Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD lub Blu-Ray do muzyki i Kef LSX


Krzysztof Druzda

Recommended Posts

Cześć,

Będę wdzięczny za pomoc bo mam dylemat co do wyboru sprzętu. Posiadam głośniki Kef LSX oraz subwoofer Paradigm i w związku z tym, że mam sporą kolekcję CD, których lubię słuchać chciałbym dokupić do tego zestawu jakiś odtwarzacz maksymalnie do 1600 zł. W głośnikach Kef jest tylko wejście optyczne lub aux, nie wiem które będzie lepsze do CD a może Blu-Ray? Odtwarzana muzyka to głównie progresywny rock/metal, hard rock, heavy metal, jazz, fusion.

Czytając specyfikację różnych sprzętów ciężko wybrać, a może do tego sprzętu nie będzie różnicy co wybiorę bo wszystko tak samo zagra? 

 Zastanawiam się pomiędzy poniższymi odtwarzaczami CD:

- Yamaha CD-S300 lub CD N301

- Marantz CD5005 lub CD6006

- Pioneer Pd-30AE

- Denon DCD-720AE 

-NAD C516BEE

czy jeśli nie będzie różnicy w brzmieniu do powyższego sprzętu to lepiej wybrać Oknyo  BD-SP353, który będzie super kombajnem z mega atutem aby obejrzeć jakiś koncert lub posłuchać plików we FLACu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wygląd raczej nie dbam w sensie dopasowania kolorystycznego :), zwracam uwagę na jakość brzmienia i przesyłu sygnału do tych niestandardowych głośników. O tym modelu Yamaha czytałem następującą opinię "kolejna wada to wyjścia cyfrowe coaxial i toslink. Nie dogadują się z większością daców. Jest to problem nie mojego egzemplarza a po prostu ten model tak ma. A więc możliwość wykorzystania tego odtwarzacza jako napędu w większości wypadków odpada", a mi właśnie chodzi o dogadanie się :) ....  Wiadomo, że nie można mieć wszystkiego w tym przedziale cenowym (choć Yamaha CDS700 już kilka stów poza budżetem) ale szukam czegoś co nie okaże się klapą i wyjdzie, że przez bluetooth brzmi lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...