Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam karte dzwiekowa asus xonar dx i szukam do niej dobrych sluchawek. Co mozecie polecic do ~350zl? Sam zastanawialem sie nad:

AKG K530 LTD - czytalem opinie, praktycznie wszyscy wypowiadaja sie o nich w superlatywach.

SONY MDR-V500DJ - ta firma mnie nigdy nie zawiodla

KOSS PRO-3AA - posiadam ksc75, swietne sluchawki, a te pewnie beda jeszcze lepsze

Sennheiser HD 555 - ciekawy wyglad, wygladaja na trwale, no ale w sluchawkach mam zamiar sluchac muzyki a nie sie na nie patrzec

GRADO SR-60 - dobra firma, opinie tez dobre

Creative Aurvana Live - ludzie niby polecaja ale widzialem opinie, ze nie ma w nich czegos takiego jak hmm cisza calkotwita tylko slychac szumy no i do tego creative..

licze na wasza pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progosu poniekąd sam sobie odpowiedziałeś na postawione pytanie
Kwestia doboru słuchawek do.. muzyki ważna istotna sprawa
Zestawiając słuchawki Grado z słuchawkami Creative to takie ładnie ujmując... faux pas...
W internecie jest więcej testów słuchawek lub tyle samo co głośników icon_wink.gif

Perkoz_1 icon_mrgreen.gif
i co ja biedny "królik" mam poczynić z tematem...
hmm podpytam drugie sławnego króla icon_smile.gif .. RoRo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[b](...)Kwestia doboru słuchawek do.. muzyki ważna istotna sprawa
Zestawiając słuchawki Grado z słuchawkami Creative to takie ładnie ujmując... faux pas...
(...)



No to ja się nieśmiało icon_wink.gif wtrącę:

1. Mam i Grado SR60, i Creative AurvanaLive!. Można je śmiało - bez faux pas - porównać ze sobą (przynajmniej dla sprzętu kosztującego mniej, niż "N" kzł (gdzie N>10).
Grają inaczej, Grado są otwarte, CAL! są zamknięte (choć nie zbyt mocno wytłumione), inna przestrzeń...
Ja do klasyki wolę CAL! - jak dal mnie lepiej oddają niskie rejestry (kontrabasy, kotły, niska "blacha") i dobrze "śpiewają" na nich np. smyczki czy harfa (ale w dobrze zrobionych nagraniach).
Do "lekkiej" muzy (np. pop, wokale, jazz, gitara...) wolę Grado - o ilę mogę w danej chwili poprzeszkadzać innym (bo są OTWARTE). Mają "takie coś", taką specyficzną aurę... icon_smile.gif

2. Porównywałem bezpośrednio Grado z AKG530 (jeszcze przed kupnem CAL!). I wygrały Grado - większa muzykalność, nie "zalewały" basem. Choć AKG530 są niezłe! I bardzo solidnie wykonane. Ale kiedy przesłuchałem jeszcze CAL! - wybrałem te ostatnie. I nie załuję.

Ale to wszystko zależy od preferencji, a nawet od ...rozmiaru ucha (duże do CAL! może się nie zmieścić).

P.S. I Grado, i CAL! zagrają dobrze przy kartach dźwiękowych, a nawet przy "grajkach" przenośnych.
AKG są bardziej wymagające co do wydajności źródła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...