Skocz do zawartości

Polk Audio T531-kino domowe do 4500-5000


Gandalf Szary

Recommended Posts

Dzień dobry, a więc tak:

Przymierzam się do kupna zestawu kina domowego. W formacie 5.1. Zastosowanie to  w 70% filmy, w 30% muzyka. Nie jestem żadnym audiofilem, od tak przeciętnemu Kowalskiemu zamarzyło się kino domowe. Telewizor jest, teraz czas na zestaw audio. Mimo wszystko chcę kupić porządny sprzęt na lata, który nie rozleci się po 3 latach i żałować potem wydanych pieniędzy na jakiś gotowy zestaw w plastiku... Mój wybór padł na Polk T531 razem z subwooferem hst s10. Czyli całościowy zestaw od Polk'a. Przeglądając forum, widziałem iż nie jest to zły sprzęt, ba, nawet polecany. Natomiast co do ampli... Denon AVR-X550BT nada się? 

Planuję podłączyć cały amplituner pod telewizor za pomocą kabla optycznego, odtwarzane filmy będą i tak z usług streamingowych pokroju netflixa, hbo go, czy innych. Nie zależy mi na łączności bezprzewodowej, wifi, czy innych bajerach, chociaż wiem, że ten amplituner łączność za pomocą bluetooth posiada. 

Jakieś zastrzeżenia co do takiego zestawu, czy też może inne propozycje? Jestem w tym kompletnie zielony, być może są lepsze alternatywy dla subwoofera, o których nie wiem, a są tańsze, czy też zupełnie inny sprzęt w tym budżecie. Z góry dzięki za odpowiedzi ;) 

Edytowano przez Gandalf Szary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk audio t531 to dobry zestaw 5.0 w tym przedziale cenowym tym bardziej że teraz kosztują 1699zl.  Do tego amplituner onkyo 686 i subwoofer klipsch R-120sw albo jego starsza wersja klipsch R-12sw jest w lepszej cenie . Sam posiadam taki zestaw i jestem bardzo zadowolony. Napisz do forumowiczów z Branży może zrobią lepszą cenę za cały komplet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maverick2005 napisał:

zmieniłbym syna na Magnata sub 302a

wymiana dzieci, na sprzęt audio - tego jeszcze na tym forum nie grali 😂

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać 😎

 

A w temacie - jak przedmówcy. Zdecydowanie powinieneś pójść w wyższy ampli, tym bardziej, że budżet na to pozwala. I sub również nie od kompletu Polk'a, Magnat 302a będzie spoko wyborem w swoich pieniądzach - nawet bardzo spoko. 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Polk Audio T531 to bardzo dobry system, w swojej cenie moim zdaniem bezkonkurencyjny, szczególnie jeśli będzie wykorzystywany przede wszystkim do kina domowego. Możesz trochę zaoszczędzić na subwooferze, proponuję teraz w świetnej cenie Klipsch R-12SW. Natomiast warto trochę dołożyć do lepszego amplitunera. Możemy zrobić zestaw już w cenach Black Friday ze znacznie lepszym amplitunerem Denon AVR-S750H lub AVR-X1600H a pewnie prawie zmieścimy się w założonym budżecie z AVR-X2600H.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 08:56, Markcox napisał:

wymiana dzieci, na sprzęt audio - tego jeszcze na tym forum nie grali 😂

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać 😎

 

A w temacie - jak przedmówcy. Zdecydowanie powinieneś pójść w wyższy ampli, tym bardziej, że budżet na to pozwala. I sub również nie od kompletu Polk'a, Magnat 302a będzie spoko wyborem w swoich pieniądzach - nawet bardzo spoko. 

Dzieciaki muszą dawać w kość. :)

 

:P

Jeśli ampltunery Denona to nie bierz tego z S tylko z Xem

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...