Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza/przystawki z dzwiękiem hd


Yaqb yaqb

Recommended Posts

Dnia 2.12.2019 o 09:46, S4Home napisał:

Czyta wszystkie formaty. Trzeba go początkowo przestawić jak się wyjmie z pudełka. Ale nie robi później problemów.

 

Wziąłem na testy tego fergusona ale po wstępnym sprawdzeniu w kodi nie ma możliwości odtwarzania dźwięku w hd, w opcjach fergusona dzwięk ustawiony na raw a  kodi w ustawieniach dzwięku true hd i hd ma nie widoczne, natomiast w ich playerze wbudowanym w androida idzie dzwięk hd ampli od razu poprawnie wykrywa format, natomiast player ten nie wykrywa połowy polskich napisów z mojej kolekcji...jak nie urok to...o jakim przestawieniu po wyciągnieciu z pudelka mówisz? może coś robię nie tak, może mogłbyś sprawdzić czy kodi u Ciebie obsługuje dzięk hd byłbym wdzięczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

23 minuty temu, Yaqb yaqb napisał:

a  kodi w ustawieniach dzwięku true hd i hd ma nie widoczne

w Kodi nie powinieneś nic ustawiać w kwestiach dźwięku. Powinna tam być zaznaczona opcja, żeby dekodowaniem dźwięku zajęło się urządzenie zewnętrzne (czyli w tym wypadku ampli KD).  Jakiś czas temu sam to przerabiałem na innym playerze, ale nie pamiętam dokładnie, jak ta funkcja się nazywała. Na pewno znajdziesz ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markcox napisał:

w Kodi nie powinieneś nic ustawiać w kwestiach dźwięku. Powinna tam być zaznaczona opcja, żeby dekodowaniem dźwięku zajęło się urządzenie zewnętrzne (czyli w tym wypadku ampli KD).  Jakiś czas temu sam to przerabiałem na innym playerze, ale nie pamiętam dokładnie, jak ta funkcja się nazywała. Na pewno znajdziesz ;) 

Może to zależy od urządzenia na którym jest zainstalowane Kodi ale na pewno są w Kodi opcje które pozwalają określić jaki rodzaj dźwięku dekoduje zewnętrzne urządzenie ( AC3, E-AC3, DTS, TrueHD, DTS-HD). Funkcja Kodi , która pozwala przesyłanie dźwięku do urządzenia zewnętrznego to "Zezwalaj na przekazywanie dźwięku"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Iron napisał:

Może to zależy od urządzenia

być może

9 minut temu, Iron napisał:

na pewno są w Kodi opcje które pozwalają określić jaki rodzaj dźwięku dekoduje zewnętrzne urządzenie

tylko nie ma takiej potrzeby. Puścić bez ingerencji i niech ampli odtworzy to, co jest zapisane w pliku.

 

13 minut temu, Iron napisał:

"Zezwalaj na przekazywanie dźwięku"

dokładnie tak, dzięki kolego Iron ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Markcox napisał:

być może

tylko nie ma takiej potrzeby. Puścić bez ingerencji i niech ampli odtworzy to, co jest zapisane w pliku.

 

dokładnie tak, dzięki kolego Iron ;) 

Właśnie chyba nie, bo jeśli nie zaznaczymy formatów HD to wtedy sygnał będzie degradowany do podstawowych formatów (DTS, DD). Sprawdzę to jutro i dam znać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze na własnym przykładzie (Mi box) - nie mam pozaznaczanych żadnych formatów, tylko samą funkcję "Zezwalaj na przekazywanie dźwięku" i ampli zagra wszystko, co zostanie mu podane w pliku, z formatami HD włącznie. 

W każdym razie na pewno kolega Yaqb Yaqb musi zacząć od oznaczenia funkcji przekazywania dźwięku i załączyć jakiś film z dźwiękiem HD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

pisze na własnym przykładzie (Mi box) - nie mam pozaznaczanych żadnych formatów, tylko samą funkcję "Zezwalaj na przekazywanie dźwięku" i ampli zagra wszystko, co zostanie mu podane w pliku, z formatami HD włącznie...

Ale masz u siebie te opcje? Rozumiem tylko, że nie zaznaczone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te funkcje zrobiły się nieaktywne. Musiałbym odpalić i sprawdzić - skonfigurowałem raz, jakiś czas temu i przyznam, że nie pamiętam, nie chcę zgadywać. Ale pamiętam za to, że miałem właśnie problem z odtwarzaniem właściwych formatów, w tym HD, z plików. Pliki sobie, a player sobie. Rozwiązaniem problemu było właśnie "przepuszczenie" w Kodi dźwięku przez box'a i zostawienie dekodowania amplitunerowi, bez narzucania niczego po drodze. Z resztą dotyczy to nie tylko box'ów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi ale to nie to, Panowie jeśli przykładowo podłącze komputer  do ampli przez hdmi na zintegrowanej słabej karcie intela 530 to w kodi pojawiają sie opcje wyboru dzwięku hd zaraz pod tymi trzema widocznymi na zdjęciu a tu jak widac tego nie ma, oczywiście że zaznaczam "zezwalaj na przekazywanie dzwięku" i rozne inne opcje i nic to nie daje, w linijce urządzenie odbiorcze na fergusonie nic nie mogę wybrać jest to wogole nie aktywne tylko ten android audiotrack, na komputerze jest do wyboru bodajże z 7 pozycji... Gdy włańczam film z dzwiękiem 5.1 DTS HD Master Audio lub Dolby True HD na fergusonie w kodi film się odtwarza z dzwiękiem ale zdegradowanym do dts lub DD co odrazu słychać ten sam film na kodi przez komputer piękny dzwięk HD ampli odrazu wyswietla ze to co dastaje to oddaje, i na wbudowanej aplikacji od fergusona tez dzwięk hd co słychać i widać na ampli, tu jest raczej coś z kodi...?

IMG_20191204_204844.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie na tv. Ale ponieważ on nie daje nic więcej niż dd plus. Dziś puszczałem przykładowe pliki  w różnych formatach. Z tv nic więcej niż dd nie uzyskałem. Podłączyłem pc przez HDMI i dd+thdtm lub coś podobnego na wyświetlaczu Yamahy się ukazało. Co do kodi na tv działa tak samo jak z pc tyle że na pc lepiej bo dekoduje dźwięk w lepszej jakości. Jak przyjdą głośniki to jutro testy atmos z pc. O dziwo windows 10 po aktualizacji ma taką możliwość.

Tak mi się wydaje że tv box do lamusa.

1575493427867424441237258216616.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yaqb yaqb napisał:

Wziąłem na testy tego fergusona ale po wstępnym sprawdzeniu w kodi nie ma możliwości odtwarzania dźwięku w hd, w opcjach fergusona dzwięk ustawiony na raw a  kodi w ustawieniach dzwięku true hd i hd ma nie widoczne, natomiast w ich playerze wbudowanym w androida idzie dzwięk hd ampli od razu poprawnie wykrywa format, natomiast player ten nie wykrywa połowy polskich napisów z mojej kolekcji...jak nie urok to...o jakim przestawieniu po wyciągnieciu z pudelka mówisz? może coś robię nie tak, może mogłbyś sprawdzić czy kodi u Ciebie obsługuje dzięk hd byłbym wdzięczny :)

Kodi na tym nie chodzi albo ja nie umiem go ustawić 

Trzeba zmienić kodowanie napisów i czcionkę. Ale nie pamiętam na jakie ustawienia. Ale wtedy chodzi wszystko na tym ich playerze. 

NVIDIA jest lepsza ale 3 krotnie droższa. Różnica jest i widzialna i słyszalna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Markcox napisał:

Wydaje mi się, że te funkcje zrobiły się nieaktywne. Musiałbym odpalić i sprawdzić - skonfigurowałem raz, jakiś czas temu i przyznam, że nie pamiętam, nie chcę zgadywać. Ale pamiętam za to, że miałem właśnie problem z odtwarzaniem właściwych formatów, w tym HD, z plików. Pliki sobie, a player sobie. Rozwiązaniem problemu było właśnie "przepuszczenie" w Kodi dźwięku przez box'a i zostawienie dekodowania amplitunerowi, bez narzucania niczego po drodze. Z resztą dotyczy to nie tylko box'ów

Właśnie sprawdzałem u siebie, i tylko na takim ustawieniu ampli dekoduje dźwięk HD. Wyłączenie opcji HD powoduje degradację dźwięku do podstawowego. Być może zależy to od odtwarzacza (ja mam MIBox 3 4K). Z tego co wyczytałem na forum Miui przy MiBoxie S nie ma właśnie opcji dotyczących dźwięku HD (i dlatego nie można na nim uzyskać dźwięku HD (wg wypowiedzi uzytkowników MiBox S).

IMG_20191205_131128_HDR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie dalej siedzę i kombinuje na fergusonowej aplikacji media player wszystko ładnie z dzwiękiem w hd (oprócz napisów) także urządzenie przepuszcza dzwięk bezstratny do ampli na 100 % tyle że w kodi niestety nie a szkoda bo dla mnie kodi to najlepszy odtwarzacz jakiego uzywałem, ferguson też fajna zabawka nie sprawdzałem tych wszystkich aplikacji streamingowych bo uzywam tego na tv (tizen) ale np po podłączeniu dysku usb 3.0 4 TB wszystko ładnie wykrywa dysk odrazu jest widoczny w sieci lokalnej na wszystkich komputerach można przenosić pliki itp taki odtwarzacz i NAS w jednym, dziś wieczorem trochę jeszcze podziałam z wersjami kodi, kablami hdmi, wejsciami hdmi w ampli itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...