Skocz do zawartości

Jakie kino domowe 3000-3500 zł do salonu?


Gonzor

Recommended Posts

Kable nie mają standardu.

Standardy o których piszesz mają złącza.

Kabel to kwestia jakości albo inaczej staranności wykonania. To co może być różnego w kablach to ilość żył, ich przepustowość , czy posiada złącze Ethernet czy ma złącze ARC. 

Na kablach pisze się numery tylko ze względu wygody

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witajcie :) Zakupiłem już sprzęt ;) ale mam takie dwa pytania odnośnie podłączenia subwoofera (Magnat Supreme 302a). Jestem ogólnie debiutantem w takim hi-fi ale wyczytałem w instrukcji do amplitunera (Yamaha RX-V685) , że gdy używane są gniazda Pre-Out to nie mogą  być używane gniazda SPEAKERS :/ jak mam to rozumieć? Przecież tam podpina się resztę kolumn tak ? A drugie moje pytanie jest odnośnie samego przewodu typu Y . W subie podłączam go do Line-In a dwa pozostałe? We wszystkich instrukcjach wspomniany jest tylko pojedynczy przewód z podłączeniem Line-In - Sub-pre-out co zrobić z tym trzecim przewodem? W amplitunerze mogę podłączyć dwa suby więc może podłączyć ten przewód zarówno w gniazda sub-pre-out 1 i 2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o to że jeśli masz podłączone kolumny aktywne do wyjść pre-out lub wzmacniacz z kolumnami to nie można używać w tym samym czasie kolumn pasywnych pod odpowiadające im wyjścia głośnikowe. Tworzyło by to problem np. przy kalibracji systemu. Za to nie ma problemu gdy używa się systemów podłączonych do nich zamiennie. Jeśli masz jedno wejście RCA w subwooferze to nie powinieneś używać kabla typu Y. Nie podłącza się 2 końcówek kabla Y do wyjść na 2 subwoofery. Kup właściwy kabel. Kto Ci poradził zakup kabla Y ? Używa się go w subwooferach gdzie jest wejście stereo RCA. Nawet wtedy nie jest on zwykle potrzebny. Takie przewody zwykle używa się gdy podłączasz wzmacniacz stereo w car-audio do jego zmostkowania i podłączenia subwoofera pasywnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Zapewne chodziło o to że jeśli masz podłączone kolumny aktywne do wyjść pre-out lub wzmacniacz z kolumnami to nie można używać w tym samym czasie kolumn pasywnych pod odpowiadające im wyjścia głośnikowe. Tworzyło by to problem np. przy kalibracji systemu. Za to nie ma problemu gdy używa się systemów podłączonych do nich zamiennie. Jeśli masz jedno wejście RCA w subwooferze to nie powinieneś używać kabla typu Y. Nie podłącza się 2 końcówek kabla Y do wyjść na 2 subwoofery. Kup właściwy kabel. Kto Ci poradził zakup kabla Y ? Używa się go w subwooferach gdzie jest wejście stereo RCA. Nawet wtedy nie jest on zwykle potrzebny. Takie przewody zwykle używa się gdy podłączasz wzmacniacz stereo w car-audio do jego zmostkowania i podłączenia subwoofera pasywnego. 

Nie zakupiłem tylko dostałem w gratisie ;) a takie podłączenie z izolacją pozostałego przewodu jak napisał @JaZz styknie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wolny koniec może wprowadzać niepożądane zakłócenia do przewodu. Dlatego lepiej jeśli użyjesz przewód z pojedynczymi RCA na końcach. Jeśli już używasz czegoś takiego to warto zaizolować nieużywany koniec. Nie zmniejszy to zakłóceń, lecz ryzyko uszkodzenia sprzętu gdybyś zetknął ta końcówkę z czymś co stwarzał by zagrożenie dla niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gonzor napisał:

W subie podłączam go do Line-In a dwa pozostałe? We wszystkich instrukcjach wspomniany jest tylko pojedynczy przewód z podłączeniem Line-In - Sub-pre-out co zrobić z tym trzecim przewodem? W amplitunerze mogę podłączyć dwa suby więc może podłączyć ten przewód zarówno w gniazda sub-pre-out 1 i 2 ?

Odwrotnie 2x RCA do sub jeden do amplitunera, tak możesz podłączyć wtedy sub będzie szybciej się wybudzał w trybie auto np przy cichym słuchaniu. takie połączenie powoduje też że sub gra głośniej. Jeśli nie masz dwóch rca w sub to używasz tylko 1x rca <> 1x rca.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten przewód miał sens gdy były wyposażane w płyty wzmacniacza z wejściem 2 x RCA. U Niemców to normalne :) . Skoro w jakiejś instrukcji napisano że mają dawać kabel Y to dają go mimo że teraz to nie ma sensu. Potrzebne były by nowe wytyczne :) Pewnie  ich naprodukowali i teraz nie ma co z nimi robić :) . Jedno wejście RCA zamiast dwóch to pewnie wynik oszczędności bo większość ludzi z drugiego wejścia nie korzysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas podłączania przewodów głośnikowych przeczytałem w instrukcji do amplitunera , że zanim jakiekolwiek podłącze powinienem przestawić impedancję z domyślnej 8 omów na 6 i już chciałem to robić ale doczytałem, że zaznaczyli tam w nawiasie drobnym drukiem , że tyczy się to modeli na rynek kanadyjski i USA więc odpuściłem. Po podłączeniu wszystkiego i uruchomieniu jednak w informacjach zobaczyłem , że ustawienie jest w systemie na 8 . Czy to znaczy , że jednak powinienem był spróbować przestawić to wcześniej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Z racji , że moje kolumny mają taką możliwość to chciałbym podłączyć je na bi-wire . I chciałbym się dowiedzieć jak to prawidłowo zrobić. Na tzw "chłopski rozum" bym podłączył je następująco : od górnych styków od tonów wysokich wyprowadził przewód + - i drugi przewód od dolnych od niskich częstotliwości i przy podłączeniu do amplitunera skręcił odpowiednio ich plusy i minusy. Ale spotkałem się na niektórych grafikach z podłączeniem takim , że jeden przewód łączy ze sobą plusy i idzie do plusa w amp. i analogicznie drugi minusy i do minusa. Co o tym sądzicie? Czy to w ogóle warte zachodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie bi-wire stosuje się we wzmacniaczach stereo aby weliminowac zwory na podwójnych przyłączach w kolumnach. Wielu ludzi uważa że nie ma to większego sensu. Wtedy podłączamy kable od strony wzmacniacza do jednej pary końcówek mocy. W obydwu gałęziach płyną te same napięcia z końcówek mocy lecz różne prądy. Takie podłączenie daje możliwość użycia różnych przewodów dla niskich i wysokich częstotliwości.

Połączenie bi-amping wymaga czterech końcówek mocy dla dwóch kolumn. Wtedy każdą parę terminali głośnikowych w kolumnach podłączamy do osobnej końcówki mocy. Wiele amplitunerów wielokanałowych daje taką możliwość. Daje to dodatkowy taki plus że jeśli przesterujesz końcówki basem, nie uszkodzą głośników wysokotonowych. Jeśli masz wolne końcówki mocy w amplitunerze, to warto je do tego wykorzystać. Poza tym zyski są takie jak w bi-wire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć, 

Podobnie jak kolega szukam kina do salonu. Budżet 4-6k. Jak na razie to zastanawiałem się nad zestawem: 

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-zestaw-512-avr-x1600h-raptor-71xvocalsub10.html

Ale nie widziałem tutaj ani słowa o DENONie. Polecacie/nie polecacie? Co ewentualnie dobrać do avr-x1600h czy kierować się bardziej w stronę tego co kupił kolega czyli Yamaha MusicCast RX-V685.

Dzięki za odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.02.2021 o 07:57, S4Home napisał:

685 już nie znajdziesz. Jego nowszy model 6A to odpowiednik wyższego nowszego Denona 2700

Model X1600 to dobry i udany model.

Do tego amplitunera warto dobrać Polk T 531 albo Monitor audio Monitor.

 

Mogę Cię prosić o wycenę dla jednego i drugiego zestawu? (Wraz z Denonem 2700) Dziękuję
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...