Skocz do zawartości

Optymalny wzmacniacz do Heco Aurora 700


jsp

Recommended Posts

Bardzo prosze wszystkich doswiadczonych uzytkownikow forum, w szczegolnosci branze, o pomoc w wyborze optymalnego wzmacniacza do kolumn heco aurora 700. Zalezy mi na tym, zeby wycisnac z nich co sie da. Obecnie gra tidal hifi w zestawie marantz pm 6006 i chromecast audio, podlaczone za pomoca kabli chord clearway. Przy zakupie porownywalem w salonie marantza z yamaha rn 803d i na moje uszy przepasc na korzysc marantza byla druzgocaca. Bardzo spodobala mi sie przestrzen i szczegolowosc, ktora na tle yamahy zaoferowal marantz. Na pewno nie chcialbym tego utracic, ale rownoczesnie wysokie tony nie moga byc zbyt ostre.

 

Zdaje sobie sprawe, ze marantz to mimo wszystko budzetowy wzmacniacz dlatego mam nadzieje, ze mam jeszcze sporo miejsca na poprawe brzmienia. Ponizej lista kilku standardowo powtarzajacych sie sugestii, ktore biore pod uwage. Prosilbym o komentarze na ich temat, chcialbym zawezic wybor do 2 sztuk i wypozyczyc je na odsluchy. Prosze rowniez o uzupelnienie jesli pominalem cos waznego. Nie mam jasno okreslonego budzetu, liczy sie pelne wykorzystanie mozliwosci brzmieniowych kolumn.

 

nad c356 (w gre wchodzi mod by muda)

cxa60/cxa80 (wiadomo juz kiedy bedzie mozna posluchac w sklepach serie 61/81?)

magnat mr 780

audiolab 6000a

atoll in80/in100 se

marantz pm 8006?

Lampa? Np yaqin ms-30l albo fezz audio silver luna?

 

A moze uzywane? Jesli tak, to ktorymi modelami polecacie sie zainteresowac?

 

W przypadku klasycznego wzmacniacza bardzo prosze o sugestie czy lepiej dokupic do chromecasta audio jakis porzadny dac, np. ca dac magic 100 lub drozsze, czy zamiast tego po prostu zainwestowac w streamer np. yamaha wxad-10?

 

Pomieszczenie 20 m2, adaptowane akustycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,.o tych kolumnach masz cała masę tematów. 

Z zaproponowanych przez ciebie zdecydowanie odrzucił bym:

Lampy, atolla 80

Natomiast zdecydowanie polecił bym 

CXA80 i marantza pm8006 który ma charakter 6006 ale o kilka klas lepsze granie. Jeśli podoba ci się obecny to ten model może iść po prostu w ciemno. 

Cenowo znakomicie wypada wydajny prądowo nad356. Uwielbiam ten wzmacniacz mimo pewnych mankamentów brzmieniowych. 

Pisz do nas o wyceny i możliwości testowania sprzętu w domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Dzieki za sugestie. Macie moze juz informacje kiedy bedzie u Was dostepny cxa 61/81? Mieliscie okazje juz ich posluchac i ocenic jak wypadaja na tle poprzednikow? Wroce jeszcze do mojego pytania, do klasycznego wzmacniacza typu nad c356 albo marantz pm 8006 bralibyscie streamer np. yamaha wxad-10 czy duet ca dac magic 100 + chromecast?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Heco Aurora 700, moim zdaniem najlepszą opcją z klasycznych tranzystorowych konstrukcji będzie Audiolab 8300A oraz Cambridge Audio CXA80. Z urządzeń lampowych świetnie wspólpracuje z Heco Fezz Audio Silver Luna. Każde z powyższych urządzeń zapewni mocny, szybki, swobodny dźwięk. 

Jako źródło cyfrowe osobiście zastosowałbym albo Yamaha WXAD-10, albo Klipsch Gate. Będzie to rozwiązanie lepszy niż Chromecast z jakimś przetwornikiem.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, wypożyczenia oraz oczywiście indywidualne wyceny. Jeśli masz możliwość podjechania do naszego salonu, serdecznie zapraszam. Na miejscu mamy dziesiątki modeli wzmacniaczy, które w komfortowych warunkach możesz u nas posłuchać i porównać (w jednym pomieszczeniu i czasie, co jest bardzo ważne) i ewentualnie wypożyczyć dwa najbardziej odpowiadające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jsp napisał:

@S4Home Dzieki za sugestie. Macie moze juz informacje kiedy bedzie u Was dostepny cxa 61/81? Mieliscie okazje juz ich posluchac i ocenic jak wypadaja na tle poprzednikow? Wroce jeszcze do mojego pytania, do klasycznego wzmacniacza typu nad c356 albo marantz pm 8006 bralibyscie streamer np. yamaha wxad-10 czy duet ca dac magic 100 + chromecast?

Wiesz co z tego co wiem to ma on być na dniach. Ale tu nie spodziewam się różnicy. Wiem że w UK piszą że jest deczko lepiej ale to u nich standard. Ja bym został przy stwierdzeniu że zmieniono wyposażenie. 

Yamaha wxad10 to na prawdę dobry tani odtwarzacz. Do lepszego wzmaka wziął bym pewnie jego. Ewentualnie dac + malinke. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Q21 dzieki za sugestie. Mysle, ze w niedlugim czasie zjawie sie w Waszych sklepach na odsluchy. Mam nadzieje, ze wspolnie uda nam dobrze wybrac.

@S4Home magnata mr 780 i lampy odrzucasz bo za cieple do heco? Dzwiek bedzie zamulony? A jakbys porownal brzmienie marantza 8006 do cxa 80?

@Q21 yaqin wypada z Heco blado przy silver luna? Nie mialem jeszcze okazji posluchac, ale czytalem na forach, ze dzwiek w silver luna ma malo z charakteru rasowej lampy i bardziej przypomina tranzystor, czy to prawda?

@Q21 O klipsch gate nie slyszalem. Jak wypada w porownaniu do yamahy wxad-10?

Mam jeszcze pytanie o moda nada 356 by muda. Macie z nim jakies doswiadczenia? Na forach mozna sie natknac na opinie, ze bardzo duzo zmienia na lepsze. W kontekscie jego dobrej ceny, po modzie moze nie warto doplacac np. do marantza 8006 albo cxa 80? Jak myslicie?

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem heco już grają na tyle ciepło że nie trzeba im melodyjności.

Wiele osób łączy mr780 z heco i są zadowoleni. Jankednak uderzał bym w mocnego tranzystora. Wtedy też kolumny odżywiają i kręcą na prawdę dobre osiągi.

CXA80 jest bardziej liniowy. Naturalny. Dokładnym.

Marantz gra deczko wyżej góra, lepiej średnica. Jest mniej nudny ale też mniej uniwersalny. Słowo "nudny" użyłem zdecydowanie z nadużyciem 

Nie pakuj się w klipsch Gate. Aktualne to jest teraz, Amerykanie nie patrzą specjalnie na rynek europejski. Więc z aktualizacjami może być problem. Wxad10 działa płynnie i bezproblemowo 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jsp napisał:

@S4Home @Q21 dzieki za sugestie. Mysle, ze w niedlugim czasie zjawie sie w Waszych sklepach na odsluchy. Mam nadzieje, ze wspolnie uda nam dobrze wybrac.

@S4Home magnata mr 780 i lampy odrzucasz bo za cieple do heco? Dzwiek bedzie zamulony? A jakbys porownal brzmienie marantza 8006 do cxa 80?

@Q21 yaqin wypada z Heco blado przy silver luna? Nie mialem jeszcze okazji posluchac, ale czytalem na forach, ze dzwiek w silver luna ma malo z charakteru rasowej lampy i bardziej przypomina tranzystor, czy to prawda?

@Q21 O klipsch gate nie slyszalem. Jak wypada w porownaniu do yamahy wxad-10?

Mam jeszcze pytanie o moda nada 356 by muda. Macie z nim jakies doswiadczenia? Na forach mozna sie natknac na opinie, ze bardzo duzo zmienia na lepsze. W kontekscie jego dobrej ceny, po modzie moze nie warto doplacac np. do marantza 8006 albo cxa 80? Jak myslicie?

Fezz Audio Silver Luna rzeczywiście gra trochę jak dobry tranzystor, nie jest to cieplutkie plumkanie lampy, tylko mocne, energiczne granie. Ciekawe przy tym jest to, że przy tej dynamice, mocy mamy fajne ocieplenie, plastykę lampy. Dzięki temu jest to bardzo dobre połączenie z Heco. 

Klipsch Gate pracuje na systemach otwartych, przede wszystkim DTS Play:Fi. Yamaha WXAD-10 pracuje na firmowej platformie MusicCast, wybór to kwestia indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń. W przypadku chęci rozbudowy systemu o kolejne kolumny, system otwarty ma zaletę, nie jesteśmy zdani na jedną markę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, jsp napisał:

@S4Home @Q21 Odswiezam troche temat, a co myslicie na temat duetu Heco Aurora 700 + Unison Research Simply Italy? Heco maja dobra skutecznosc i przyjazny lampie przebieg impedancji?

Mieliśmy niejednokrotnie prezentować takie zestawienie klientom i jest to dobre zgranie. Heco Aurora 700 to idealne kolumny do wzmacniaczy lampowych. Simply Italy gra delikatnie i stawia na muzykalność. Taki zestaw jest skierowany dla osób ceniących nasycenie oraz muzykalność.  Jeśli chciałbyś brzmienia bardziej detalicznego, szybszego to zwróć uwagę na polskiego Fezza Silver Luna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jsp napisał:

@S4Home @Q21 Odswiezam troche temat, a co myslicie na temat duetu Heco Aurora 700 + Unison Research Simply Italy? Heco maja dobra skutecznosc i przyjazny lampie przebieg impedancji?

Za 9-10tysi dostaniesz o parę klas lepszy wzmacniacz lampowy , oczywiście z manufaktury na zamówienie (możesz mieć nawet swoje imię wygrawerowane) ;) Niestety przy UR dużo płacisz za markę oraz dystrybucję a brzmieniowo może polec z w/w fezzem

Dobrze grająca lampa musi swoje kosztować , @MariuszZ może potwierdzić ile same podzespoły z górnej półki kosztują.

Z lamp warto sprawdzić haiku , sinusaudio , wba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kubakk napisał:

, @MariuszZ może potwierdzić ile same podzespoły z górnej półki kosztują.

Nie jestem żadnym autorytetem w tej kwestii więc nie powinienem zabierać głosu ale ... Z średniej półki sporo kosztują, a z wyższej to już głowa może rozboleć. Same gniazda RCA i głośnikowe mogą kosztować dobrych kilka tysi za średnią półkę zaś kilka stówek trzeba dać, a gdzie reszta wzmaka? ;) Poskładać w domu wzmacniaczyk na średniej jakości częściach, bez żadnych wodotrysków typu grawerowana obudowa i inne bajery to już koszt 2-3 tysiące. Zatem warto rozważyć zakup wzmacniacza wykonanego przez profesjonalistów takich o jakich Kuba wspomniał, tym bardziej, że ceny zaczynają się już od ok. 4 tysi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...