Skocz do zawartości

Wybierzcie za mnie bo sam już nie wiem. Dali, heco czy Yamaha.


Gyarto

Recommended Posts

Cześć.

Od długiego czasu nosi mnie na wymianę sprzętu audio. Interesuje mnie tylko stereo podłogowe.

Parametry :

Wzmacniacz : Yamaha A-S501

Input : CD, karta HDD z dobrej jakości audio, niedługo vinyl.

Pomieszczenie : Salon z aneksem kuchennym, wymiary to mniej więcej 6,5m x 4,5m.

Całe pomieszczenie dzieli się na 3 części, kuchnia jest ustawiona skrajnie po prawej stronie, zajmuje mniej więcej 2m x 4.5m. Środkowa część 1.5m x 4.5m to przestrzeń wspólna, stół, itp, a pozostałe 3m to sekcja TV/AUDIO. TV wisi na ścianie, a kanapa jest około 3.8m od niego i zależy mi na audio, które świetnie sobie poradzi w tych parametrach.

Najlepszy wybór podczas testów to dali ikon 6mk2, lecz problemem jest ich dostępność. Myślałem żeby zakupić używane, lecz na allegro występuje może 5 egzemplarzy, które są w stanie dobrym. Szukam czegoś równie dobrego lub lepszego przede wszystkim do muzyki. Zespoły, które goszczą w moim mieszkaniu to przykładowo punk floyd, bon Iver, iron maiden jak i Queen, więc musi to być zestaw uniwersalny. Chciałbym, aby kolumny nawet przy cichym graniu dawały jak najwięcej szczegółów, lecz przy zestawie budżetowym nie mam co liczyć na cuda.

Moje obecne propozycje to : heco aurora 700, Yamaha nsf 350 oraz dali Oberon 5.

Doradzcie mi co z tego zestawu wybrać lub dolozcie swoją cegielke. Wygląd to sprawa drugorzędna, lecz dobrze by było jakby sprzęt był czarny albo biały + chciałbym mieć możliwość zdjęcia osłon.

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z podanych przez Ciebie modeli zdecydowanie Heco Aurora 700, natomiast Dali Oberon to kolumna obiektywnie lepsza, ale gorąco namawiałbym na model wyższy i znacznie lepszy Oberon 7. Natomiast z mojej strony koniecznie dołożyłbym Monitor Audio Bronze 6. MA to połączenie szybkości, swobody ze świetną dynamiką.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z podanych przez Ciebie modeli zdecydowanie Heco Aurora 700, natomiast Dali Oberon to kolumna obiektywnie lepsza, ale gorąco namawiałbym na model wyższy i znacznie lepszy Oberon 7. Natomiast z mojej strony koniecznie dołożyłbym Monitor Audio Bronze 6. MA to połączenie szybkości, swobody ze świetną dynamiką.
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
Aurora 700 i Oberon 5 mam po 2700zł za zestaw, a aurora 1000 lub Oberon 7 kosztuje mnie około 4600zł za zestaw. Czy warto dopłacać te 2 tysiące?
Wypożycz sprzęt od branży do domu. Posłuchasz, będziesz wiedział.
Pozdrawiam 
Mam problem z wypożyczeniem ponieważ mieszkam w dość małym mieście.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gyarto napisał:

Wzmacniacz : Yamaha A-S501

 

Do tego wzmacniacza i Twojej wielkosci pomieszczenia tj. okolo 4,5-6,5m² (lacznie wszyskie dzialy) zwroc uwage na kolumny:

-Polk Audio Signature S55E,

-Polk Audio Audio RTi A5.

16 godzin temu, Gyarto napisał:

Chciałbym, aby kolumny nawet przy cichym graniu dawały jak najwięcej szczegółów, lecz przy zestawie budżetowym nie mam co liczyć na cuda.

 

Te kolumny najlepiej sie sprawdza przy cichym sluchaniu ze wszystkich zaproponowanych wyzej kolumn, ale musisz wiedziec rowniez aby to uzyskac trzeba posiadac wydajny wzmacniacz i tutaj wystepuja pewne ograniczenia.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żebyście mnie źle zrozumieli, że utwory będą grały cicho, aby nie obudzić dziecka śpiącego w tym samym pokoju co stoi zestaw.
Bardziej zależy mi na tym, aby od niskiej głośności kolumny potrafiły pokazać pazur - dla przykładu dali ikon 6 mk2 potrzebowały trochę mocy żeby się rozpędzić i przy cichej muzyce czułem bagno, niedosyt każdego pasma za wyjątkiem dołu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wogole nie rozumiem twojego problemu. 

Jest on tak pogmatwany że aż chyba prosty do rozwiązania.

Z jednej strony od tego zacznę spodobały ci się Dali ikon 6 mkII z drugiej strony myślisz o jasnym i dość przeciętnym wzmacniaczy do nich. Pierwszy problem. Ta Yamaha jest dla nich za słaba. 

Kolejna sprawa jak nie ikon to oberon 5?🤔

Wymiana jak pięść do nosa. Napis na kolumnie się będzie zgadzał i tyle. A i to nie dokładnie bo dali zmieniło logo. Totalnie inne brzmienie. I wielkość!

Dalej heco 700 które są ciepłe a ikon jasny. 

Powiem tak, albo ktoś za ciebie wybierze bo wszystko ci jedno albo weź się porządnie za odsłuch i decyzję. Następcami ikon jest lijiw oberon. Chcesz? Zrobię ci na nią lepsza cenę na BF.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie bardzo dużo pracuje i mam mało czasu na odsłuchy, więc chciałem poznać Wasze sugestie/propozycje tego co jest warte uwagi, aby po przyjeździe do salonu od razu poprosić o te zestawy.
Obecnie najbardziej kusi mnie Oberon 7, ale to jeszcze muszę przekalkulowac, gdyż wiąże się to z powiększeniem budżetu (dlatego początkowo mówiłem o Oberon 5 czy też heco 700).


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakie chcesz wydawać więcej to heco 700 jest złotym środkiem. Ale jest kilka ciekawych propozycji w podobnym budżecie 
Zapraszam pokażemy.
 
Z chęcią bym przyjechał, ale mam do Was 1200km w obie strony, więc może to być dość problematyczne przedsięwzięcie. W wolnym czasie spróbuję podjechać do salonu denon w Gdańsku, ale u mnie zima to szczyt sezonu, wiec nie wiem kiedy to się stanie ;)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=47989]Gyarto[/mention]  poproś o wysyłkę do domu i dobrą cenę na BF od np. [mention=23975]S4Home[/mention]
Biorę to pod uwagę, ale przedtem muszę wszystko przekalkulowac ponieważ głośniki to tylko część zestawu i już wyłuskałem ponad 2.5k na większy TV niż był zamierzony pierwotnie, a teraz jeszcze droższe audio, które nie ma co ukrywać jest moją zachcianką

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...