Skocz do zawartości

TV, rock/metal, gry - max 4000


Wichur

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym kupić stereo pod TV i streaming muzyki:

TV (netflix, hbogo)=60% - przy czym zaznaczę, że nie jestem fanem filmów pure-action a'la Transformers czy Marvel, stąd odpuszczam kino domowe

muzyka = 30% (rock/metal) - nie chcę wkurzać sąsiadów, więc raczej ciszej będę słuchał

N Switch = 10%

Nie jestem jakimś wielkim audiofilem, ale chciałbym coś, co przyzwoicie zagra (obecnie mam podpięte głośniki komputerowe).
Początkowo myślałem o soundbarze, ale ostatecznie zdecydowałem się wydać trochę więcej na low-endowe stereo.
Zresztą soundbara ciężko byłoby mi postawić/powiesić/podwiesić, a na stereo jest miejsce.

I tak o ile w kwestii amplitunera znalazłem swojego kandydata: Onkyo TX-8250, to mam problem z wyborem kolumn.
Wstępnie myślałem o Indiana Line Nota 550x albo o Pylon Pearl 27. Które lepiej się sprawdzą?
Bas-reflex musi być z przodu (chyba), bo kolumny będą przy ścianie.

Bardzo nie chciałbym przekroczyć 4k za całość, najchętniej bliżej 3k.

Pomieszczenie to ok 20m2 (załączam "plan").

Z góry dziękuję.

20190624_181039 — kopia.jpg

Edytowano przez Wichur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Masz ciekawy podział używania. Czy nie myślałeś o pełnym kinie ,5.1?

Bo powiem ci według twojego planu to ja bym zdecydowanie szedł w kino.

I tak, jeśli zostaniesz przy opcji stereo to Onkyo 8250 lub Yamaha 602 z melodika bl40mkIII albo magnat shadow 207. Standardowy , dobry, sprawdzony wybór.

Jeśli jednak pójdziesz w kino to proponuję Onkyo 686 z taga 606v3 albo quadral 6500le oraz magnat sub 302a do tego.

Przemysł sprawe dobrze. Ja pozostaje do twoich pytań i ewentualnej wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Masz ciekawy podział używania. Czy nie myślałeś o pełnym kinie ,5.1?

Ciekawy, bo mały udział muzyki? Niestety moja żona nie przepada za norweskim "folkiem", więc mogę słuchać tylko pod jej nieobecność.

Kino domowe raczej mnie nie kręci, czy to w ogóle ma sens jeśli nie lubi się filmów akcji?
Zresztą miałbym problem z alokacją tylnich głośników (plan jest uproszczony, tam jest jeszcze biurko kwiat itp).
Poza tym żona może mieć coś przeciwko. A tak 2 głośniki to 2 głośniki. Czyli tak jak jest teraz.

Zapomniałem o dosyć ważnej sprawie. Wszystkie meble mam w kolorze ciemniejszego drewna. A te Melodiki i Magnaty są białe albo czarne.
Czy są jakieś bezpieczne w kolorze orzecha albo innego drewna?

Oczywiście nie jestem zafiksowany na Onkyo - to może być inny sieciowy ampli.

Edytowano przez Wichur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1Ender napisał:

@Wichur

Napisz czego słucha żona i co jest strawne dla Ciebie. Spróbujcie znaleźć wspólne gatunki muzyczne. Wtedy można pomyśleć. 

Żona nie lubi muzyki. Żadnej. Ale mamy dwupoziomowe mieszkanie, często jest zajęta swoimi sprawami na górze. Wtedy mogę słuchać.
A jest to rock/metal: od Muse i Queen, przez Ghost i Iron Maiden, po black pokroju Satyricon i Behemoth. Generalnie gitary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź w używki. Szukaj wzmacniaczy nie ampli. Cambridge audio, Roksan, Cyrus. Przy Cambridge zwróć uwagę na impedancje, bo dużo wzmacniaczy akceptuje kolumny 8 lub 6 omów. 

Kolumny Phonar, Heco. 

@S4Home

Piotr, masz jakieś typy? Muzyka gitarowa. Rock / Metal. Budżet 500 - 1000 € na całość. Miejsce zamieszkania Holandia. 

Czyli zostaje ebay. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w temacie amplitunera pozostałbym przy Onkyo TX-8250, to dobre, nowoczesne i odpowiednio wycenione urządzenie. Pozostaje kwestia wyboru kolumn. Ja stawiałbym na Pylon Audio Pearl 27, które moim zdaniem w kinie i mocniejszych gatunkach muzycznych lepiej sprawdza się niż Indiana. W podanym budżecie możesz jeszcze ewentualnie wybrać u nas zestaw Onkyo TX-8250 z wyższą serią Indiana Line Test 561 i to jest rozwiązanie lepsze. Ewentualnie moim zdaniem bezkompromisowo Onkyo TX-8250 z Monitor Audio Bronze 6, ale jest to minimalnie powyżej budżetu.

Przemyśl sprawę, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 1Ender napisał:

@Wichur   docelowo mieszkasz w Holandii czy w Polsce? 

A skąd ta Holandia się wzięła? Mieszkam na stałe w Gdańsku :)

 

@Q21  Macie zestaw TX-8250 i Pearl 27 ? Okleina Wenge wydaje się pasować do kolorystyki umeblowania, więc może żona będzie w mniejszym szoku ;)

Edytowano przez Wichur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Mamy oczywiście, proszę pokazać żonie.

Po przeszukaniu zdjęć w  Internecie okleina Pylonów wenge wydaje się zbyt ciemna. Na zdjęciach użytkowników jest prawie czarna.
Orzech zdecydowanie lepiej wypada, żona akceptuje wygląd :)

Edytowano przez Wichur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w promocji taki set.  A jak odezwiesz się do mnie na priv albo zapiszesz do newslettera to dostaniesz kod rabatowy i wyjdzie Ci to jeszcze taniej - poniżej 2000zł. Do tego dobierze się przetwornik DAC i kable i 3000zł zmieścisz się bez problemu, w super cenie

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t50-t-50-kolumny-podlogowe-2-szt-pioneer-a-10ae-a10ae-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-30w-zestaw-stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...