Skocz do zawartości

Prośba o wskazówki dotyczące prawidłowego ustawienia sprzętu (poprawa jakości dźwięku )


Robert1883

Recommended Posts

7 godzin temu, Robert1883 napisał:

Jezeli chodzi o dzwiek w moim salonie to mam wrażenie ze jest czasami " zdłamszony -zduszony".

 

Probowales zatkac bas-reflex w kolumnach?

Sprawdz w ustawieniach amplitunera na jaka wartosc masz ustawiona impedancje kolumn 4Ω czy 6Ω?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nie wiem czy jest to dobre miejsce, ale chciałem się podzielić się wrażeniami odsłuchowymi z moich Dali 850+ Roksan kandy 1 mkIII + hama dit 2000+mi box s. 

Dźwięk jest czysty, słychać że głośniki dużo potrafią, lecz przy słuchaniu w niskich decybelach jakby brakuje trochę basu. Bas pojawia się przy większych glośnościach, które są nie co za duże do cichego słuchania zgodnie z moimi preferencjami. Myślę, że poza właściwościami samego sprzętu, w pomieszczeniu może być słaba akustyka, a inne ustawienie kolumn raczej ze względów estetyczne użytkowych nie wchodzi w rachubę. W rachubę wchodzi ewentualnie korekta ustawienia Subwoofera.

Myślałem o dokupieniu od kolegi PUMPUREK dodatkowego SUBA i ustawieniu go w rogu pomieszczenia. Z jego oferty rozważam:

1. Dali trio AW10,

2. REL Storm,

3. REL STAMPEDE

Kochani proszę doradźcie mi czy zaprezentowane rozwiązanie z dołożeniem suba ma sens i jeśli tak to który z tych wskazanych lepiej się sprawdzi. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy salonu (trochę może spaprałem proporcje kanapy do kolumn i telewizora ale mniej więcej tak to wyglada (rozstaw kolumn to około 130 cm a odległość do miejsca odsłuchowego na równoległym odcinku kanapy to Ok. 3,5 metra) z zaznaczoną propozycją ustawienia SUBA.

 

 

 

 

 

Zapomniałem dodać jeśli chodzi o akustykę to kanapa jest duża miękka cała tapicerowana ( materiał ) bez twardych drewnianych elementów, na ścianie obok kanapy kamień kwarcowy, cała podłoga to płytki gresowe bez dywanów, pozostałe ściany wykonane z gazobetonu + tynk tradycyjny, nad kolumnami zabudowa z kartongipsu (1/5 sufitu). 

 

1F3D8135-1E45-4AF8-BA02-8DB0F7A96FFE.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.12.2019 o 12:47, lysyrafal napisał:

Tak mozesz zmienic i daj znac czy cos sie poprawilo w brzmieniu Twojego zestawu.

Witam. Chwilkę sie nie odzywalem ale takie są moje ostatnie spostrzeżenia. 

Po pierwsze to zmienilem te ustawienia na na 4Ω. Wydaje mi się  że dźwięk sie zdecydowanie poprawil. Oczywiscie kolumny sa intensywnie wygrzewane.Dlatego nie twierdze ze to te ustawienia na to wpłynęły. Kolejna sprawa nie wiem czy ma jakis wplyw ,ale wczesniej nie wkręcalem w podstawy kolumn tych " kolców" z kompletu.

Po zamontowaniu kolców wydaje mi sie ze bass i ogólnie scena tez na Plus.

Reasumujac: wydaje mi sie że trzeba kolumny troche wygrzać, potestowac ustawianie. Mnie osobiscie wydaje sie ze z dnia na dzien dzwiek jest coraz lepszy.

Pytanie moje nasuwa sie jedno: jak dlugo powinno sie wygrzewac kolumny?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 11:40, Robert1883 napisał:

A co sadzicie wogole o poloczeniu 803 z dali oberon 7

U Ciebie najwiekszym problem jest akustyka i dobrze o tym wiesz poniewaz sam o tym wspomniales w pierwszym poscie. Ja nigdy nie wspominam o akustyce poniewaz duzo osob nie chce nic w tym kierunku robic albo nie moga nic zrobic (zona). Jak sam widzisz przestawianie kolumn itp. tez nie przynosi pozadanego efektu. Odsluch tego zestawu robiles w salonie w salce odsluchowej a w domu jednak caly czas cos jest nie tak czy tak?

Piszesz w innym temacie iz miales dylemat miedzy poszczegolnymi amplitunerami, ale pewnie nic by to nie zmienilo. Mimo, ze ten amplituner 803 jest dosc mocny to i tak nie radzi sobie dobrze z tymi kolumnami. Te kolumny sa dobre tylko potrzebuja dobrego wzmacniacza, zeby pokazac na co je stac. Proponuje abys wypozyczyl wzmacniacz od branzy do domu i posluchal czy to duzo zmienia w Twoich warunkach akustycznych.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...