Skocz do zawartości

Streamer/Dac do Nad C356bee


Artistplant

Recommended Posts

Witam, na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnym laikiem w temacie. 

Jestem zainteresowany Nadem C356, słucham muzyki praktycznie wyłącznie z Tidal Hifi, Spotify sterowanej z Iphona

Jaki Streamer z dac będzie optymalny? Jak go połączyć ze wzmacniaczem i jak do niego podłączyć wyjścia z TV (tylko HDMI i Optyczne)

Myślałem o Bluesound Node 2i ale może są jakieś ciekawsze/tańsze alternatywy?

 

z góry wielkie dzięki za wsparcie

pozdrawiam
Adam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do NAD 356 wybrałem póki co Yamahę WXC-50 ale się wahałem czy nie kupić BN2i. Bluesound gra cieplej, ma lepszą aplikację, wspiera Tidal MQA i nie ma problemu z gaplessem.

Jednak brzmienie Yamahy trochę bardziej mi leży i cena też miała znaczenie (kupiłem używaną poniżej 1k, na amazon nowa dostępna za 299 EUR).

Tak czy inaczej obydwa urządzenia można używać z zewnętrznym DAC i na takim podejściu warto się skupić. Czytaj - uwzględnić to w budżecie.

Warto posłuchać przed zakupem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikony nie pasują pod nada. Gryzą się.

Jeśli nad to elac bs243 , b6 albo magnat 753. 

Oo co ci sub do dobrych monitorów? Zaburzy i przykryje wszystko. Wiem że SB jest zamknięty ale to jednak sub do kina. 

Na początku nie stawiał bym wogole na suba, gdyby brakowało to wtedy.

A co do sieci to może malina + arcam irdacII? Ciężko to pobić! I jakościami trwałością. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Ikony i Suba juz mam więc muszę coś do niego dobrać, chyba poczekam na Onkyo TX-8390 i Marantza PM7000N (tylko skąd tak wysoka cena?), fanem yamahy jakoś nie jestem

Nie dodałem, że teraz gra to z Marantz M-CR511, więc wymienię na coś co naprawdę coś zmieni in plus

 

wielkie dzięki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Q21 napisał:

W takim przypadku zaproponowałbym Arcam irDAC II połączony kablem optycznym z Audio Pro Link 1 jako odtwarzacz sieciowy. W tym przypadku masz możliwość podłączenia TV, a opcje sieciowe będą dostępne dzięki aplikacji DTS Play Fi. 

Dziękuję, czy na Marantza PM7000N planowana jest jakaś promocja "black friday"? to powiem szczerze chyba opcja optymalna, niestety cena trochę odstrasza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłem wybór wzmacnaicza+stram do moich Dali Ikon 1 mk2:

- Marantz PM7000N

- Atoll in100si + Bluesound Node 2i

- Nad 326bee + Bluesound Node 2i

- Nad 356bee + Bluesound Node 2i

co myślicie? zależy mi żeby grało przy cichym słuchaniu

 

dzieki wielkie

 

Ok to poproszę ofertę na tego Moona, Marantza i Atolla

 

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 28.11.2019 o 15:27, Q21 napisał:

W takim przypadku zaproponowałbym Arcam irDAC II połączony kablem optycznym z Audio Pro Link 1 jako odtwarzacz sieciowy. W tym przypadku masz możliwość podłączenia TV, a opcje sieciowe będą dostępne dzięki aplikacji DTS Play Fi. 

Cześć,

Obecnie korzystam z daca Ca dacmagic 100 i zastanawiam się nad dokupieniem pro link 1. Czy to prawda, że pro link 1 po optyku wyprowadzi dzwiek o maksymalnym próbkowaniu 44khz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...