Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza/przystawki z dzwiękiem hd


Yaqb yaqb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety nie udało się zmusić żadnej wersji kodi do przesyłania dzwięku hd na tym urządzeniu, ale aplikacja media player wbudowana w fergusona łyka dosłownie wszystko we wszystkich formatach obrazu i dzwięku, nie znalazłem filmu który by ją zagiąl i rozwiazałem problem napisów, muszą byc w formacie srt i nazwa pliku musi być taka sama jak filmu, wtedy wszystko działa poprawnie 4k hdr dd ma czy dt th wszystko idzie poprawnie, ciężki wybór szukać dalej czy pozostać z fergusonem...mam jeszcze kilka dni na testy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci kodu skoro media player odtwarza wszystko? 

Nazwa pliku musi być taka sama to standard. Ale nie muszą być srt. 

Sprawdziłem u siebie 

1. Trzeba zmienić czcionkę na M....... Nie pamiętam nazwy 😛 ale jest jedna na m

2. Trzeba zmienić kodowanie napisów

I wtedy format może być dowolny. Mogę to sprawdzić dokładnie jak chcecie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale po co ci kodu skoro media player odtwarza wszystko? 

Nazwa pliku musi być taka sama to standard. Ale nie muszą być srt. 

Sprawdziłem u siebie 

1. Trzeba zmienić czcionkę na M....... Nie pamiętam nazwy 😛 ale jest jedna na m

2. Trzeba zmienić kodowanie napisów

I wtedy format może być dowolny. Mogę to sprawdzić dokładnie jak chcecie.

 

Kwestia przyzwyczajenia używałem kodi na komputerze dobrych kilka lat, człowiek staje się sentymentalny z wiekiem :), chciałem też mieć jakąś alternatywę gdyby coś się zepsuło z aktualizają (prawo Murphiego), ale przekonałem się do tego ich playera, napisy ogarnięte przetestowane ponad 100 filmów od staroci w divx po 4k hdr dzwięk dowolny ( nie testowałem tylko atmosa gdyż posiadam konfigurację 5.1) nie ma filmu którego by nie odtwarzał także ta kwestia też ogarnięta, linux działa ok u mnie narazie robi za serwer plex (tutaj dotychczas do słuchania muzyki w formacie flac używałem dysku wpiętego bezpośrednio do amplitunera lub nas z RPI 4 podpiętego do routera i sterowałem tym za pomocą aplikacji onkyo controller teraz onkyo streamuje tą muzykę z dysku podpiętego do fergusona oczywiście tv może być wyłączony), małą wadą jest karta sieciowa 100Mb co przy kopiowaniu plików z komputera po LANie dawało ok 10 MB transferu ale już ferguson podpięty pod wifi i stojący 20 cm od routera daje 30 MB transferu do komputera, nie wiem czy tutaj sam router i jego wifi nie jest ogranicznikiem ( fun box 2.0) bo sam dysk wyciąga chyba coś pod 100MB podpiety pod usb 3.0 bezpośrednio do komputera ale dla moich potrzeb te 30 MB nie ma tragedii.

 

Dziękuje wszystkim za porady i pomoc na 90 % ferguson zostaje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wybaczcie ale nie znacie się jeśli już polecać coś pod kodi i zrobienie maszynki ala Rapsberry pi to tylko i wyłącznie najszybsze najlepsze jakościowo urządzenie na rynku.

https://www.hardkernel.com/shop/odroid-n2-2gb-coreelec-edition/

https://www.hardkernel.com/shop/odroid-n2-4gb-coreelec-edition/?fbclid=IwAR0KSl7xoDY4kYog9j1joIcyOv_FN_3t0ELcOzt0LpbY_o4mPq1rRs9kdzQ

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2019 o 17:28, Yaqb yaqb napisał:

pcm 2.0

bo taką konfigurację wybrałeś w ustawieniach kodi, jest ona bez znaczenia w przypadku włączonej opcji przekazywania dźwięku do amplitunera a tylko ona pozwala uzyskać formaty dd/dts/dtsma/x/truehd/atmos

Dnia 5.12.2019 o 18:53, Yaqb yaqb napisał:

kodi 17.x

to sobie pobierz 18 ręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jasiek88 napisał:

bo taką konfigurację wybrałeś w ustawieniach kodi, jest ona bez znaczenia w przypadku włączonej opcji przekazywania dźwięku do amplitunera a tylko ona pozwala uzyskać formaty dd/dts/dtsma/x/truehd/atmos

to sobie pobierz 18 ręcznie.

Uwierz mi ze przetestowalem wszystkie mozliwe konfiguracje w kodi, wlaczenie przekazywania dzwieku to oczywiscie podstawa, nic w hd nie idzie na fergusonie w kodi

 

18 minut temu, Jasiek88 napisał:

to sobie pobierz 18 ręcznie.

Pobrałem od 17.0 do 18.5 wszystkie wersje na zadnej nie dzialalo prawidlowo

Kodi poprostu gryzie sie z tym urzadzeniem, problem i tak juz nie aktualny bo wbudowany w system media player czyta wszystko w kazdym formacie dzwieku i obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 19:15, Yaqb yaqb napisał:

Dziękuje wszystkim za porady i pomoc na 90 % ferguson zostaje

nie ma sprawy, cieszę się że mogłem pomóc.

Tak potwierdzam na Fergusonie KODI nie działa!! Ma jakiś zgrzyt miedzy obsługą. Z tym że to nie jest żaden problem.

Wbudowany odtwarza wszystko a podobno świetną alternatywą jest MX Player. Ale ja jakoś go nie ogarnąłem.

Próbowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

nie ma sprawy, cieszę się że mogłem pomóc.

Tak potwierdzam na Fergusonie KODI nie działa!! Ma jakiś zgrzyt miedzy obsługą. Z tym że to nie jest żaden problem.

Wbudowany odtwarza wszystko a podobno świetną alternatywą jest MX Player. Ale ja jakoś go nie ogarnąłem.

Próbowałeś?

Działa ale przepuszcza dzwiek tylko DD i DTS wyzej juz nie, DD+ tez sie gryzie, probowalem MX Playera tak na szybko ale jakos tez nie ogarnalem, widac nie jest intuicyjny, ale slysze to juz od kolejnej osoby ze MX przepuszcza dzwiek wiec w wolnej chwili przysiade i ogarne temat tak w razie czego zeby miec alternatywe, a pytanie z innej beczki wiesz jak na ferdku zmienic tapete na pulpicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Tak podobno ten MX jest zachwalany dla Ferdka. Ale nie mogłem go ogarnac. Ja gram na wbudowanym .

Pozdrawiam

Juz ogarnalem, najtrudniejsze jak zawsze poczatki, po uruchomieniu MXa trzeba dodac dysk/folder gdzie mamy filmy, klikamy prawy gorny rog te trzy kropki potem ustawienia/ogolne i  tam ustawiamy nasz folder z filmami, a pozniej juz idzie z automatu wszystko, nic nie zmienialem w ustawieniach dzwieku, sprawdzilem kilkanascie filmow potwierdzam przesyla do ampli DD, DD+, DTS, DDTH, i DTS HD, napisy tez czyta i nie musza miec takiej samej nazwy jak film cos jak w kodi mozna wybrac dowolny plik, takze jest alternatywa dla media playera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A powiedz mi jak z płynnością obrazu?

Bo spotkałem się z tematem że obraz momentami zacina na klasycznym playerze. Ja tego nie mam ale na sąsiednim forum o tym przeczytałem jak szukałem nazwy tej czcionki.

 

Pierwsze slysze ogladnalem juz ponad 100 filmow i nic takiego nie zaobserwowalem, moze problem wynika ze zbyt duzej ilosci zainstalowanych aplikacji i chodzacych w tle lub z usypiania fergusona a nie wylaczania, wtedy tez pamiec moze byc zasyfiona po wybudzeniu, ja swojego wylaczam na noc calkowicie (dwa szybkie wcisniecia na pilocie on/off, jedno tylko usypia), nie ma to jak calkowity restart systemu.

Edytowano przez Yaqb yaqb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć. Czy jakiś aktualny użytkownik Fergusona FBOXa może podpowiedzieć jak to urządzenie radzi sobie obecnie z odtwarzaniem filmów 4k HDR z "bezstratnym" dźwiękiem (np. Dolby True HD; DTS HD Master Audio) z nośnika zew.? Zależy mi tylko na odtwarzaniu z dysku zew. HDD usb 3.0 dużych plików video z doskonałą jakością. Urządzenie planuje podłączyć kablem HDMI z amplitunerem, a amplituner oczywiście z głośnikami i telewizorem. Nie interesują mnie serwisy streamingowe typu Netflix itp.

Czy Ferguson FBOX w obecnym stanie (aktualizacji oprogramowania itp.) będzie dobrym wyborem biorąc pod uwagę moje kryteria? Z góry dzięki za pomoc 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...