Skocz do zawartości

Głośniki


Maniolo76

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich . Jestem nowym na forum.Mam pytanie czy jest ktoś mi wstanie doradzić jakie głośniki będą współgrać z kenwoodem KR 5600 pokój 18 m.lubie ciepły dźwięk bas żeby nie dudniał średnie i wysokie lubię.

5 minut temu, Maniolo76 napisał:

Witam serdecznie wszystkich . Jestem nowym na forum.Mam pytanie czy jest ktoś mi wstanie doradzić jakie głośniki będą współgrać z kenwoodem KR 5600 pokój 18 m.lubie ciepły dźwięk bas żeby nie dudniał średnie i wysokie lubię.

Kenwood moc wzm.35 Wat 1977r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pboczek napisał:

Doradzałbym zabranie wzmacniacza i wycieczkę do miejsca z kolumnami, komisu, sklepu. Fajny jest, może db grać z różnymi kolumnami.

Dzięki jedna osoba z pomysłem ale w Bydgoszczy takich nie ma komisów.

Najlepiej zrobic trasę koncertową po Polsce chyba.

Poza tym chodziło mi o używane głośniki ale widocznie muszę wejść na inne fora z takim starym sprzętami bo tu maja same nowe.

Poza tym jakbym się obrażał to bym już więcej nie pisał .Wiem trzeba poczekać tak jak w naszym NFZ w kolejce żeby się o coś zapytać . 

Dnia 27.11.2019 o 11:39, Kubakk napisał:

Nikt nie odpisuje , bo nikt nie ma takiego wzmacniacza więc po co wymyślać z czym to zagra. Wypożycz sobie różne kolumny i testuj.

A może  mi wypożyczysz jak jesteś taki mądry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ci dziękuję Bo chciałem kupić Arcus TM 35 mi mam dylemat do tego starego Kenwooda salon 18 m.Moze ktoś mi powie czy są dobre chodzi o dźwięk.Prosze jeśli ktoś może o pomoc bo jutro muszę podjąć decyzję .

Przed chwilą, Maniolo76 napisał:

Bardzo ci dziękuję Bo chciałem kupić Arcus TM 35 mi mam dylemat do tego starego Kenwooda salon 18 m.Moze ktoś mi powie czy są dobre chodzi o dźwięk.Prosze jeśli ktoś może o pomoc bo jutro muszę podjąć decyzję .

Chciałem za nie drogie pieniążki do 400 zł wiem pewnie że mało ale mam w domu tannoy Mercury 3 lenie 

2 minuty temu, Maniolo76 napisał:

Bardzo ci dziękuję Bo chciałem kupić Arcus TM 35 mi mam dylemat do tego starego Kenwooda salon 18 m.Moze ktoś mi powie czy są dobre chodzi o dźwięk.Prosze jeśli ktoś może o pomoc bo jutro muszę podjąć decyzję .

Chciałem za nie drogie pieniążki do 400 zł wiem pewnie że mało ale mam w domu tannoy Mercury 3 lenie 

Nowe a te graja słabo tylko do kina domowego super sa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2019 o 22:14, Pboczek napisał:

Doradzałbym zabranie wzmacniacza i wycieczkę do miejsca z kolumnami, komisu, sklepu. Fajny jest, może db grać z różnymi kolumnami.

A nie powinno być na odwrót, to kolumny i pomieszczenie w którym stoją (pomijam ustawienie) determinują brzmienie i jego jakość.

 

12 godzin temu, Pboczek napisał:

Szukaj kolumno o skuteczności powyżej 90 dB.

A 88, albo 87 dB już  nie?

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 20:58, DiBatonio napisał:

A nie powinno być na odwrót, to kolumny i pomieszczenie w którym stoją (pomijam ustawienie) determinują brzmienie i jego jakość.

 

A 88, albo 87 dB już  nie?

😁

Ja wolę nosić piecyk, niż taskać kolumny ale jak ktoś lubi sobie podźwigać, to pewnie że najlepiej u siebie odsłuchać o ile dadzą wypożyczyć.

Ten piecyk nie jest mocarny, szukał bym mu łatwych kolumn, a poniżej 90 dB mogą zaczynać się schody.

 

Tu masz o Arcusach.

https://www.winyl.net/viewtopic.php?t=8132

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 90dB schody? jakie?

Słyszałeś o akustyce pomieszczeń? 

Wolę każdą rzecz, jaką miałbym wstawić w swój system posłuchać u siebie, bo różnice w akustyce konkretnych pomieszczeń salon audio-pokój w domu potrafią spłatać figla i to niemałego.

Ten sam system może diametralnie różnie zagrać w dwóch różnych pomieszczeniach, o czym często było mi dane się przekonać.

Ale każdy ma swoje utarte nawyki, jak widać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że każdy zmacniacz ,kolumny i pomieszczenie mają wpływ .Ale chodziło mi o kolumny Arcus TM 35.Dobrze temat zakonczony.Wybrałem T+A PP 120 czy dobrze to nie wiem po niedzieli się do wiem.Tak ogólnie po co fora jak nikt nie ma czasu.Na taką ilość osób.A z amplitunerem po Polsce żeby jeździć za kolumnami za 400;zł to lekka przesda.Pozdrawiam wszystkich i życzę spokoju na Święta i Nowy rok 2020.

Edytowano przez Maniolo76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...