Skocz do zawartości

Onkyo Tx-RZ840 + Polk audio Ryu A9 + SVS SB12 NSD - salon 40m - będzie ok?


Mayk

Recommended Posts

Dzień Dobry, aktualnie jestem na etapie wymiany zestawu do salonu 40-45 metrów. Myślę o zestawie Onkyo Tx-RZ840, do tego PolkAudio RTi-A9 plus sourround i centralny również PA, do tego sub SVS SB12 NSD i 4 sufitówki. 

Pytanie brzmi - czy tO zestawienie jest ok, czy warto coś wymienić? Budżet 16k.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Myślę, że zestaw jest jak najbardziej sensowny. Wydajny prądowo, uniwersalny amplituner a kolumny to zasłużony i sprawdzony model firmy Polk Audio. RTIA9 to dość duże kolumny ale w tym pomieszczeniu powinny być w sam raz. Co do subwooferów natomiast, powiem szczerze - poza firmą REL żadna firma nie przebije jakościowo firmy SVS. Obie te firmy to specjaliści właśnie w produkcji subwooferów. Właściwy do tego pomieszczenia Rel będzie jednak znacznie droższy. SVS SB12 to dokładny odpowiednik modelu SB-2000 i w tym metrażu również się sprawdzi. Kolumny mają duży zapas dynamiki i już same powinny dać niezła podstawę basową. Subwoofer ma uzupełniać system a nie zagłuszać :) Inną sprawą jest to, że przy obecnej cenie modelu SB12 można rozważyć zakup dwóch urządzeń co da jeszcze lepszy efekt i prawie profesjonalne już kino domowe. Ja bym już tutaj niczego nie zmieniał.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

Myślę, że zestaw jest jak najbardziej sensowny. Wydajny prądowo, uniwersalny amplituner a kolumny to zasłużony i sprawdzony model firmy Polk Audio. RTIA9 to dość duże kolumny ale w tym pomieszczeniu powinny być w sam raz. Co do subwooferów natomiast, powiem szczerze - poza firmą REL żadna firma nie przebije jakościowo firmy SVS. Obie te firmy to specjaliści właśnie w produkcji subwooferów. Właściwy do tego pomieszczenia Rel będzie jednak znacznie droższy. SVS SB12 to dokładny odpowiednik modelu SB-2000 i w tym metrażu również się sprawdzi. Kolumny mają duży zapas dynamiki i już same powinny dać niezła podstawę basową. Subwoofer ma uzupełniać system a nie zagłuszać :) Inną sprawą jest to, że przy obecnej cenie modelu SB12 można rozważyć zakup dwóch urządzeń co da jeszcze lepszy efekt i prawie profesjonalne już kino domowe. Ja bym już tutaj niczego nie zmieniał.

Pozdrawiam,

Michał.

Bardzo dziękuję za opinię :)

Pozostaje więc w przyszłym tygodniu udać się i zamówić sprzęt ;)

Pozdrawiam!

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Od siebie zaproponuje oprócz svs, tego Magnata

https://m.ceneo.pl/40567111

 

:) tak jak napisał Michał zastanowię się nad 2 subami SVS

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Od siebie zaproponuje oprócz svs, tego Magnata

https://m.ceneo.pl/40567111

 

:) tak jak napisał Michał zastanowię się nad 2 subami SVS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pierwsza sprawa to dwa suby. Ja bym wolał dwa niż jeden większy.

A druga sprawa to rtia9  będzie miał problem z podłączeniem pod czysty amplituner. No i o ile 840 to super model o tyle wzmacniacz czy końcówka pod te kolumny się przyda. 

Zapraszam do kontaktu to wypożyczymy ci sprzęt na odsłuch domowy. 

Może warto też sprawdzić inne kolumny. 

Też typowo kinowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...