Skocz do zawartości

Dość jasne kolumny podłogowe


martinzg

Recommended Posts

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wytypowanie zawężonego wybory kolumn podłogowych, które zamierzam wypożyczyć do warunków odsłuchowych docelowych.

Pomieszczenie odsłuchowe: pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni 25m2

Słuchana muzyka: muzyka elektroniczna, pop, smoth jazz,  rock, bez gatunków skrajnych muzyki klasycznej czy metalowej

Budżet to 6000zl za parę.

Posiadam obecnie amplituner marantz 6007. Kupując go 5 lat temu założeniem było głównie kino, ale z biegiem lat nastąpiła przewaga słuchania muzyki z Tidala.  kino 40% / muzyka 60%

Szukam kolumn podłogowych o dość jasnym analitycznym brzmieniu , zaznaczonym, kontrolowanym ale nie dominującym bassie. Obecnie będą one połączone z marantzem, ale zamierzam zakupić później wzmacniacz, który będzie mieć za zadanie wydobyć jeszcze więcej z zakupionych kolumn.  

Odpadają : klipsch  rp-6000 zbyt skrajnie jasne ale też dali oberon 7 - dla mnie za ciepłe brzmienie z podbitym bassem i wycofaną górą.

Z góry dziękuję za pomoc.

      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No to już dużo wiemy.

Wiemy jakich kolumn nie chcesz oraz pamiętaj że wzmak jednak zmieni znacznie brzmienie tych kolumn.

Moim zdaniem jaśniejsze ale nie szorstkie i krzykliwe jak klipsch to monitor audio silver 300, magnat 757, nowsze wyższa seria magnat 1105, pmc twenty 22 monitory ale nadają się do takiego pomieszczenia, qacustic concept 40.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w takim razie warto na pewno posłuchać jeden z modeli Focal, spójrz na Chora 816 lub większe i potężniejsze Chora 826, może Monitor Audio Silver 300. Bardzo ciekawie może zagrać (chociaż boję się, czy nie za ciepło dla Ciebie) Opera Grand Mezza oraz niestety trochę drożej Piega Classic 7.0.  Natomiast koniecznie do listy dorzuciłbym dwie polskie konstrukcje - Pylon Audio Diamond 25 oraz Audio Academy Hyperion IV

Jak widzisz jest wiele propozycji, to tylko kilka konkretnych, moim zdaniem dobrych konfiguracji, moim zdaniem najlepszą opcją jest najpierw udanie się do salonu, który ma możliwie największy asortyment kolumn, posłuchanie i porównanie wielu propozycji i dopiero wtedy zabranie do domu modeli, które najbardziej Ci będą pasowały. Zapraszamy do nas, oczywiście dla forumowicza indywidualna oferta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, martinzg napisał:

Słuchana muzyka: muzyka elektroniczna, pop, smoth jazz,  rock, bez gatunków skrajnych muzyki klasycznej czy metalowej

 

Duza rozbieznosc gatunkow muzycznych, ale wez pod te kolumny do odsluchu. Zaznaczam, ze bedzie potrzebny do nich wydajny wzmacniacz poniewaz na Twoim amplitunerze moze byc slabo.

Focal Chorus 716

Focal Chorus 726

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki uprzejmości q21 nabyłem / wypożyczyłem kolumny MA silver 300. Miała być wersja demo na testy, ale są nowe wiadomo nie wygrzane. 

Dźwięku jakiego oczekiwałem do końca nie ma.  Miało być dość jasno i jest. Miał być nie dominujący bass i jest. Ale analityczność i separacja dźwięków instrumentów na niskim poziomie. Scena muzyczna nieznacznie zaznaczona. I teraz nasuwają się pytania. Źródło to pliki flac i chomecast audio połączone optycznie do amplitunera. Czy to wina marantza sr6007 ?  Wiem to amplituner. Czy moje oczekiwania były zbyt wysokie? Czy zakup/wypożyczenie  używanego wzmacniacza od pumpurka np.  Wzmacniacz Stereo Marantz PM7001 lub też denon PMA-720AE (tylko te mogły by się znaleźć w budżecie na chwilę obecną) wydobył by to czego oczekuje od tych kolumn?  Czy też potrzebny jest do tych kolumn wzmacniacz pokroju roksan k3 i żaden denon pma-720ae tego dźwięku nie zmieni? Na testy mam 14 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno amplituner jest tu ograniczeniem i to sporym. W kinie zapewne grają super ale e typowym stereo więcej nie wyciągniesz.

Denon pma720 to za słaby model do tych kolumn. Zdecydowanie 

Ja także jak kolega wyżej obstawiam magnata 757 z czystym wzmakiem.

Albo magnat 780 albo atoll 100. Wtedy poczujesz różnicę klas.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje  za propozycje. Teraz już wiem, że bez wzmacniacza nie osiągnę szczegółowości i analityczności. 

Czy ma sens i czy jest taki wzmacniacz nowy w cenie nieprzekraczalnej 2400 zl , który spełni moje oczekiwania z kolumnami silver 300?  Funkcjonalnie podoba mi się audiolab 6000a ( wbudowany dac i wejście na końcówkę mocy pod amplituner ), ale w tej cenie pewnie nieosiągalny.  A może inny wzmacniacz z dac i wejściem "main in" w tej kwocie?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dac osobno. Np. Coś z Nostromo dac.

Jedna z 1 generacji bardzo dobrego i cenionego daca Nostromo Wolf. 450 zł.  2x coax i 2x optyk.     https://m.olx.pl/oferta/nostromo-wolf-dac-CID99-IDCx2i5.html#position=2&page=1

Wzmacniacze (przykładowe) od kolegi @Pumpurek

Nowy. Arcam A29 2800 zł    https://allegro.pl/oferta/nowy-wzmacniacz-stereo-arcam-a29-myslenice-8699626545

Używany. Jolida jd1501 2790 zł. Hybryda         https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hybrydowy-jolida-jd1501-odsluch-8502461991

Używany. Wzmacniacz z daciem. CA CXA 60. 2300 zł            https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-cambridge-audio-cxa60-idealny-8696373585

  Używany. Denon Pma 1510ae. 2185 zł              https://allegro.pl/oferta/mocny-wzmacniacz-stereo-denon-pma-1510ae-pilot-8289277371

Używany. Roksan Ka1 MK III. 1674 zł              https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1mkiii-myslenice-8564133305

Możesz wypożyczyć na odsłuch. Możesz złożyć cały zestaw z kolumnami. Napisz lub zadzwoń do kolegi @Pumpurek. Powiedz jaki dźwięk chciałbyś uzyskać.

Pozdrawiam 

Edycja. Nadmienię, jako ciekawostkę związaną z dacami Nostromo. Istnieje możliwość  upgrejdowania wcześniejszych wersji daców do wyższego poziomu, w zależności od potrzeb. Oczywiście u producenta. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...