Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 200 zł CYBER MONDAY?


Recommended Posts

Witam,

 

tak jak w temacie, szukam nowych słuchawek dokanałowych, przewodowych do 200 zł, aktualnie używam Sony XB50APB, niestety ich czas dobiegł końca.

Słucham z telefonu; głównie rapu, ale zdarzają się też inne gatunki. 

Zależy mi żeby były w miarę głośne (ale bez przesady), bo kilka modeli, które sprawdzałem grały dość cicho.

Najlepiej wysyłka z PL, nie chciałbym się bawić w ściąganie z Chin.

Zrobiłem sobie jakiś wstępny research i wybrałem poniższe modele:

-Marshall MODE EQ i te najbardziej mi przypadły do gustu

-Denon AH-C621R

-Sennheiser Momentum, słuchawki są droższe,ale może uda się je wyrwać na jakieś promocji

-urBeats3, ale podejrzewam, że są najgorsze z tych wszystkich

 

Może orientujecie się czy jakieś ciekawe propozycje będą na Cyber Monday i warto się wstrzymać?

 

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z powyższymi lub poleca inne, które spełniałby powyższe kryteria to byłbym wdzięczny za podzielenie się opinią.

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amerykańskim Masdropie są obecnie MEE Audio Pinnacle P2 po 25$. Z wysyłką powinny wyjść poniżej 130 zł. Myślę że warto poczekać.

To słuchawki znacznie wyższej klasy niż te które wspomniałeś.

https://drop.com/buy/mee-audio-pinnacle-p2-iem

Inny pomysł to KZ ZS10 pro na Aliekspress.

https://pl.aliexpress.com/item/33000476537.html

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Massdropie zbierają zamówienia i to skończy się za 2 dni. Wysyłka z tego co się orientuję ma być 12 grudnia. Potem dostawa jakąś firmą kurierską. Myślę że jest to na tyle okazja że warto. Na Aliexpress będą obniżki cen 29 listopada. Z tej aukcji którą podałem przesyłka powinna dotrzeć w ciągu 2 tygodni. Dobrze gdybyś miał możliwość odsłuchać jedne i drugie, ale zapewne nie będzie to możliwe. Warto poczytać chociaż o jednych i drugich w sieci. P2 myślę że gdyby Ci z jakiegoś powodu nie pasowały bez większego problemu odsprzedasz.

Rok temu P2 były na Masdropie za 42$ + 6$ wysyłka i wydawało się to super okazją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuforce EDC nie znam. Na pewno na plus dla nich jest lepsze wyposażenie w 2 kable. Wyjściowo jedne i drugie miały cenę na poziomie 100$ . Obecnie regularna cena EDC to 60$. Z tego co przeczytałem wygląda na to  są inne. P2 to niezbyt mocna charakterystyka V. EDC to liniowe słuchawki z lekko podkreślonym basem. Co zwraca moja uwagę to że EDC mają bardzo niską czułość na poziomie 90,5 dB przy 100 dB dla P2. Do tego maksymalna moc jaką są w stanie przetwarzać EDC to tylko 2 mW. Nie dziwi mnie ze wielu ludzi narzeka na to że im słuchawki przestają grać po krótkim czasie. Wygląda na to że są to słuchawki do niezbyt głośnego słuchania muzyki. Do tego góra podejrzewam ze może być dość delikatna. Kiepsko to widzę do słuchania muzyki jaką lubisz. Ich niewielkie 6 mm przetworniki o małej czułości mogą tego nie wytrzymać. Do P2 można niedrogo dokupić dobrej jakości kable na aliexpress.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od źródła dźwięku. Jeśli jest dobre to kabel może mieć znaczenie. Generalnie w P2 użyto przewodów niższej jakości niż w P1. Co nie znaczy ze są jakieś bardzo kiepskie. Po prostu są z miedzi OFC. Wielu ludzi skarży się ze nie są zbyt wygodne gdy założy się je OTE. Same słuchawki można nosić tak i z przewodami zwisającymi bezpośrednio w dół. Są dość grube i przez to dość sztywne. Do tego nie maja odcinków z pamięcią kształtu ułatwiających zakładanie OTE. Myślę że najpierw powinieneś się przekonać czy będziesz chciał je nosić założone za ucho. Może też coś z tym zrobili. Zdarza się że słuchawki są poprawiane w trakcie produkcji.

Musisz sobie zdawać sprawę że takie słuchawki często podłącza się do znacznie droższych od nich samych DAP-ów.

DAP-y za kilkaset zł często grają lepiej od telefonów za kilak tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MobyDick napisał:

Wielu ludzi skarży się ze nie są zbyt wygodne gdy założy się je OTE. Same słuchawki można nosić tak i z przewodami zwisającymi bezpośrednio w dół. Są dość grube i przez to dość sztywne. Do tego nie maja odcinków z pamięcią kształtu ułatwiających zakładanie OTE.

Przecież już to napisałem że tak.

p2bk-7.jpg

p2bk-6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...