Skocz do zawartości

Kolumny do 2500zł do wzmacniacza Yamaha RXV-485


Michael2045

Recommended Posts

Witam, poszukuje kolumn stereo przede wszyskich do muzyki oraz oglądania filmów. Posiadam duży salon niestety jest on praktycznie pusty i będzie trzeba popracować nad akustyką. Kupiłem wzmacniacz Yamaha RX-V485 do moich starszych kolumn tonsila lecz mają już swoje lata i postanowiłem że trzeba wskoczyć na coś nowego i lepszego. Mój budżet do 2500zł. Rozglądałem się za Magnatami Shadow 809, co o nich myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać więcej konkretów. Czy to ma być do muzyki? Czy do filmów? Czy potrzebujesz 4 monitory? Ja pod ten ampli w cenie 2,5k kupiłbym Magnat Shadow 203/203/213/302A lub taniej Supreme 202/102/center/302A ;)

P.S. Chorowałem na Jamo Studio S803 ale mnie wyleczyli ;) 

Edytowano przez wojo2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kolega wspomniał to po pierwsze masz.amplituner kina i pod kino, nie stereo, będziesz musiał dobierać kolumny.

Druga sprawa jeśli magnat to 209, a jeśli 809 to pewnie jamo. Tych drugich nie polecam. 209 też nie wykorzystasz. 

Przy tym amplitunerze kinowym 207 od magnata albo melodika bl40mkIII. Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

@seba3002

Piotrze, Sebastian, ja jestem za tym, aby kolega posłuchał dobrego klasycznego wzmacniacza nawet na tym co ma. 

Np. Roksana Ka 1 Mk3, ma wszystko co powinien mieć rasowy wzmacniacz. Sprzęt na którym można złożyć całkiem przyzwoite stereo. Cena 1800 zł. No i jest wystarczająco mocny. 

Do tego chromecast audio i ewentualnie można pomyśleć nad kolumnami za około 1000 zł. 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1mkiii-800-watt-8664926483

Dlaczego tak? Bo moim zdaniem dobór kolumn do słabego ampli kina domowego jest bezsensu. Zobacz co pisze kolega... 

11 godzin temu, Michael2045 napisał:

Witam, poszukuje kolumn stereo przede wszyskich do muzyki oraz oglądania filmów. Posiadam duży salon niestety jest on praktycznie pusty i będzie trzeba popracować nad akustyką. Kupiłem wzmacniacz Yamaha RX-V485 do moich starszych kolumn tonsila lecz mają już swoje lata i postanowiłem że trzeba wskoczyć na coś nowego i lepszego. Mój budżet do 2500zł. Rozglądałem się za Magnatami Shadow 809, co o nich myślicie? 

1.Pusty salon, akustyka. Czyli obojętnie co kupi będzie słabo. 

2. Kolega nie sprecyzował co jest dla niego ważniejsze muzyka czy filmy. 

3. Nie znamy powierzchni pokoju. 

4. Nie znamy źródła. 

5. Tonsil... Nie znamy modelu... Kolumny nie najwyższych lotów, ale dobry wzmacniacz wycisnie z nich ostatnie soki. Czego może brakować? Wszystkiego?? 😁

Przede wszystkim niskich tonów, ale nie jest to reguła. 

6. Wskoczyć na coś lepszego??? Na co? Kolumny lepsze? Bzdura! Czym je napędzisz??? 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon ma ok 38m2. Nad akustyka trzeba będzie popracować. Muzyka jednak jest dla mnie ważniejsza, ponieważ słucham jej więcej niż oglądam filmy. Amplitunera nie będę wymieniał ani sprzedawał interesują mnie narazie kolumny stereo a w razie czego resztę można dokupić i skompletować kino domowe w przyszłym czasie. Dwie kolumny chce kupić do ok. 2500zł a nad reszta będę myślał później. Zastanawiałem się nad tymi magnatami 207 czy 209. Moje kolumny to Tonsile sprzed 20 lat TONSIL 250W 8ohm x2. Więc sprzęt jest już przestarzały 😄

Ew. 207 + center shadow 213

Subwoofer dokupił bym później 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba3002 napisał:

Jeżeli sprzęt ma służyć głównie do muzyki może warto pomyśleć o sprzedaniu tego amplitunera (bądź też zwróceniu - jeśli jest taka opcja)  i kupnie wzmacniacza bądź amplitunera STEREO. 

Zgadzam się jeżeli masz zamiar słuchać na stereo to bez sensu iść w niespecjalny amplituner do kina domowego. Chyba że już nie możesz zwrócić bądź zamienić wtedy trzeba kombinować nad czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Sorry nie ogarnęłam lepszy wybór to magnaty 209 przy tym metrażu w późniejszym czasie sub magnat 302a i będzie dobrze. 

Dzięki za odpowiedź posłucham jeszcze opinii ale pewnie wybór padnie na 209, wie Pan może gdzie można jakoś taniej dorwać te kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubad napisał:

Sorry nie ogarnęłam lepszy wybór to magnaty 209 przy tym metrażu w późniejszym czasie sub magnat 302a i będzie dobrze. 

Nie prawda. Napisałem to wyżej. 209 nie zostaną uciagniete przez ten amplituner. Trzeba sprawdzić coś zanim się pisze.

9 godzin temu, Michael2045 napisał:

Dzięki za odpowiedź posłucham jeszcze opinii ale pewnie wybór padnie na 209, wie Pan może gdzie można jakoś taniej dorwać te kolumny? 

U mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 1Ender napisał:

@S4Home @Michael2045

Obojętnie jakie kolumny kolega kupi to i tak będzie słabo.. 

Pozdrawiam 

Zgadzam się z kolegą. Sam napędzalem kiedyś mniejsze podlogowki mało wydajnym amplitunerem AV i niestety amplituner ten "nie dawał rady". Dopiero po podłączeniu wzmacniacza jako końcówki mocy zaczęło to grać. Ty niestety nie masz możliwości podpięcia pod swój amp końcówki mocy, dlatego przemysl jeszcze raz opcje sprzedania sprzętu i kupno czystego wzmacniacza. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002  kolega nie chce sprzedać, uparł się, że badziewiem chce napedzić kolumny "lepsze" więc próżne nasze gadanie. Są osobnicy, których nie przekonasz, jak sobie coś do głowy wbiją. 😂🤣😁

Kolega nawet nie chciał spróbować jak proponowałem by wypożyczył na próbę wzmacniacz od @Pumpurek... By sprawdził, że byle wzmacniacz zagra lepiej od kina... 

Szkoda "prundu". Niech kolega kupi kolumny i życzę mu by był zadowolony i szczęśliwy. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2019 o 21:36, Michael2045 napisał:

Witam, poszukuje kolumn stereo przede wszyskich do muzyki oraz oglądania filmów. Posiadam duży salon niestety jest on praktycznie pusty i będzie trzeba popracować nad akustyką. Kupiłem wzmacniacz Yamaha RX-V485 do moich starszych kolumn tonsila lecz mają już swoje lata i postanowiłem że trzeba wskoczyć na coś nowego i lepszego. Mój budżet do 2500zł. Rozglądałem się za Magnatami Shadow 809, co o nich myślicie? 

To amplituner, który niesie ze sobą trochę ograniczeń, więc inwestycja w kolumny typu Indiana Line Nota 550 X czy też Pylon Pearl 25 to wszystko co można zaoferować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...