Skocz do zawartości

Zestaw Hi-Fi do 20 tys


tarahumara

Recommended Posts

Hi,

Prośba o radę, stoję przed zakupem zestawu hifi -> tylko muzyka, pokój w kształcie L ok 18m2 (blok), ulubiona muzyka to rock (the cure, Radiohead, Nick Cave ) post rock, ostantio tez trochę jazzu....

Moja koncepcja na teraz: to zestaw audio-cambridge: cxa60 (cxa80 chyba niema co się ładować, nie?) cxn-v2, cxc + gramofon rega p2.

Co do kolumn to chyba coraz bardziej, zastanawiam się nad kolumnami podstawkowymi KEF R3, Audio monitor Gold 100, podłogowe to Tannoy xt 6f, Dali opticon (5-6),  Audio monitor silver 200, czy już trochę nad max kwoty jaką założyłem KEF R5

Co myślicie byłoby coś z tego?

To jak pomożecie?

z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

budzet duży, możliwości ogromne. Na pewno serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. Wszystkie wymienione powyżej urządzenia i kolumny mamy fizycznie w salonie, wszystko możesz w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać.

Jeśli elektronika Cambridge Audio, to jednak namawiałbym na wzmacniacz CXA80, poza wyższa mocą, dźwiękowo jest wyraźnie lepszy od CXA60. Natomiast równie ciekawą opcja może być dobry system ale-in-one np. Cyrus One CastPrimare I15 PrismaNaim Uniti Atom HDMI czy Moon ACE
Kolumny - raczej stawiałbym na dobre monitory. Posłuchałbym Monitor Audio Gold 100, koniecznie Kef R3 oraz Buchardt Audio S400. Każda z powyższych konstrukcji ma swój charakter brzmienia, kwestia odsłuchu. 
Na koniec propozycja bardzo ekskluzywnej marki Gato, w najbliższych dniach będziemy mieli pełną ofertę urządzeń i kolumn tego duńskiego producenta. Naprawdę warto posłuchać.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. Spójrz także na zestawy promocyjne, np. do końca tygodnia mamy bardzo atrakcyjne pakiety Moon z Monitor Audio. 

137FDD00-227D-45E5-9C13-436A2EE19248.jpeg

B338717A-EB37-42B0-BB6B-896BD0DAEB73.jpeg

E636FE5A-0786-4DB1-8081-01E4D14258DC.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do złożenia systemu opartego na nowym wzmacniacza Gato - to nie wystarczy  na kolumny. Nie wspominam już o tym co widać na fotografii - wzmacniacz AMp-150 plus CDD-1 to już (po obniżkach) ponad 50 tysięcy, a gdzie jeszcze kolumny więc na połowę zestawu nie wystarczy (raczej 1/3) 😞

Jest w tej chwili w Top HiFi poekspozycyjny model Gato DIA-250s za niecałe pół ceny - a to już jest bardzo ciekawa propozycja!
Na górnym zdjęciu jest chyba DIA-400, ale DIA-250 wygląda podobnie - i w komplecie z podstawkowymi kolumnami
Gato Audio FM-8 (zapewne drugie zdjęcie od góry) mieścisz się w zakładanym budżecie. Może nawet wyrobisz się z kompletem DIA-250s oraz FM-16 (są większe od FM-8 i mają głośnik 17cm zamiast 15cm, więc na Twojej powierzchni byłyby jak znalazł) .

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę twój budżet i jak rozpięte dałeś propozycje widzę że nic nie słuchałeś. Na razie wybór padł pod kątem opinii z internetu.

Nieco ja naprostuje. W tym budżecie mówisz że cxa60? Ten model jest oferowany do zestawów za 6-7 k. Więc to już coś nie tak. 

Jeśli chcesz budować zestaw na Cambridge to CXA80 gra dużo lepiej i jest bardziej naturalny , uniwersalny pod kolumny. Cxn to świetny odtwarzacz, jego test możesz przeczytać na naszych stronach. Co do gramofonu rega to dobry wybór. Ja jednak szedł bym w bogatą obecnie promocyjna ofertę pro jecta. 

Co do kolumn to nie wybierzesz ich na forum. Musisz je posłuchac. To nie ten budżet że ufasz internetowym glupotom. Mogę ci podesłać kilka systemów do domu i zobaczysz jak to u ciebie gra. A kilka ciekawych i co najważniejsze sprawdzonych konfiguracji mam w tym budżecie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RoRo napisał:

Co do złożenia systemu opartego na nowym wzmacniacza Gato - to nie wystarczy  na kolumny. Nie wspominam już o tym co widać na fotografii - wzmacniacz AMp-150 plus CDD-1 to już (po obniżkach) ponad 50 tysięcy, a gdzie jeszcze kolumny więc na połowę zestawu nie wystarczy (raczej 1/3) 😞

Jest w tej chwili w Top HiFi poekspozycyjny model Gato DIA-250s za niecałe pół ceny - a to już jest bardzo ciekawa propozycja!
Na górnym zdjęciu jest chyba DIA-400, ale DIA-250 wygląda podobnie - i w komplecie z podstawkowymi kolumnami
Gato Audio FM-8 (zapewne drugie zdjęcie od góry) mieścisz się w zakładanym budżecie. Może nawet wyrobisz się z kompletem DIA-250s oraz FM-16 (są większe od FM-8 i mają głośnik 17cm zamiast 15cm, więc na Twojej powierzchni byłyby jak znalazł) .

Pozdrawiam

Gato wprowadziło nowy system dystrybucji, Top Hi-Fi nie jest już dystrybutorem Gato, obecnie ceny zostały obniżone o około 40%, jest nowy model dystrybucji. U nas już w przyszłym tygodniu będzie można zakupić Gato w nowych cenach, identycznych jak na stronie on-line Gato. 

Przykładowo Gato DIA-250S NPM to wydatek 12990 zł., do tego kolumny Gato (chociaż niekoniecznie) FM-15 w cenie 6390 zł. para i gramofon. Mamy zamknięty budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoRo napisał:

Jest w tej chwili w Top HiFi poekspozycyjny model Gato DIA-250s za niecałe pół ceny - a to już jest bardzo ciekawa propozycja!

oferta top hifi jest jednak mało atrakcyjna w stosunku do nowych cen gato, ale nie wiem dlaczego dyskusja zmierza w tym kierunku?

przy takim budżecie i chęci posiadania gramofonu jest to propozycja znacznie powyżej zakładanych złotówek (nie wyobrażam sobie grania na gato i do tego na przedwzmacniaczu z gramofonu)

może lepiej branża zaproponuje ciekawy wzmacniacz z dobrym preampem gramofonowym (a propos, cxa też go nie ma!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

oferta top hifi jest jednak mało atrakcyjna w stosunku do nowych cen gato, ale nie wiem dlaczego dyskusja zmierza w tym kierunku?

przy takim budżecie i chęci posiadania gramofonu jest to propozycja znacznie powyżej zakładanych złotówek (nie wyobrażam sobie grania na gato i do tego na przedwzmacniaczu z gramofonu)

może lepiej branża zaproponuje ciekawy wzmacniacz z dobrym preampem gramofonowym (a propos, cxa też go nie ma!)

Wzmacniacz na pełnej gwarancji i kosztujący niecałe 45% nowego to zła cena???
Zostaje 12 tysięcy na kolumny, gramofon, pre gramofonowe i okablowanie, więc jak ktoś się chce zmieścić w 20 tys - to się zmieści.

Poza tym - jest na rynku sporo zewnętrznych przedwzmacniaczy gramofonowych, więc nie trzeba się ograniczać do wzmacniaczy które mają już pre na pokładzie. No chyba że ktoś chce ograniczyć do minimum ilość "pudełek".

Czy dyskusja nie zmierza w tym kierunku? Zadałeś pytanie i dostałeś parę odpowiedzi, a skoro Koledzy z Branży zaproponowali mniej znane firmy (m.in. tego Duńczyka), to ja poinfomowałem o wyprzedażowym egzemplarzy. Nikt Ciebie przecież nie zmusza do akurat tego modelu ... a może się to przydać innym osobom czytającym ten wątek 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tarahumara napisał:

To jak pomożecie?

 

Przy tym budzecie warto tez posluchac dwoch nowosci monitorow ELAC:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-vela-bs403.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-vela-bs403.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Dzięki wszystkim za opinie i proszę o więcej…

Tak, zgadza się jeszcze nic nie słuchałem, to co wrzuciłem jako pierwszą "swoją" wersję, to na podstawie przeszukiwań Internetu…. Tak sobie wymyśliłem żeby iść na odsłuch z jakąś wstępną koncepcją, stąd prośba o pomoc na forum; mnogość opcji może przytłaczać i wejście do salonu „na zielono” z hasłem szukam czegoś do 20 tys. to może nie najlepszy pomysł, przynajmniej tak mi się wydaje.

Wasze opinie przechyliły (najprawdopodobniej;) szalę że chyba zawężę poszukiwania do kolumn podstawkowych… to już będzie spore sito

Zestaw którego szukam: streamer (dostęp do all music) napęd CD (jakaś kolekcja na półce), gramofon to ostatnia fanaberia, ale widząc płyte the Cure w rewelacyjnej cenie nie potrafiłem się powstrzymać, poza tym trzymanie w rękach ponownie vinylu „Nowe sytuacje” Republiki po xx latach -> wielki banan na twarzy😊

Z tej listy, co chciałbym mieć, budżetu i poszukiwań w internecie wyskoczył mi CA.

All in one -> jeśli korzyść to ma być tylko to, że to w jednej skrzynce to może niekoniecznie, Gato to też raczej nie ten budżet

Pytanie czy taki scenariusz będzie OK? Trzymam się CA: CXA80 (chociaż to CXA60 w pierwszym poście, to też zapewnienie „Kogoś” kto siedzi w sprzęcie, że to mojego metrażu to CXA 80 nie ma sensu) + CXNv2 + CXC do tego dobieram „tylko” kolumny z  KEF R3, Monitor Gold100, Buchardt 400S, Elac BS, Bowersy 705….za to co zostanie kupuję gramofon i kable..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest tak, że CXA-80 jest za duży do Twojego pomieszczenia. Za duże to mogą być kolumny do danego metrażu, ale wzmacniacz jak ma rezerwę mocy to dobrze.

Tym bardziej że na koniec listopada na stronach Branży pojawiły się w dobrych cenach zestawy CXA-80/CXC/CXN.

Tym niemniej warto byś przed decyzją posłuchał kilku zestawów różnych firm i wyrobił sobie zdanie na ich temat. Bez tego się nie obejdzie o czym bardzo często tu na Forum przypominamy. 

Jest wszak jeszcze Arcam, Denon, Marantz, Pioneer czy Yamaha-jeśli mówimy o zestawach stereo z CD i streamerem tej samej firmy (o gramofonach nie wspomnę, bo zapewne kupisz innej firmy niż reszta zestawu).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXN v2 ma kilka mniej i bardziej poważnych wad, o których warto abyś wiedział:

  1. Jest drogi, przynajmniej jak na to co oferuje,
  2. Ma chyba jedną ze słabszych aplikacji do obsługi,
  3. Bluetooth jest w opcji,
  4. Wygląda na to, że nie ma obsługi TuneIn, w opisie jest tylko nic nie mówiące "Internet Radio",
  5. AirPlay w starej wersji (1).

Ad. 1
Zauważyłem, że na forum często streamery w cenach 2000-2500 PLN uważane są za "overpriced", porównując je do Chromcast Audio czy "malinek", będących w cenie obiadu dla dwojga w średniej klasy knajpie. Tymczasem taki CXN v2 za 4000 PLN uznawany jest za świetny wybór ;)

Ad. 2
Poczytaj opinie o aplikacji do CA na appstore/google play + fora w Internecie. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny aspekt, bo kiepska aplikacja na prawdę potrafi popsuć nerwy i całą przyjemność z użytkowania, jakby nie było drogiego sprzętu.

Generalnie, jeśli zależy Ci na funkcjach sieciowych na poziomie, to odradzam stajnię CA. Może i robią dobre audio, ale w oprogramowaniu są raczej słabi.

Ze swojej strony mogę polecić na odsłuch Marantz-a ND8006 + PM8006, który dobrze komponuje się z Tannoy'em albo bliźniaczymi Fyne Audio. PM8006 ma dobry phono-stage, co jest plusem jeśli planujesz też gramofon.

Inna opcja do rozważenia to NAD C368 z modułem BlueOS. BlueOS (z Sonosem) to najwyższa półka jeśli chodzi o funkcje sieciowe. Podobno sekcja analogowa w tym wzmacniaczu pozostawia trochę do życzenia (info z recenzji w Internecie), więc warto zwrócić na to uwagę przy ewentualnym odsłuchu.
 

45 minut temu, RoRo napisał:

To raczej nie jest tak, że CXA-80 jest za duży do Twojego pomieszczenia. Za duże to mogą być kolumny do danego metrażu, ale wzmacniacz jak ma dużą rezerwę mocy to dobrze.

Może to dobrze, a może to i mniej dobrze. Zasadniczo mam duży dystans do recenzji w Internecie, ale tutaj https://www.whathifi.com/cambridge-audio/cxa80/review dla przykładu dali droższemu CXA80 niższe noty aniżeli CXA60. Więc może nie warto kierować się zasadą mocniejszy = lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miras23 napisał:

a nie dziwi Cię, że CXA 60 dostaje wyższe nota a niż CXA 80? No i to "what hifi" -piszą dobrze o tym jak dostaną dodatkowe $...

Absolutnie mnie to nie dziwi. Już dawno zrozumiałem, że w audio droższe/mocniejsze wcale nie musi oznaczać lepsze. Opłacane recenzje porównawcze zazwyczaj kończą się konkluzją „warto dopłacić”. A tu jest na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lysyrafal napisał:

Zgadzam się. Tylko to jedna nowość :) dwa linki a ten sam produkt :)

kolumny świetne.

16 godzin temu, ssskorpionixxx napisał:

Jak słuchany rock i taka suma do wydania to może Roksan K3 ?

np. Roksan K3 + Tannoy xt 6f + CXN v2 + gramofon + kable < 20K

Bardzo dobry zestaw. Zaryzykował bym nawet słabszego ale bardziej analogowego caspiana M2. Najlepszy wzmak do 10k

Patrząc w ten sposób wszystkie odtwarzacze sieciowe są przecenione w sensie w górę. Nigdy nie wiesz kiedy stracisz na nie aktualizacje i kiedy kto wprowadzi co nowego. Cxn muzycznie i na obecną chwilę spisuje się bardzo dobrze. Miałem i byłem zadowolony. Szukasz lepszego rozwiązania to faktycznie dopiero malina, czy pc z dobrym daciem.

Czy takie rozwiązanie wchodzi u ciebie w grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zgadzam się. Tylko to jedna nowość :) dwa linki a ten sam produkt :)

 

Dzieki Piotr. Moj blad mialem na mysli dwie rozne kolumny Elac, a dalem link do jednej i tej samej kolumny. Teraz beda prawidlowe linki:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-carina-bs243-4.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-vela-bs403.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie i gatunkach muzycznych jakie podałeś poszedłbym we wzmacniacz lampowy (wybór w okolicach 8-10tyś jest spory haiku,leben cs-300f,cayin-y) , do tego focal aria 906 , i zostaje 5tysi na gramofon , dac , itp. stojaki

Ze wzmaków tranzystorowych masz w budżecie roksan caspiana m2 i naima nait xs-2 , w sumie to i tak "wróżenie" , poprzeglądaj oferty salonów zrób sobie zestawienia 5 wzmaków , 5 kolumn i potem na odsłuchy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero robi się ciekawie...

gdzieś tam trafia do mnie przewidywanie co do odtwarzaczy sieciowych - tu będzie chyba spory ruch w  krótkim czasie - nie mam za wiele plików HI_RES tu chodzi o Sptify/Tidal.

Mam FIIO_X5 (obecnie podpinam go pod to co mam -> Pianocraft840+sub)  - mógłbym tego używać po upgradzie, do czasu zakupu czegoś/kiedyś np CXNV3???

Wybór wzmacniacza lampowy vs tranzystor jak sie ma żródła dzwięku (cyfrowy) jest tu jakaś zasada? czy znaczenie ma tylko DAC.... ??? nie wiem czy to głupie pytanie, ale wiecie o co mi chodzi, prawda?   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tarahumara napisał:

Wybór wzmacniacza lampowy vs tranzystor jak sie ma żródła dzwięku (cyfrowy) jest tu jakaś zasada? czy znaczenie ma tylko DAC.... ??? nie wiem czy to głupie pytanie, ale wiecie o co mi chodzi, prawda?   

W jednym albo drugim musi być DAC. W źródle cyfrowym (streamer, CD) on zawsze będzie, więc będziesz mógł je podłączyć poprzez RCA do wzmacniacza. Jeśli wzmacniacz również ma DAC-a, to wtedy jest też możliwość połączenia kablem cyfrowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...