Skocz do zawartości

AVR-X3600H Vs AVR-X4500H


Jacek Grymiński

Recommended Posts

Panowie  AVR-X3500H przestał być produkowany. Następcą jest AVR-X3600H, którego cena jest na podobnym poziomie jak AVR-X4500H.

Proszę o radę czy model nowszy 3600H czy starszy 4500H lepiej poradzi se w stereo ? Amplituner będzie spięty z atoll IN 200, tak więc moc samego amplitunera możemy pominąć.

Link do porównania danych.  https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x3600h/usa/denon-avr-x4500h/usa/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwam że jakość wyjść pre out ma podobną. Z tego co wiem dopiero od 6500 było jakoś lepiej. Więc przy podłączeniu czysto stereo do końcówki nie powinieneś poznać różnicy.

3500 nie jest produkowany ale jest sprzedawany. Myślę że ci wystarczy. Za 3k to świetny model 

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Przeczuwam że jakość wyjść pre out ma podobną. Z tego co wiem dopiero od 6500 było jakoś lepiej. Więc przy podłączeniu czysto stereo do końcówki nie powinieneś poznać różnicy.

3500 nie jest produkowany ale jest sprzedawany. Myślę że ci wystarczy. Za 3k to świetny model 

Pozdrawiam i zapraszam

Rozumiem, tak więc pójdę  raczej  drugim torem w  Coctail Audio x45 Plus Amplituner Kina, Czy w podobnej cenie 3000zł  Amplituner Onkyo nie będzie lepszym wyborem ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Możesz brać onkyo a nawet yamahe. Te dwa pokażą moim zdaniem większy pazur w kinie niż Denon. A nie uważasz, że ten coctail audio to zbyt wiele do tego zestawu? Na Twoim miejscu jako strumieniowiec przetestowałbym najpierw np tak wszędzie wychwalany bluesound node 2i.

Bluesound node 2i nie ma wejścia optycznego jak bym chciał coś puścić  z tv Yt przykładowo. Z drugiej strony to faktycznie kupa kasy,  używkę widziałem za 6000 pewnie jeszcze do utargowania.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba lepiej kupić jakiś tani dac (np. Dac magic za 600 PLN ) i wypuścić sygnał z TV przez ten przetwornik do wzmacniacza, niż iść w uzywke za 6000 tylko po to, żeby posłuchać sobie YouTube, którego jakoś i tak nie powala. Ewentualnie używać daca w amplitunerze. Ja w ogóle w swoim tanim systemie jako streamera używam amplitunera AV podłączonego przez pre out do wzmacniacza 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, seba3002 napisał:

No to chyba lepiej kupić jakiś tani dac (np. Dac magic za 600 PLN ) i wypuścić sygnał z TV przez ten przetwornik do wzmacniacza, niż iść w uzywke za 6000 tylko po to, żeby posłuchać sobie YouTube, którego jakoś i tak nie powala. Ewentualnie używać daca w amplitunerze. Ja w ogóle w swoim tanim systemie jako streamera używam amplitunera AV podłączonego przez pre out do wzmacniacza 🙂. Pozdrawiam. 

Zgadza się, przeoczyłem wejście optyczne w Bluesound node 2i ! A co do Atoll'a mam tylko wejscia analog. 

12 minut temu, JohnDoe napisał:

Node 2i ma optyczne wejście i wyjście. Mam i używam właśnie tv jest optycznie do node. 

6356583_bd.thumb.jpg.935ab0a8479f4de6c6115d4730d8e6a9.jpg

Jest możliwość regulacji tonów ? Jakiś equalizer ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchach zdecydowałem się praktycznie na denona avr 4500, lecz zacząłem się zastanawiać nad mocą tego amplitunera, ponieważ z testów kolumn JBL l890 jak i innych konstrukcji  - nawet sporo droższych wynika że większość kolumn jest tylko 4ohoma jak i te JBL które posiadam, czytając testy Amplitunera AVR 4500 na jednym z znanych portali audio opisali, że moc przy 4 ohm drastycznie spada gdzie przy 8 ohm ma 2x159W a już przy 4 ohm ma tylko 2x57 W. 
W instrukcji zaś podana jest moc dynamiczna gdzie przy 4 ohm ma 2x190W. 

O co w tym wszystkim chodzi ? nie sugerować się testami ? 

Z tego co rozumiem to wychodzi na to że jeśli zostawię w ampli ustawienie na 8ohm to jak zapnę swoje kolumny które mają 4ohm to moc będzie większa amplitunera lecz będzie się grzał tak ? 

 

Proszę o poradę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat testy mocy w amplitunerach o klasycznym zasilaniu są w miarę sensowne. O co chodzi.

Jeśli masz klasyczny wzmacniacz przy 4 omach znacznie wzrasta moc wzmacniacza. Do kolumn idzie więcej prądu. W przypadku amplitunerów jest odwrotnie. Czemu? Ano dlatego że zasilacz ma do obsłużenia pozostałe kanały jak i resztę układów odpowiedzialnych za dźwięk, jak procesory, kodeki , kości dac i tak dalej. 

W takim przypadku sztucznie procesor ogranicza moc przy mniejszej impedancji po to aby zapewnić prawidłowe działanie pozostałym układom. Nagłe zmiany , wzrostu poboru mocy , gdyby było jak przy wzmacniaczu, znacznie skróciły by użytkowanie amplitunera.

Także tak. Finalnie producenci deklarują moc 2x tryliard a później kolumny grają gorzej na amplitunerze niż wzmacniaczu znacznie słabszym. 

Nie jest to od dzisiaj i nie dotyczy tylko Denona. Więc nie masz się czym przejmować.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rms.pl napisał:

To lepszy pomysł, Onkyo i Atoll spoko, tak samo Onkyo i NuPrime

Atoll już jest, tak więc zostaje jeszcze wybór Amplitunera. Co wybrać Onkyo TX-RZ740,  Onkyo TX-RZ840 Czy  Onkyo TX-RZ1100. Ostatnia opcja  ma najlepszego Dac'a , przynajmniej tak mi się wydaje. Proszę radę . Zależy mi na chromecast, na moim Tx -8270 to jakaś tragedia, Apka Onkyo znów nie ma możliwości przewijania utworów np w Tidal.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja czytałem opinie że lepiej kupić 840 bo 1100 gra gorzej. Możliwe ? :)

Co do Denona to 3600 np ma już funkcję podłączania słuchawek po BT, a 4500 nie... Ja zdecydowałem się na 3600, ale do małych głośniczków. W zasadzie ze względu na najtańsze i najbardziej funkcjonalne 9.2 z możliwością rozbudowy.

A Ty na jaki się w końcu zdecydowałeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Crunck napisał:

Ja czytałem opinie że lepiej kupić 840 bo 1100 gra gorzej. Możliwe ? :)

Bo 840 ma zasilanie Onkyowskie w klasie AB a 1100 ma zasilanie Pioneera w klasie D. Czy gorze? Wierze ze ludzie mogą tak pisac.

12 godzin temu, Crunck napisał:

o do Denona to 3600 np ma już funkcję podłączania słuchawek po BT, a 4500 nie

3600 zyskuje to po ostatniej aktualizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Bo 840 ma zasilanie Onkyowskie w klasie AB a 1100 ma zasilanie Pioneera w klasie D. Czy gorze? Wierze ze ludzie mogą tak pisac.

3600 zyskuje to po ostatniej aktualizacji.

Dobrze wiedzieć ;) A co bardziej polecacie 840 czy X3600H ?

X4500 ma starzy protokół BT i nie pozwoli na podłączenie bezpośrednio słuchawek. No ale to taki bajer w zasadzie... Nie ukrywam że u mnie np. by się sprawdził, często używam też słuchawek i nie trzeba się przepinać między urządzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...