Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza/przystawki z dzwiękiem hd


Yaqb yaqb

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zapytać o wybór odtwarzacza do filmów (1080p, 4k sdr, 4k hdr) które chce odtwarzać za pomocą programu kodi z serwera NAS i tu zaczyna się problem, już miałem zamawiać popularnego Xiaomi Mi TV Box S 4K HDR ale z tego co widzę nie obsługuje on dzwięku w formatach  Dolby True HD i DTS HD-MA a na tym najbardziej mi zależy, odtwarzacz będzie podpięty pod amplituner onkyo 686 z systemem głośników 5.1. Jaką alternatywę polecacie? Czy może najnowsze aktualizacje do Xiaomi Mi TV Box S 4K rozwiązały już ten problem? Widzę że starsza wersja Xiaomi Mi TV Box nie miała tego problemu ale ciężko ją dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja osobiście używam starszej wersji Miboxa (MIBox 3 4K). I tu nie ma problemu z dźwiękiem HD. A jeśli chodzi o Mibox S :

https://mi-home.pl/wideo/mi-box-s-4k-tv

to na stronie oficjalnego sklepu jest logo DTS-HD, tak, że nie wiem. Ze wpisów na rozmaitych forach wynika, ze nie. Może warto kupić przez internet lub umówić się na ewentualny zwrot i przetestować samemu. W zasadzie nic nie ryzykujesz

A może ktoś na forum użytkuje taki odtwarzacz  i się odezwie 🙂

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

również go posiadam i potwierdzam. 

I aż dziwne, że kolejne wydanie nie jest w stanie obsłużyć tak podstawowych kwestii, jakich wymaga się w dzisiejszych czasach od playera

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze 😉. Może jakieś sprawy liencyjne? Kto to wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem jest jeszcze ATV Ferguson, wspomniał o tym kolega wyżej, to chyba najtańsze urządzenie które wspiera DRM, ma 4K i wszelkie Dolby.

Na stronie sklepu tego cuda jest świetne porównanie tego urządzenia do Apple i Nvidia. Jak widać porównują do czegoś czego nie znają parametrów.

Zaznaczam że Apple TV wspiera to samo gdzie jest info że niby b.d - brak danych. Apple TV fajna sprawa jak posiadamy iPhona i inne od Apple.

Na serwisie Youtube można znaleźć fajnego testera wszelakiego sprzętu android tv box - TV Box Stop.

np.:

https://www.youtube.com/watch?v=fVlu6KahaPY

Tam w testach raz w tygodniu nowe urządzenia, które działają, ale nie wspierają DRM, najczęściej. To że netflix jest zainstalowany na tym urządzeniu nie potwierdza jego działania w stu procentach. Już takie miałem, trzeba uważać, aby pod żadnym pozorem nie aktualizować tego urządzenie bo w przeciwnym wypadku netflix idzie do kosza.

 

Jest jeszcze SAVIO Smart TV Box GOLD, z opisu parametrów wynika że niby ok.

 

 

Edytowano przez Andrzej Szreder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady, cenowo najbardziej odpowiada mi ten Ferguson FBOX ATV SMART TV, szczerze mówiąc 90 % mojego użytkowania urządzenia to będą filmy odtwarzane na kodi lub vlc playerze z serwera nas postawionego na raspberry pi 4, bedą to głównie pliki mkv.  Urządzenie będzie stało 10 cm od routera ale mogę go podłączyć po lanie, rozumiem że nie będzie dla niego problemem odtwarzanie płynnie materiału 4k hdr w dts hd lub true hd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Yaqb yaqb napisał:

Dziękuje za porady, cenowo najbardziej odpowiada mi ten Ferguson FBOX ATV SMART TV, szczerze mówiąc 90 % mojego użytkowania urządzenia to będą filmy odtwarzane na kodi lub vlc playerze z serwera nas postawionego na raspberry pi 4, bedą to głównie pliki mkv.  Urządzenie będzie stało 10 cm od routera ale mogę go podłączyć po lanie, rozumiem że nie będzie dla niego problemem odtwarzanie płynnie materiału 4k hdr w dts hd lub true hd?

Moim zdaniem problemy zdecydowanie się pojawią. Tak się składa, że mam zarówno nVidia Shield TV (tę starszą, nie nową edycję bodajże nawet z tego miesiąca), jak i mam Xiaomi Mi Box S. Za "podajnik" plików wideo robi NAS QNAP TS-231P. Nie korzystam jednak z jego serwera DLNA. Oba odtwarzacze (stoją w 2 różnych pokojach) odtwarzają wideo z tego samego udziału sieciowego na QNAP-ie. Szybkość działania Kodi, wydajność działania całego urządzenia, czasy buforowania contentu oraz stabilność połączenia sieciowego - to wszystko na nVidia Shield jest kilka klas lepsze.

Dodatkowo, Mi Box S nie ma portu LAN, więc byłbyś zdany tylko na wifiacza. Wifiacza, który w moim przypadku dość często nie wyrabia na zakrętach zarówno po 2.4 GHz jak i po 5GHz, i to nie tylko przy contencie 2K/4K - potrafi całkiem zgubić połączenie przy buforowaniu wideo SD - czy to w Kodi czy w apce YT albo Netflixa (samo łącze internetowe nie jest problemem - 600/60 Mbit). Nie dzieje się to notorycznie, ale jednak raz na dzień mu się zdarzy. Połączenie powraca samo po około 3-5 minutach. Router z MIMO stoi "przez ścianę", w zasadzie równiutkie 3 metry od Mi Boxa.

Nie wiem też jak wydajność sieciowa Rpi 4 - miałem poprzednie trzy generacje "malinki" i w każdej z nich transfery po sieci przy serwowaniu contentu (czy to LAN czy wifi) były nie do zaakceptowania (co innego jeśli to Kodi było odpalone na Rpi, a oglądane pliki wideo leciały po kablu np. z udziału sieciowego na komputerze/NAS-ie w sieci domowej).

Moim zdaniem w kwestii playerów nVidia Shield to nadal jest sprzęt na lata, którego wydajności w odtwarzaniu jeszcze długo nie zajedziesz. I wart jest każdej wydanej nań złotówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór tzn myślałem że zmieszczę się  w 300+ zł, jeśli chodzi o malinkę to w 4 w końcu dodali obsługę usb 3.0 i właśnie takie dyski mam 2x4TB podłączone do pi 4 na systemie OpenMediaVault NAS, następnie po lanie do routera i wyciąga to przy kopiowaniu z komputera podłączonego tez lanem ok 40 MB/s i mówisz ze po podłączeniu do tego samego routera po kablu (powiedzmy ze nie będzie to mi box) któregoś boxa filmy 4k moga rwać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Yaqb yaqb napisał:

Ciężki wybór tzn myślałem że zmieszczę się  w 300+ zł, jeśli chodzi o malinkę to w 4 w końcu dodali obsługę usb 3.0 i właśnie takie dyski mam 2x4TB podłączone do pi 4 na systemie OpenMediaVault NAS, następnie po lanie do routera i wyciąga to przy kopiowaniu z komputera podłączonego tez lanem ok 40 MB/s i mówisz ze po podłączeniu do tego samego routera po kablu (powiedzmy ze nie będzie to mi box) któregoś boxa filmy 4k moga rwać?

Nie znam zupełnie tego Fergusona, ale widzę że ma port LAN 10/100 (szkoda, ze nie 1 Gbit), więc to powinno rozwiązać problem. Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zakup switcha 10/100/1000 i wpięcie Fergusona w niego (zakładam, że opisana przez Ciebie wcześniej niemożność wpięcia playera po kablu rozbija się o brak wolnych portów LAN w routerze).

Mi Boxa z góry wykluczyłbym ze względu na problemy ze stabilnością i wydajnością wifi oraz brak portu LAN.

No i dzięki za informacje odnośnie wydajności RPI 4. To już trochę inna, lepsza bajka niż "trójka".

Edytowano przez neoheresy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Ja mam i fergusona i shield. :) Polecam oba

 

Pozdrawiam

 

 

I jak na tym radzi sobie kodi z filmami mkv 4k hdr dd true hd dts hd ma?

5 godzin temu, neoheresy napisał:

Nie znam zupełnie tego Fergusona, ale widzę że ma port LAN 10/100 (szkoda, ze nie 1 Gbit), więc to powinno rozwiązać problem. Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zakup switcha 10/100/1000 i wpięcie Fergusona w niego (zakładam, że opisana przez Ciebie wcześniej niemożność wpięcia playera po kablu rozbija się o brak wolnych portów LAN w routerze).

Mi Boxa z góry wykluczyłbym ze względu na problemy ze stabilnością i wydajnością wifi oraz brak portu LAN.

No i dzięki za informacje odnośnie wydajności RPI 4. To już trochę inna, lepsza bajka niż "trójka".

Mam wolne wejście w routerze, chodziło mi o to że jeśli wybiorę mi boxa to bedę skazany na wifi (chociaż jest dostępna przejściówka do lanu), jeśli chodzi o malinkę to naprawdę jak na moje domowe potrzeby to sobie radzi tu jest fajny poradnik i benchmarki 

 sam z niego korzystałem. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 13:17, Yaqb yaqb napisał:

A czytanie polskich napisów? Są jakieś problemy?

Czyta wszystkie formaty. Trzeba go początkowo przestawić jak się wyjmie z pudełka. Ale nie robi później problemów.

Dnia 30.11.2019 o 18:23, Andrzej Szreder napisał:

A czy to będzie lepiej jak mam teraz w przypadku gdy audio z tv idzie na amplituner po HDMI ale tv daje tylko dolby digital z netflixa. Mam starego Sony kd55xd8599 i on nic lepszego nie wypuszcza.

Z netflixa wogole wychodzi dźwięk tylko dd+. Taki Ferdek ci to zapewni. On ma niby atmosa ale udawanego. Taka podróbkę trochę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy że netflix ma atmosa udawanego?

na amplitunerze pojawi sie dolby atmos czy nie? to jest pytanie? oczywiście w filmach które są w tym systemie dostępne i o ile ma się system głosników np. 5.1.2.

to że teraz z sygnału tv nie mogę nic więcej wyodrębnić to rozumiem, ale skoro Ferdek ma to dlaczego miałoby być to coś udawanego. Rozumiem różnicę w jakości między netflix a BR, ale co do zasady jak to jest? lub jak może być?

"DD 5.1 z TV z netflixa" vs "udawany Atmos w 5.1.2 z netflix z Ferdka" bo tylko takie źródło mogę mieć.

zastanawia mnie zakup tego Ferdka.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć pełnego atmosa musi być dźwięk HD. Takowego dźwięku nie ma w netflixie. Tutaj akurat Ferguson czy inny player nie ma znaczenia. Rozmawiamy o samym sposobie kodowania dźwięku przez Netflix. 

Oni mają dźwięk z dd+. W tym kodeku chowają po prostu kanały atmosowe w inne, w mix. Jak to jest robione nie wiem dokładnie. Finalnie na wyświetlaczu masz atmosa. Ale oglądałem i tak i z BD i różnica jest. Więc stąd "udawany".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...