Skocz do zawartości

Zestaw stereo do TV za około 5000zł


gtrnismo

Recommended Posts

Witam kolegów. 

Poszukuję porady odnośnie doboru zestawu amplituner + dwie kolumny. 

Obecnie posiadam soundbar Yamaha ysp-2700, lecz wolałbym przesiąść się na jakieś stereo. 

Chciałem Was dopytać czy taki zestaw 2.0 będzie lepszy od tego soundbara jeżeli chodzi o czystość i ogólny dźwięk w filmach? Głównie wykorzystuję TV do filmów i słuchania muzyki. Czy obecne amplitunery po podłączeniu za pomocą hdmi pozwalają na sterowanie głośnością z jednego pilota (do tv) ?

Napiszę o co mi dokładnie chodzi:
 

1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz - 5000 PLN.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy - nowy.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - TV Samsung 65 cali.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju - 20m.

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw - na lata.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - podłączony pod tv (najlepiej hdmi).

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia - Kraków

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Interesują mnie kolumny podłogowe.

Zapomniałem opisać obrazek, ale chyba łatwo się domyślić. Niebieska linia to tv, czerwone to przyszłe kolumny. Pod tv regał i obok prawej kolumny również regał ale większy, stąd wydaje mi się że dobrze aby bass reflex był umiejscowiony z przodu kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym zestawie, który spełni swoje zadanie podczas odsłuchu muzyki oraz projekcji filmów, zwróciłbym uwagę na amplituner Onkyo TX-8270 w połączeniu z kolumnami Monitor Audio Bronze 6. Amplituner to bardzo nowoczesna konstrukcja, dodatkowo wyposażona w złącza HDMI, pełna funkcjonalność sieciowa, swobodne, dynamiczne brzmienie. Można jeszcze ewentualnie pomyśleć o alternatywnym zestawie na kolumnach Polk Audio S50E.

Natomiast do kina domowego warto byłoby w przyszłości pomyśleć o dokupieniu aktywnego subwoofera. Opcją tańsza, ale nadal przyzwoitą jest Klipsch R-12SW. Jeśli natomiast możemy przeznaczyć trochę wyższy budżet, spójrz na SVS SB-1000 lub mocniejszy i lepszy SVS SB12-NSB.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Słucham głównie muzyki klubowej.

Q21 gdzieś w Krakowie można podjechać do salonu?

Co do amplitunerów to faktycznie mam wybór między Yamaha RN602 a  Onkyo TX-8270. W obecnym soundbarze mam problem bo przy podłączeniu przez HDMI telewizor sam się wybudza co jakiś czas, np w nocy potrafił się po kilka razy włączać. Musiałem podpiąć przez kabel optyczny soundbar do tv, przez co muszę używać dwóch pilotów do ustawiania głośności i sterowania tv. Jeżeli Onkyo pozwoli przez swoje HDMI sterować jednym pilotem i nie będzie wybudzał TV samoczynnie to myślę że skuszę się jednak na niego.

Kolumny chyba te Monitory AB6, zależy mi na dobrym basie i raczej ciepłej barwie, to może one będą dobrym wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...