem zaskakująco wręcz sensownym rozwiązaniem mobilnym. Tu raczej jest nacisk na uniwersalność i wygodę użytkowania, więc dziwięk jest tylko "ok" przy ich cenie, ale jest za to dośc rozsądnie zbalansowany, może z odrobinę podbitym basem, ale dla mnie jeszcze akceptowalnie (to też kwestia dopasowania do ucha). ANC trochę gorsze niż w Sony czy Bose, ale przepaści nie ma. Z powtarzalnymi dzwiekami i szumami rodzą sobie bardzo dobrze, takimi jak np szum projektora nad głową przy oglądaniu filmu, hałas tła w centrum handlowym itp. Mowa, wyższe dzwięki, tu słabiej, ale ogólnie dają radę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...