Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kina domowego 10-12kzł


microbendix

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem Łukasz, mam 22 lata, mieszkam w okolicach Grodziska Wlkp. i nareszcie nadchodzi czas zmiany obecnego audio na coś nowego, lepszego. Aktualnie mam zestaw 5.1 Canton Movie 60 CX + dodatkowy sub z zestawu Heco Vogue 5.1 A. Całość jest podpięta pod amplituner Yamaha RX-V450 i jakiś stary model bluray Samsung z opcją czytania płyt 3D. Kino mam ustawione tak, że Heco odzywa się raz na jakiś czas, bo mocą przewyższa Cantona, w dodatku przenosi paskudne dudnienie na podłogę.

Moja sprawa jest trochę złożona.
Aktualnie dysponuję pokojem ok. 4,5x4,5m na poddaszu, mniej więcej połowę sufitu stanowi skos, a także na środku pokoju jest tzw. wystawka o szerokości 1,3m. i wysokości 2,8m. Tam gdzie jest jeszcze normalny sufit to wysokość jest około 2,4m. Pomieszczenie nie jest duże, ale w najbliższych latach będę się przenosił na "swoje" i będzie tam salon około 30-35m2 + kuchnia 10-15m2. Chcę kupić teraz raz a porządnie i przez kilkanaście lat nie zmieniać już sprzętu. W przyszłości - w nowym miejscu przewiduję zastosowanie głośników sufitowych do Atmosa.
 

Do czego potrzebuję ten zestaw?
Około 2x w tygodniu film
Od czasu do czasu zwykłe radio
Kilka razy w miesiącu trening DJ-ski
5-6x w roku domówka (potrzebne tylko fronty).

Głównie słucham muzyki Electro-House i pochodne, taką też miksuję... Filmy tylko z płyt bluray, może powoli zacznę przechodzić na 4K.

1. W głowie od dwóch miesięcy mam jeden zestaw: Heco Aurora 1000 + 300 + C30, do tego amplituner Yamaha RX-V685 i bluray Yamaha S-681. Nie wiem czy do tego zestawu (lub jakiegokolwiek innego) warto teraz dokupować subwoofer, bo wydaje mi się, że Aurora 1000 zapewni mocny dół, ale czy mi to wystarczy w filmach? Wówczas do kompletu mogę wziąć sub 30A, ale czy ten sub nie będzie za słaby na te przyszłe okolo 35m2 (+kuchnia)? Lepszym wyborem będzie na pewno Klipsch R-115SW, ale na tych obecnych 20m2 to ten kolos będzie w większości przygaszony, przyciszony lub nawet wyłączony... Już Aurora 1000 wydaje mi się kolumnami za dużymi do obecnego pomieszczenia. Chcę uniknąć późniejszego sprzedawania paczek z powodu braku mocy w nowym miejscu.
2. Od kilku dni oglądam również Onkyo TX-RZ840... Czy Waszym zdaniem warto dopłacić aż tyle względem V685? Reszta byłaby taka sama jak powyżej (oczywiście odtwarzacz bluray miałby być już od Onkyo).
Mniej więcej wiem jaki byłby koszt 1. opcji, bo trafiają się aukcje, ogłoszenia, oferty gdzie jest cały taki zestaw (5.0 lub 5.1 Heco + ampli Yamaha + bd Yamaha). Nie wiem jak to wygląda w przypadku opcji 2., czyli 5.0 lub 5.1 Heco, ampli Onkyo, bd Onkyo (opcjonalnie przy wyborze 5.1 zamiana z Heco sub 30A na Klipsch R-115SW).

Jeśli wg Was sub nie jest potrzebny to może on być zakupiony po przeprowadzce.


Naprawdę nie wiem co o tym wszystkim myśleć, czekam na jakieś rady, wskazówki lub nawet oferty. Gdyby to dotyczyło estradówek, to nie miałbym problemu z wyborem, na domowym sprzęcie się po prostu nie znam. Jest jedno ograniczenie - muszą to być raty 30x0%, bo inaczej druga połówka urwie mi głowę.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Łukaszu,

Przy Twoich preferencjach (m.in. rodzaj muzyki) wziąłbym pod uwagę również kolumny Klipsch, ale tylko z serii RP. Paczki grające bardziej skrajami pasma, jest to inne granie, niż w przypadku Aurory, ale na pewno warto wybrać się na odsłuch i je w Twoim przypadku sprawdzić. Tak a propos, te Aurory to świadomy wybór poprzedzony odsłuchem?

Daruj sobie BR popularnych producentów ampli KD (wspomniane przez Ciebie Yamaha, Onkyo etc.) szkoda zachodu. Z tego elementu weź coś od Panasonica, czy też Sony i będzie Pan zadowolony.

A do kina sub musi być - koniec, kropka ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer to podstawa. Nawet jeśli będziesz miał spore fronty. Moim zdaniem heco to dobra propozycja. Yamaha także ale nie wybierał bym odtwarzacza BD do kompletu od Yamahy. Wydasz na niego ze względu na wygląd a nie da ci nic więcej niż dużo tańszy Sony czy Panasonic. Ten budżet lepiej wpakować w suba a z czasem pomyśleć też o końcówce mocy lub wzmacniaczu pod fronty. 

Jako alternatywę dla kolumn heco podał bym konfigurację na jaśniejszych , mocniejszych kolumnach magnat 757. To kolumna która śmiało rywalizuję z dynamicznym klipschem czy jasnym bowersam a nie meczu tak i jest lepiej wykonana. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzętu 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie byłem jeszcze na odsłuchu. Postawiłem na Aurory, bo jestem zachęcony wieloma opisami, jako że niby grają znacznie lepiej niż kosztują. Jestem otwarty na propozycje. Może zacznijmy od początku. Lepiej Yamaha RX-V685 czy Onkyo TX-RZ840? Subwoofer Klipsch 15 calowy czy dobrany do linii kolumn (jak zestaw Magnat to sub Magnat, jak zestaw Heco to sub Heco itd.)? Pomijamy bluraya i budżet jest 12-12,5kzł. Więcej nie da rady, początkowo zakładałem 6-7kzł, ale nic mi się nie podobało. Mam jeszcze takie coś, że jak jest dana linia kolumn, to chciałbym mieć te największe, czyli np. Klipsch rp280f a nie rp260f itd. Myślę, że w przypadku planowanego salonu 35m2 to nie jest złe myślenie.

Myślę, że wspólnymi siłami uda się coś ustalić, dojść do jakiegoś wniosku. Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy 30x0% jest możliwe na dowolną konfigurację sprzętową czy tylko na określone oferty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, microbendix napisał:

Lepiej Yamaha RX-V685 czy Onkyo TX-RZ840?

to dwie różne "półki" klasy sprzętu. Do Onkyo RZ, ze stajni Yamaha należałoby zestawić serię Avantage.

Akurat z sub'em nie ma konieczności dobierania go do pozostałych kolumn (w sensie, z tej samej serii). Zwłaszcza, że w wielu przypadkach, w ślad za dobrymi kolumnami, idzie w produkcji nie koniecznie najlepszy sub. 

6 minut temu, microbendix napisał:

Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy 30x0% jest możliwe na dowolną konfigurację sprzętową czy tylko na określone oferty?

a to już zależy od konkretnego sklepu, ale raczej ze wskazaniem na tą pierwszą opcję (dowolna konfiguracja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie onkyo. Ale jeśli bierzemy pod uwagę budżet to Yamaha + wzmak zagra lepiej. 

Akurat wszystkie 3 firmy mają dobre i nie drogie suby. Więc tak. Jeśli wybierzesz klipscha to idź w 115sw jeśli magnat to do kompletu z modelem 75 a jeśli heco to sub 30. 

280 grają też dużo lepiej, równiej od 260. Ale pamiętaj. Jeśli tylko kino to klipsch ok. Ale jeśli w grę wchodzi muzyka to jasny magnat sprawdzi się lepiej. No albo heco.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mamy na promocji do 8 grudnia zestaw na Onkyo RZ840 i Polkach w naturalnej drewnianej okleinie - wiśnia lub dąb. Cena z kodem to 9999zł. A więc ponad 2000zł zostają Ci w kieszeni, a jeszcze wyślemy Ci to gratis, jak dobrze zagadasz i szybko sie zdecydujesz

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-rz840-polk-audio-csi-a4-polk-audio-rti-a1-polk-audio-rti-a5-zestaw-kina-domowego-5-0

Polk_RTi_Onkyo_TX_RZ840.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystujesz wzmacniacz do nagłośnienia, zasilania frontów, a amplituner do całej reszty przez co nie ma on takiego spadku dużego mocy.

 

Sam amplituner przy mniejszych kolumnach wystarcza ale jeśli chcesz łączyć kino że stereo i domowkami to jednak różnica jest znaczna. 

Zgadzam się z kolegami wyżej. Jeśli nie miałeś to będziesz już zadowolony ale,..... Jeśli sprawdzisz później wzmak to odczujesz znaczącą różnicę.

Serio.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Byłem dzisiaj u znajomego, który pracuje w technice scenicznej i po pracy czasem dłubie sobie przy samoróbkach. Tylko do odmiany, te jego samoróbki są do domu. Złożył 2 fajne satelitki i ma je podłączone pod Pioneer a-757. Powiem tak, albo zrobił świetne paczki, albo ja niewiele w życiu słyszałem. Jedno wielkie WOW! A więc mam jakiś punkt odniesienia. Pomieszczenie to był zwykły mały salon w bloku, z poprawnie rozstawionymi satelitkami.
Wziąłbym kolegę na odsłuchy, ale niestety w najbliższy weekend wyjeżdża on do Niemiec na miesiąc, wraca na święta i przed sylwestrem ucieka znowu na pół miesiąca. Fajnie byłoby zestawić te jego satelity z Aurorami w pomieszczeniu odsłuchowym. Więc najbliższy odsłuch byłby w styczniu około 15-20. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.q21.pl/manufacturer/focal/focal-chorus-726-706-cc-700-kredyt-10x0-dostawa-gratis.html

w powyższym zestawie spokojnie możesz zamienić 726 na 716 zależnie jak budżet

https://www.q21.pl/svs-sb12-nsd-czarny.html

https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr696.html

https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr686.html

lub

https://www.q21.pl/onkyo-tx-rz740-czarny.html

i masz przyjemny zestawik.  Ostatnio dokupiłem do frontów centralny focala i w systemie 5.1 brzmienie jest bardzo przyjemne , na domówki nie potrzebujesz nic więcej dźwięk idzie dookoła dzięki tylnym i czujesz się jak na dyskotece , szczególnie kiedy subwoofer dopełnia dociążeniem dołu ;) 

aktualnie na onkyo + focalu leci u mnie , także jeśli takiego rodzaju muzyka Cię interesuje to moja propozycja spełni Twe oczekiwania , do tego w kinie jest mega zacnie

 

PS: te fronty focala pod wzmacniacz stereo także robią robotę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

Uzupełnię tylko RZ740 nie polecam.

:)

 

Też bym nie brał ,ale może kolega chce wersje RZ , a 840 to jednak wg mnie za drogo jak na ampli KD.

Osobiście wziąłbym nr686 , i za to co zostało ewentualnie dokupił wzmacniacz + przełącznik beresforda by sobie pod fronty przełączać jeśli komuś nie chce się kablami żonglować , albo słuchać w systemie 5.1 , stereo na ampli KD jest kiepskie jeśli ktoś słuchał na wzmacniaczu (nawet takim w zakresie 2-3tyś)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Rz840 to znacznie wyższy model. Seria 7 w Onkyo od lat. Odkąd ja robię w branży. Jakieś 13... O fak. To były to modele dźwiękowo zbliżone lub praktycznie identyczne do 6 ale z lepszym wyposażeniem. Nie jest to nowość. To samo robi denon czy Yamaha. 

A "rz" dopiero od pewnego momentu został nadany serii 7. 

Podobnie zrobiono z modelami 10xx Pioneera. Nagłe je podniesiono klasowo nadając im klasowe LX. I teraz taki nosi oznaczenie lx302. A z seria lx ta legendarna ma tylko znaczek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jest u mnie zestaw Heco Aurora 1000 + 300 + Center 30. Amplituner Yamaha rx-v685 i sub klipsch r115sw.

Była dobra cena, postawiłem na taki zestaw. Wziąłem w ciemno i jestem bardzo zadowolony. Kolumny grają bardzo przyjemnie, nie mogę od nich odejść, ciągle czegoś słucham. Jestem bardzo zadowolony. Kilka godzin temu obejrzałem na nich pierwszy film i uśmiech jeszcze przez długi czas nie zniknie z mojej twarzy. Przesiadam się przecież z zestawu wartego aktualnie 600-700zł na sprzęt za ok. 10kzł. Spełniłem swoje marzenie, które było w mojej głowie jeszcze zanim skończyłem 18 lat. To co zostało z budżetu z czasem wypełnię odtwarzaczem bluray 4K i wzmacniaczem do frontów. Yamaha ax900?

No i subwoofer to duża nadwyżka mocy, ale też z niego jestem bardzo zadowolony. Wcześniejszy setup powodował dudnienie w pokojach na parterze (pomieszczenie odsłuchowe jest na piętrze) i było mało basu przed telewizorem, sprawdzałem różne ustawienia subwooferów, nawet ten Heco Vogue był do góry nogami i tak nic to nie dało. Klipsch daje dużo basu w pomieszczeniu i na parterze nic nie dudni. Domownicy już się nie skarżą, można oglądać filmy dużo głośniej.

Jeszcze jedno pytanie. Co zrobić, żeby mi radio lepiej ściągało? Kabel 2 metrowy nie daje zamierzonych efektów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...