Skocz do zawartości

kolumny do NAD c325bee


Grzegorz38

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

58 minut temu, Miras23 napisał:

Żeby zaszaleć wyżej i przeskoczyć C356, to musiałbyś wydać co najmniej z 5 tysięcy złotych. Wtedy pojawiają się wyższe Nady, Atolle czy też używane Krelle :)

Racja , Może aż tak nie będę szalał ponad   c356  :)

Mam takie pytanie co do kondensatorów w sekcji zasilania Nad-a,  czy ktoś zna tą markę -  SamYoung AHS50VN15000M czy lepsze - 15000uF 50V NICHICON seria KS ,

myślę wymienić  stare i zobaczyć czy będzie jakaś różnica :) 

proszę o porady :)

58 minut temu, Miras23 napisał:

Żeby zaszaleć wyżej i przeskoczyć C356, to musiałbyś wydać co najmniej z 5 tysięcy złotych. Wtedy pojawiają się wyższe Nady, Atolle czy też używane Krelle :)

 potem kolumny trzeba by za 10K na wyższe modele :)

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 23:11, Grzegorz38 napisał:

Racja , Może aż tak nie będę szalał ponad   c356  :)

Mam takie pytanie co do kondensatorów w sekcji zasilania Nad-a,  czy ktoś zna tą markę -  SamYoung AHS50VN15000M czy lepsze - 15000uF 50V NICHICON seria KS ,

myślę wymienić  stare i zobaczyć czy będzie jakaś różnica :) 

proszę o porady :)

 potem kolumny trzeba by za 10K na wyższe modele :)

Witam ponownie , wymieniłem dziś ów kondensatory w sekcji zasilania nad -a na nowe , stare były wylane ,okazało się to po wymianie , wrażenia po odsłuchu napiszę pózniej , dodaje fotki nowych kond. I wzmaka przed wymiana dla ciekawych :) 

IMG_0114.JPG

25583A6A-D580-47C7-AC2C-D2D7AC9B3010-4379-000007DA79360B35.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 22:42, Kubad napisał:

Nad c356 będzie dla ciebie wystarczający zgadzam się z mirasem wybór wyższych modeli będzie wiązał się że wzrostem wydatków na głośniki a to będzie błędne koło. 

To nie błędne koło, to pasja :P 

Ja używam C356 jako końcówki mocy. Jeśli chcesz coś poprawić w NADzie - wymień preamp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

myślę sprzedać tego nad-a , i spróbować      Marantza  pm 6005 lub 7004

myślę że to klasa wyższa od nad c325

 tylko który może być lepszy ?

Choć przyznam , że ciekawi mnie też brzmienie Nad-a c356 

może warto poczekać i kupić używke Nad-a i nie pchać się w Japonczyki ?

Koś porównywał Marantza i Nad-a ? .

Mam  pytanie do posiadaczy Nad-a c356 czy ciężko wyregylować poziom głośności z pilota (chodzi mi o dokładność i reakcje szybkości z pilota ) i czy podczas wyłończania wzmaka słychać taki pstryk... w kolumnach ?

Bo w moim c325 jest masakra ustawić głośność , kręci od razu po przycisnieciu przycisku na pilocie  np. Z godz. 8 na 9 a taka różnica jest znaczna zwłaszcza posczas słuchania noca , trzeba przyznać że Nad-y kopa maja :) 

Wszelkie wypowiedzi mile widzane 

z góry dziękuje :) 

 

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Marantz on 6005 na pewno nie jest klasowo wyższy od 325. Co innego jeśli powiesz mi że bardziej ci się podoba jego dźwięk. Ok to możliwe. Gusta.

Ale na pewno nie jest to wyższa klasa.

 

za 1200 zł można kupić używkę marantza pm 7004  a za 1500-1600zł Nad-a c 356 , nie mogę znalezć porównania między tymi modelami ale chyba Nad wypada lepiej.

Marantz chyba bardziej stawia na górę pasma i z jasnymi kolumnami może zagrać za piskliwie , tak miałem z marantzem sr6004 nie wiem jak to się ma do wzmcniaczy stereo marantza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzegorz38 napisał:

za 1200 zł można kupić używkę marantza pm 7004  a za 1500-1600zł Nad-a c 356 , nie mogę znalezć porównania między tymi modelami ale chyba Nad wypada lepiej.

Marantz chyba bardziej stawia na górę pasma i z jasnymi kolumnami może zagrać za piskliwie , tak miałem z marantzem sr6004 nie wiem jak to się ma do wzmcniaczy stereo marantza

Tak, zgadza się tak będzie. Jasne kolumny będą z nadem 356 dość szorstkie. 356 ma deczko inny charakter niż pozostała seria 326 czy 375

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne masz te typy.

Moim zdaniem ale wiele osób się z tym nie zgadza nie ma specjalnie miażdżącej przewagi 7005 nad ,6005. Oi ke budowa seria 7 bliżej do 8 o tyle dźwiękiem uważam że do 6. Z kolei denon 720 se to dużo niższy model nawet od obecnego nada. Dźwięk nie powala. Podstawowy segment. 

1500 to już fajny klocek zależy też o którym dokładnie modelu myslisz ale i przy R i przy AE będzie ciekawie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Dziwne masz te typy.

Moim zdaniem ale wiele osób się z tym nie zgadza nie ma specjalnie miażdżącej przewagi 7005 nad ,6005. Oi ke budowa seria 7 bliżej do 8 o tyle dźwiękiem uważam że do 6. Z kolei denon 720 se to dużo niższy model nawet od obecnego nada. Dźwięk nie powala. Podstawowy segment. 

1500 to już fajny klocek zależy też o którym dokładnie modelu myslisz ale i przy R i przy AE będzie ciekawie.

Pozdrawiam

Myslałem o modelu 1500ae  , jak on wypada na tle Nad-a c356 , które pasmo jest jego atutem i czy ma lepsza separacje kanałów niż Nad 356 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzegorz38 napisał:

Myslałem o modelu 1500ae  , jak on wypada na tle Nad-a c356 , które pasmo jest jego atutem i czy ma lepsza separacje kanałów niż Nad 356 

Dekoracja jest lepsza w denonie, równość i melodyjność także.

Jednak jeśli ma przyjść do mega uderzenia to nad lepiej z tego wyjdzie. Lepiej będzie pokazywał mięsisty bas. Całościowo denon jest lepszy. Ale będą osoby które będą wolały nada. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , dreczy mnie taka myśl czy jest sens zamieniać swoje quantum 605 na 677 , czy jest jakaś wielka różnica ? Beda pracowac  z Nad c356 lub z Denon 1500ae na którego aktualnie poluję .

Podobno 677 dobrze sie zgrywaja z Nad c356 , ciekawe czy z denonem 1500 nie bedzie za wysoko góra 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Wbrew pozorom bardziej szorstki będzie właśnie nad. On ma wyeksponowana średnicę wyższa i czasem tona jest drażniąca. A samą górę pasma bym się nie bał przy denonie.

677 jest po prostu większy. Charakterystyka dźwięku jest taka sama jak mniejszych ,a a po prostu mocniejsze. 

Pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedz , to muszę polować na Denona 1500ae

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...