Skocz do zawartości

Nowe stereo do telewizora do 1000 zł


closetonearby

Recommended Posts

5 godzin temu, Dragon8383 napisał:

Witam,

Możecie mi podpowiedzieć, który wzmacniacz będzie lepszy do cantton -ów sp 206? SMSL Q5pro czy  I. AM. D V200BT ( z zasilaczem 32V)? Czy może coś innego w tej kasie? 

Z góry dzięki za pomoc.

Do Cantonów SP 206 SMSL Q5 pro wydaje się optymalny. I. AM. D V200BT jest dla nich raczej zbyt mocny z tym zasilaczem i to zupełnie niepotrzebnie. To wzmacniacz do dużych kolumn które są w stanie przyjmować więcej mocy. Nie znam nikogo kto go ma i jak gra. Można przypuszczać że jest pod tym względem podobny do fx‑audio D802C. Niewątpliwą jego zaleta jest jego bogatsze wyposażenie w bluetooth z aptX HD i wyjście słuchawkowe ( z tyłu obudowy ). Moc można ograniczyć kupując zasilacz o niższym napięciu. Nie jest to wzmacniacz tak na prawdę cyfrowy, lecz oparty o końcówkę mocy przyjmująca sygnały analogowe i z wbudowanym DAC-iem. Ma to pewne wady i zalety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Canttoy na tabliczce mają 70 watt nominalnej i myślałem, że wzmacniacz musi mieć podobną moc x2 stąd pomysł na ten zasilacz.

Tego SMSl-a Q5 dużo ludzi chwali tylko nie wiem czy te 45 mocy na kanał wystarczy? No z drugiej strony będzie to grało w pomieszczeniu 12m2. Podłączony będzie komputer, rzadko TV, jeszcze rzadziej konsola więc w jednym i drugim wejść starczy i ten BT w v200 raczej jako bonus.

SMSl ma osobne wyjście na SW a IAMD ma współdzielone z słuchawkami, to rozwiązanie nie będzie odłączało głośników kiedy w przyszłości podłączę suba?

Ciężko mi zdecydować Q5  czy V200 z "normalnym zasilaczem" hehe

Któryś będzie lepszy do moich zastosowań?

Jeszcze sobie poczytam a może wskoczy jakaś promocja na pepperze.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa wyjście słuchawkowe w tym v200. Bardzo możliwe że jest tam jakaś opcja do ustawienia w jego menu. Ten SMSL powinien być w stanie oddawać nawet do 50W na kanał z zasilaczem w jaki są od jakiegoś czasu wyposażane. Myślę ze do 12 m² powinien spokojnie wystarczyć z kolumnami o skuteczności realnej na poziomie 86 dB. Niedawno na forum ktoś kto kupił Q5pro do kolumn Kef Q350 o podobnej skuteczności że grają bardzo głośno w 30 m² . Że che rozwalić bodę ( czyli pokój ). Jak gra v200 musiał byś się przekonać. Możliwe że z dość łagodna górą jak wiele konstrukcji tego typu. Za to ponoć te Cantony bywają dość ostre w górze pasma. To połączenie może być zupełnie ok.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy napisali coś takiego na temat v200:

Cytat

 

7: niezależny wzmacniacz słuchawkowy, przełącznik kluczykowy, wyłącz zasilanie, gdy wyjście słuchawkowe sekcji głośnika;

Wyjście synchroniczne i głośnik, wyjście słuchawkowe może być używane jako wyjście audio subwoofera.

 

To by znaczyło że wyjście na głośniki można wyłączać niezależnie od słuchawkowego.

Wygląd i opis panelu przedniego wskazuje na to że obsługuje się to przyciskiem zasilania.

image.png.32a4bf6fc58f17ad5d3769bbee31f330.png

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dragon8383 napisał:

Tego SMSl-a Q5 dużo ludzi chwali tylko nie wiem czy te 45 mocy na kanał wystarczy?

To wzmacniacz w formie cyfrowej. O moc to bym się nie bał. Bardziej o sposób grania. Przeważnie te niższej klasy wzmacniacze imopulsowe grają sucho, dokładnie, aby w ten sposób nadrobić właśnie moc. A Taki dzwięk do Cantona to złe podłączenie. Do KEFa Q350 właśnie dobre.

Nie słuchałem ani "Ja jestem D" ani SMSL więc nie wiem. Moby zna je dobrze. Myślę że możesz im zaufać.

Ale nie o moc raczej bym się martwił tylko czy taki dźwięk Ci spasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że obecnie wiele wzmacniaczy impulsowych gra ze zbyt złagodzoną górą i wymaga kolumn o wyrazistej górze. Q5pro jest pod tym względem neutralny. Wzmacniacze tego typu są dość często wrażliwe na wpływ kabli głośnikowych. To raczej do wielu tanich wzmacniaczy w klasie AB nie pasowały te Cantony z powodu ich suchego dźwięku w górnym zakresie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. Ostatecznie padło na SMSL SA300. Dzięki za Wasze podpowiedzi. Co do wzmacniacza muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Trochę brakuje takiej "głębi" ale myślę, że jakbym podłączył większe kolumny (obecnie Canton SP 206) to by się poprawiło. Nic nie szumi, nie trzeszczy, nie syczy, jest czysto i wyraziście ( a z Tidalem w master- wymiata). Na ustawieniach SDB jest cieplej ale jednak wolę direct ewentualnie z delikatnym podbiciem basu. Trochę brakuje tego optyka, ale coś za coś zawsze jest bt5 albo kable ( tu też cisza nawet na maksa bez dźwięku). Ja słucham w 90% procentach z kompa więc usb ogarnia. Aha co do Volume zazwyczaj słucham na 20- 27  na 40 jest już głośno, słychać w całym mieszkaniu, a na max 55 bo wyżej głośniki nie dają rady (skala do 60 ). Szczerze polecam i jeszcze raz dzięki za pomoc przy wyborze.

Edytowano przez Dragon8383
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pod RCA planowałem podłączyć TV ale jeszcze tego nie zrobiłem. Wyszło na to, że wszystkie treści, które mnie interesują lecą przez usb w kompie (muzyka, filmy, seriale, itd.)  telewizji już nie oglądam chyba, że wiadomości :DDD a tam covid 24hahaha.

RCA testowałem tylko po zakupie wzmacniacza. Sprawdzałem czy nie ma żadnych przebić/ssyczeń/trzasków w samym wzmacniaczu, bez sygnału audio no i jest cisza nawet przy maksymalnej głośności. 

Pobawiłem się z rozstawieniem głośników bardziej je rozstawiłem i WOW lepsza scena, takie pełniejsze "stero" dzięki. 

Może tak nie jestem przyzwyczajony do takiego "czystego" dźwięku. Myślę żeby to trochę uzupełnić jakimś ciepłym, wolnym, niedużym subem?? Ma ktoś może jakąś ciekawą używkę??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
6 godzin temu, Drogbaaa napisał:

Jak tego smsl sa300 podłączyć pod tv? Może być na usb? Czy inny kabel?

Istnieje dość nikłe prawdopodobieństwo ze Twój TV obsługuje urządzenia audio przez USB. Jeśli tak jest to wystarczy kabelek USB. W przeciwnym razie potrzebny będzie jakiś DAC. Takim sensownym do tego celu polecanym od lat jest FiiO Taishan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

16 godzin temu, 1Ender napisał:

Raczej jakiś dac będzie potrzebny dodatkowo. Jakie masz wyjścia z TV? Koaksjalne, optyczne?

Optyczne. A tym RCA nie da rady? Coś wcześniej pisali chłopaki o tym.. 

Narazie podłączyłem przez BT ale pewnie to nie to co przez kabel. Będę musiał chyba to odesłać. Chcialem smsl q5 pro , ale brakło i przysłali mi sa300.  

Nie znam się , ale czy nie najlepiej pod tv byłoby znaleźć jakiś wzmacniacz z hdmi pod wejście hdmi arc w tv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...