Skocz do zawartości

Więcej mocy / końcówka do chora 826


Damian.zg89

Recommended Posts

Witam. Ostatnio razem z forum kupiliśmy focale chora 826, głośniczki troszkę pograły (jeszcze się docierają), lecz moje obawy o mój leciwy amplituner się pomału sprawdzają. Trochę mało mocy.

Co do najprostszej opcji wymiany wzmacniacza na inny chciałbym uniknąć, jego brzmienie / funkcjonalność bardzo mi się podoba, więc pomyślałem o dołożeniu końcówki mocy pod te kolumny.

I tu zwracam się ponownie o pomoc.

Budżet elastyczny 1/2/3...k lecz na pewno nie powinien przekroczyć ceny kolumn. Same kolumny w specyfikacji rekomendują moc wzmacniacza 40/250W aktualnie mój w stereo wypluwa 2x100 i albo kłamią co nie było by czymś nowym albo dla tych kolumn to trochę za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jest wiele ciekawych, dobrych wzmacniaczy które dobrze sprawdzą się w połączeniu z Focal. Na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na wyższe modele Advance Acoustics. Idealny będzie X-i125. To moc, świetna dynamika, ale przy tym świetne wypełnienie, dociążenie dźwięku. Równie ciekawą opcją jest Naim, spójrz na NAIT 5si, chociaż pełnia szczęścia byłby NAIT XS3. Spójrz jeszcze na Musical Fidelity M5si.

Każdy z powyższych modeli zapewni jakość i moc odpowiednią dla Twoich kolumn, ale każdy trochę inny charakter brzmienia. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. Jest także możliwość wypożyczenia urządzeń i sprawdzenia w swoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa może kiedyś przy kolejnej wymianie sprzętu teraz zaciekawił mnie ten X-i125 jako że ampek mógłby zostać do konsolki / filmów zasilając 2 kolumny tylne i focale przednie znalazłem rozwiązanie takie jak "przełącznik kolumn-wzmacniaczy" co byłoby dla mnie fajnym rozwiązaniem. Muzyka z pc do wzmacniacza na ustawieniu 1. Dźwięk z filmów-ps4 do ampka na ustawieniu 2.

Sam X-i125 aktualnie bez promki do wyrwania za 5100,- u hitlera w PL zmowa cenowa 5850 :(z tym że historia cen wskazuje na regularne spadki do nawet 4800,- kilkukrotnie w roku więc warto poczekać. Troszkę się wycwaniłem w poszukiwaniach 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od wczoraj moje uszy cieszy dźwięk z acoustic X i125 i ku mojemu zdziwieniu uzyskałem nadmiar jakości brzmienia, jakiego oczekiwałem. Sprzęt jeszcze nierozgrzany a moc jest ze mną, już od samego +1 :) Dzięki za radę ten wzmak w połączeniu z chorą to rewelacyjny zestaw polecam z czystym sumieniem. Teraz wiem, że podłączenie tych kolumn pod ampka to grzech a dobry wzmacniacz to priorytet.

Z wad to tylko wizualnych tak na szybko to do pilota można się przyczepić niby bardzo elegancki, lecz palcuję się natychmiast, sam nie używam jednak jego "plastikowość" czuć w wadze, a to kiepściutko. Również sam wzmak lekko irytuje, rzuca on poświatę (z oświetleń wskaźników diod itp.) na ścianę z wnętrza, które jest dość otwarte, a chowanie go w półkę jest niewskazane przez producenta.

Chętnych z ZG zakupu takowego zestawu zapraszam na odsłuch.

ADVANCE ACOUSTIC X-I125 + Focal Chora 826 Jeszcze raz polecam!

PS. Fajnie, że to forum tak żywo funkcjonuje, gdybym tu nie zerkną te 2 miesiące temu, to kto wie, czy nie słuchałbym dalej kartonu i piszczeniem na gówno sprzęcie.

 

IMG_20191207_133135.thumb.jpg.720e124060d8beeec755abc9d3f442c9.jpg

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...