Skocz do zawartości

Onkyo tx-8250 problem z MQA


pietrek

Recommended Posts

Witam,
dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem coś dziwnego.
Gdy odtwarzam nagrania z Tidal w MQA to nie mam możliwości korekcji wysokich i niskich. Na wyświetlaczu zmieniają się wartości od -10 do +10 ale nie ma słyszalnych zmian.
Gdy odtwarzam ten sam materiał w FLAC to jak najbardziej jest taka możliwość.
Oczywiście nie mówimy tu o trybach PURE AUDIO ani o DIRECT. Jak wiemy w tych trybach nie ma możliwości korekcji pasm.
Zaktualizowałem ampli do najnowszego softu (Version 1091-1000-0000-0011), ale nic to nie zmieniło.
Wcześniej jak najbardziej była taka możliwość. 
Czy to problem z amplitunerem?
Jak sądzicie?

 

Nagle, na nowym sofcie zaczął działać stabilnie Chromecast. Przedtem była lipa.
I co ciekawe, jak odtwarzam za pomocą chromecast built , to można regulować wysokie i niskie. 
Teraz już zupełnie zgłupiałem.

Edytowano przez pietrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku nie miałem problemów z Chromecast więc ciężko powiedzieć.

Wszystko jednak sprowadza się do 

5 minut temu, Martinez MK napisał:

A w ogóle słychać różnice na takim sprzęcie? MQA coś daje ?

Odpowiedzi NIE:)

Ale tak działa marketing. Trzeba zrodzić pomysł że komuś to jest przydatne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martinez MK napisał:

A w ogóle słychać różnice na takim sprzęcie? MQA coś daje ?

Panowie, z całym szacunkiem. ;-) W którym miejscu mojej wypowiedzi jest coś na temat słyszalnych różnic pomiędzy MQA a FLAC?
To przecież nie jest ten temat. Napisałem, że odtwarzając pliki FLAC z Tidala jest możliwość korekcji TREBLE oraz BASS. 
A odtwarzając pliki MQA nie ma takiej możliwości. I to jest tematem mojego zapytania do forumowiczów. ;-)
Nie chcę rozmawiać na temat tego czy jest słyszalna różnica między MQA a FLAC.
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
46 minut temu, Meloman73 napisał:

Hej, prosze o podpowiedz i pomoc. Mam Onkyo ns-6170 i nie umiem odtworzyc plikow MQA z Tidala. Dodam ze probowalem po analogowym kablu, cyfrowym, wszystko ustawilem jak nalezy i nadal pliki Master sa odtwarzane jako Flac. Pozdrawiam!

Mam NS-6130 i po aktualizacji do Version 2140-5000-0000-0011 też nie potrafię ustawić  odtwarzacza by czytał MQA :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zzoltar napisał:

Po resecie podstawowa konfiguracja, loginy hasła do Tidala. Digital Out mam na on a MQA Digital Out na Off i Śmiga, przed resetem na różnych kombinacjach tych ustawień cały czas grał FLAC.

No to zazdroszcze. Ustawilem jak Ty po resecie Digital Out i MQA i nadal tylko Flac. Załamka, sprzet za grubą kasę i taka kicha. Nie wiem o co chodzi. Napisz mi jeszcze prosze czy jak zrobiles fabryczny reset to aktualizowales sprzet i czy odtwarzasz po kablu cyfrowym (coaxial)czy analogowym. Kazdy detal jest wazny 😉

Edytowano przez Meloman73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 22:06, sthEn napisał:

A czemu Wam na tym MQA tak zależy w ogóle?

Po to by mieć., Wiesz il radości daje jak pisze MQA? Spróbuj.

5 godzin temu, Meloman73 napisał:

No to zazdroszcze. Ustawilem jak Ty po resecie Digital Out i MQA i nadal tylko Flac. Załamka, sprzet za grubą kasę i taka kicha. Nie wiem o co chodzi. Napisz mi jeszcze prosze czy jak zrobiles fabryczny reset to aktualizowales sprzet i czy odtwarzasz po kablu cyfrowym (coaxial)czy analogowym. Kazdy detal jest wazny 😉

Resetując odtwarzacz nie resetujesz aktualizacji. Ale spróbuj zaktualizować do najnowszego softu.

Serwis DSV także powinien pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Meloman73 napisał:

No to zazdroszcze. Ustawilem jak Ty po resecie Digital Out i MQA i nadal tylko Flac. Załamka, sprzet za grubą kasę i taka kicha. Nie wiem o co chodzi. Napisz mi jeszcze prosze czy jak zrobiles fabryczny reset to aktualizowales sprzet i czy odtwarzasz po kablu cyfrowym (coaxial)czy analogowym. Kazdy detal jest wazny 😉

Problem zaczął się po aktualizacji. Po resecie wszystko wróciło do normy. Odtwarzam po kablu analogowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 25.11.2019 o 06:57, pietrek napisał:

Prośba do posiadaczy TX-8250.
Sprawdźcie u siebie czy macie podobnie. 
Bo sam nie wiem czy mam uszkodzony sprzęt, czy też z tymi plikami MQA jest coś nie tak.

Hej !!

Jestem użytkownikiem Onkyo 8390 i u mnie to samo. Nie ma możliwości regulacji w trybie MQA. Nie było i po aktualizacji też nie ma. Nie ma też trybu Gapless dla MQA.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Johan napisał:

Hej !!

Jestem użytkownikiem Onkyo 8390 i u mnie to samo. Nie ma możliwości regulacji w trybie MQA. Nie było i po aktualizacji też nie ma. Nie ma też trybu Gapless dla MQA.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Hej,
Według informacji otrzymanych w serwisie, nie ma możliwości regulacji gdy odtwarzany jest MQA. Ponoć jest to normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 06:57, pietrek napisał:

Witam

Chodzi o regulację w zakresie wsysokich i niskich częstotliwości .

Prośba do posiadaczy TX-8250.
Sprawdźcie u siebie czy macie podobnie. 
Bo sam nie wiem czy mam uszkodzony sprzęt, czy też z tymi plikami MQA jest coś nie tak.

Hej !!

Jestem użytkownikiem Onkyo 8390 i u mnie to samo. Nie ma możliwości regulacji w trybie MQA. Nie było i po aktualizacji też nie ma. Nie ma też trybu Gapless dla MQA.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...