Skocz do zawartości

Jakie kino domowe 3000-3500 zł do salonu?


Gonzor

Recommended Posts

Witam :)

Planuję zakup zestawu głośników kina domowego 5.1 z amplitunerem do salonu ale kompletnie nie wiem jaki byłby odpowiedni i jakie okablowanie byłoby właściwe. Salon ma powierzchnię 20 m2 . Kino będzie mi służyć głównie do oglądania tv i filmów ale do słuchania muzyki również. Chciałbym też podkreślić, że bardzo by mi zależało , żeby amplituner posiadał Dolby Pro Logic lub coś na kształt by móc np muzykę stereo rozszerzyć na 5.1. Chciałbym odtwarzać proporcjonalnie 60% filmy, tv , 40% muzyka. Dobrze by było jakby miało DLNA , Bluetooth , żeby bez problemów można było zdalnie uruchamiać multimedia. Wideo i audio zamierzam odtwarzać w formie cyfrowej więc żaden odtwarzacz Blu-ray mi nie jest potrzebny. Zależy mi na jak najczystszym dźwięku i multimedialności samego amplitunera by był kombajnem multimedialnym z  np DTS 96/24, Mp3 , Flac itp itd. np posiadał w oprogramowaniu możliwość zapisania odległości rozmieszczonych w przestrzeni kolumn i regulację poziomów ręczną (na podstawie sygnałów testowych) i/lub automatyczną (na podstawie odległości rozmieszczenia kolumn). Chciałbym by dominowała czerń lub czerń i ciemne drewno. Mój budżet to 3500 zł.

W oko wpadły mi takie oto zestawy: 

Yamaha RX-V385 + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3
Onkyo TX-SR393 + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na twoim miejscu wolałbym chociaż trochę zwiększyć budżet a pozatym jeżeli Yamaha to wyższy model 485 muzycznie nic nie zyskasz natomiast dużo większą funkcjonalność. Zestawu taga nie słyszałem więc się nie wypowiem ale może jakieś ciepło miękko grające kolumny indiana linę z serii nota występują w ciemnym drewnie bądź orzechu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten zestaw co proponujesz ale widzę , że to zestaw 5.0 a ja jednak skłaniałbym się ku zestawowi z subwooferem

Ok jakbym miał budżet do 4000 + okablowanie to jakie zestawy by wchodziły w grę ? Chciałbym najbardziej by to były jakieś potężne kolumny konkretne 5.1 , świetnie z tego co widziałem prezentują się własnie różne zestawy Taga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie na razie suba. Yamaha 485 plus Indiana Line to przyzwoity zestaw w tym budżecie. Nawet najtańszy sub będzie kosztował 800-1000 zł. A wyrzucanie 3500 zł na pełny zestaw KD nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. https://www.q21.pl/yamaha-rx-v485-indiana-line-nota-260x-740x-240x.html.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wybrać w wersji z 4 monitorami + centralny? nie mam miejsca na duże kolumny.

Wizualnie podchodzą mi Jamo Studio S803, ale suchej nitki na nich nie zostawiacie ;),  więc zastanawiam się nad:

magnat supreme 202/102/c252/302A czy jest wystarczający
lub 
magnat shadow ale czy wtedy muszę kupić 4x 203? + center + 302A

a może jakaś TAGA lub Polk tylko z 4x monitor

P.S. Amplituner to YAMAHA RX-V481.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
16 godzin temu, Gonzor napisał:

Witam:) 

Zdecydowałem  się jednak na zestaw  Yamaha 485+ taga 606v3 z magnat 302a i teraz moje pytanie jest o okablowanie. Jakie najlepsze do kolumn i jakie do suba , żeby dobrze współgrały z całym zestawem.

Przecie, jak kupisz u nas to ci dobierzemy od razu kable. Dostaniesz wszystko w komplecie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witajcie ponownie ;) Pisałem , że się zdecydowałem na ten zestaw ale wirus pokrzyżował mi plany kupna na parę miesięcy ;P . Natomiast podniosłem swój max budżet do 5000 tys. z nadzieją, że wszystko uda się wziąć w jednym sklepie na dobre raty 0% ;) Jakie mielibyście propozycje do tej kwoty ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...