Skocz do zawartości

kolumny do NAD c325bee


Grzegorz38

Recommended Posts

Witam

 szukam kolumn do NAD c325  raczej używki do 2000zł  ,aktualnie gra z quantum 605 , kable MELODIKA MDC2250  , zródło pliki z -DSD , SACD , FLAC 96/24

przez - DAC topping D10 z wymienionym opam. na LME49990 przejście przez Melodika MDC1110

gra to nie zle , zastanawiam się nad zmianą na nada 356 , ewentualnie same kolumny na Klipsch r26f czy to dobry wybór ?

Muzyka  raczej lekka , instrumentalna, klasyczna

Wcześniej quantumy pracowały z marantzem  sr6004 oraz audionova monowalk  brzmiały (cyfrowo z ostrą górą)

 Nad c 325 daje szersze brzmienie od marantza , bardziej szczegółowe z naciskiem na środek pasma brzmi to miękko energicznie z dobrą sneną

ale szuka się coś więcej :)

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

Klipsch do Twojego zestawu, a szczególnie gatunków muzycznych moim zdaniem nie jest dobrym wyborem. To kolumny bardziej kierowane do szybszych, mocniejszych gatunków muzycznych. Spójrz na Tannoy Mercury 7.4, może Fyna Audio F303. To będzie lepsza droga.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , dziękuje za propozycję 

naj lepiej by było zabrac wzmacniacz i wybrac się na odsłuchy

ale raczej tylko nowe do sprawdzenia by się znalazły 

jak bym chciał kupować używane to już cieżko posłuchać,

zapytam czy ktoś miał połaczenie Nada c325 z jakimiś quantumami z wyższych modeli? 

Oraz ciekawi mnie różnica brzmienia miedzy tym Nadem a marantzem pm 6006 

Za typowe stereo zabrałem sie nie dawno, wczesniej bazowałem na amplitunerach ,Denon,yamaha,harman,marantz ale byłm zmuszony kino sprzedac ze wzgledu na remont pokoju i postanowiłem przejść na typowe stereo zasilane wzmacniaczem ,kolumny frontowe mi zostały te i od quantumów 605 zaczołem stereo, wiem że to kiepski sprzęt ale jak kupowałem nowe to wtedy były nie takie złe ,proszę o jakies propozycje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Myślenic masz około 2 godziny jazdy autostradą 180 km. Tam jest komis audio. Sprzęt używany. Możesz zabrać wzmacniacz i posłuchać kilku kolumn głośnikowych. 

Odsłuchy trzeba wcześniej umawiać. 

Możesz też zadzwonić lub napisać maila do p. Mariusza @Pumpurek  i poprosić o wysłanie kolumn kurierem do domu.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest jakaś różnica miedzy-  Nad c325 a 326  czy warto inwestować w zmianę ?  porady?

Nie dodałem wcześniej - pokój 20 m  5x4m  kolumny skierowane w długość pokoju 1.2 m od ścian bocznych i 80 cm od ściany tylnej kolumn  skierowane do środka  tak by dzwięk przecinał się w miejscu słuchacza , słuchacz metr od ściany tylnej na środku .Podłoga wyciszona grubą wykładziną.

No i podczas czyszczenia swojego Nad 325bee  zauważyłem lekko wybrzuszone z góry kondensatory w sekcji zasilania , nie jest to dużo ale jednak niepokoi  , są to 2x 15000uf  50v

zostawić czy wymieniać ?   Objaw - przy wyłączeniu słychać w kolumnach tak jak by delikatnie dotknął kablami kolumn do baterii

nie wiem czy ten model tak ma czy to objaw uszkodzonych kondensatorów , nic więcej nie zauważyłem

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Szczerze to wolał bym quantum 605 niż r26:) więc po co ta wymiana?:)

Co ci przeszkadza w dźwięku? Co chciałbyś zmienić? Za dużo dołu? Za dużo góry? Szukasz ciepła?

Mysle że lepsze kolumny dadza wiecej szegółowości w przekazie, quantumy z nadem nie maja za duzo góry , bas jest tez dobry szybki moze ciut za dużo ale to można zgubić odstawiajac kolumny od scian ewentualnie gabka w otwor :) duzo opini czytałem że quantumy to kiepski sprzet ale sam stwierdziłem że nie koniecznie zły  tylko zależny od elektroniki z jakim współpracuja 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz38 napisał:

Myślę że lepsze kolumny dadzą więcej szczegółowości , dynamiki  w przekazie . Quantum 605 z Nad-em 325 nawet  nie maja za dużo góry , jest lekko wyciszona ,jest kiedy ma być , bas jest tez dobry szybki może ciut za dużo ale magnaty tak mają ,można zgubić to odstawiając kolumny od ścian ewentualnie gąbka w otwór :)  , czytałem parę opinii że quantum-y to kiepski sprzęt  do stereo ale sam stwierdziłem że nie koniecznie zły  zależny od elektroniki z jakim współpracują a z tym Nad-em dają sobie nawet radę , powiem szczerze że potrafi wgnieść w fotel dynamiką.

A może zmienić wzmaka na coś innego do tych kolumn ? Lubię eksperymentować , proszę  o propozycje .

Nie lubię ostrej góry , lekko wyeksponowany środek pasma z brzmieniem ciepłym dynamicznym , tego szukam

1 minutę temu, Miras23 napisał:

Jeżeli model C355 jest podobny do C356 to zdecydowanie tak. Sądzę, że nie jest to jakiś większy przeskok pomiędzy nimi.

Podobno Nad c355 ma bardziej ostrą górę , a w c356 trochę to dopracowali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzegorz38 napisał:

A może zmienić wzmaka na coś innego do tych kolumn ? Lubię eksperymentować , proszę  o propozycje .

Nie lubię ostrej góry , lekko wyeksponowany środek pasma z brzmieniem ciepłym dynamicznym , tego szukam

Podobno Nad c355 ma bardziej ostrą górę , a w c356 trochę to dopracowali

 

7 minut temu, Grzegorz38 napisał:

 

Może warto zamienić Nad-a c325 na c 356 , tylko obawiam się że na tych kolumnach nie odczuję różnicy

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

355 to już przeskok w górę.

On ma nieco więcej góry ale 356 ma więcej wyższego środka. Oba potrafią być momentami szorstkie przy złym doborze kolumn. Ale także uważam że to jeden z lepszych wzmaków ale do 3k. Albo i numer jeden u mnie.

23 godziny temu, Grzegorz38 napisał:

A ten c356 z jakimi kolumnami najlepiej się zgrywa?

 

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

355 to już przeskok w górę.

On ma nieco więcej góry ale 356 ma więcej wyższego środka. Oba potrafią być momentami szorstkie przy złym doborze kolumn. Ale także uważam że to jeden z lepszych wzmaków ale do 3k. Albo i numer jeden u mnie.

Z tą szorstkością to przesadziłeś. Tak to można powiedzieć o wzmacniaczach Pioneera czy CA. Nad C356 to żywiołowy wzmak, który jest moim zdaniem czasem wręcz zaokrąglony i plastyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer i Cambridge są jasne wręcz ostre. Nie ma to nic wspólnego z szorstkością. 

Nad 356 ma wyższą średnicę uwypuklona która momentami daje o sobie znać.

Zaokrąglony to on jest na dole i to się zgodzę.

Plastyczny nie wiem, kładłem na nim różne rzeczy i się nie uginał. Używałem go osobiście przez około dwa lata.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Pioneer i Cambridge są jasne wręcz ostre. Nie ma to nic wspólnego z szorstkością. 

Nad 356 ma wyższą średnicę uwypuklona która momentami daje o sobie znać.

Zaokrąglony to on jest na dole i to się zgodzę.

Plastyczny nie wiem, kładłem na nim różne rzeczy i się nie uginał. Używałem go osobiście przez około dwa lata.

Pozdrawiam

A jak sie ma marantz pm 6006 i pm 7004 w porównaniu do Nad c356 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzegorz38 napisał:

A jak sie ma marantz pm 6006 i pm 7004 w porównaniu do Nad c356 ? 

Zdecydowanie łagodniejsze brzmienie, Delikatniejsze w całym paśmie. Spokojne. NAD to przy nich wariat wciągający w muzykę emocjami. Marantz melodyjnością. Osobiście znacznie bliżej mi do NADa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie łagodniejsze brzmienie, Delikatniejsze w całym paśmie. Spokojne. NAD to przy nich wariat wciągający w muzykę emocjami. Marantz melodyjnością. Osobiście znacznie bliżej mi do NADa.

Pozdrawiam

To pewnie zostanę przy NAD lubię energiczne brzmienie  , tylko kwestia teraz na jaki zamienić ten co mam  c325  -  c355 czy 356 czy zaszaleć wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...