Skocz do zawartości

Stereo do muzyki i TV


gruluk

Recommended Posts

Witam, posiadam kolumny focal chorus 706 i chciałbym kupić amplituner lub wzmacniacz stereo. Przesiadam się z kina domowego na stereo w nowym domu, dlatego, że 80% czasu słucham muzyki i to właśnie na jakości audio mi zależy. Posiadam jeszcze jako pozostałość suba aktywnego pioneer s-w110s. 
Kilka wymagań od urządzenia: :)

musi być możliwość podłączenia pod tv/ playstation, nie chcę z tego całkowicie rezygnować, chciałbym podłączyć mojego suba do filmów i gier, mile widziane wejście na gramofon, choć nie jest konieczne, łączność ze smartfonem (główne źródło muzyki, TIDAL)

Słucham chyba wszystkiego poza disco polo ;)  
Pomieszczenie ok 22 metry, odsłuch ze średnimi głośnościami. 

Budżet - tu jest granica powiedzmy 3k.

Myślałem o:

pioneer sx-s30dab - ze względu na możliwość podłączenia wszystkiego, tylko czy to gra jakoś?

Onkyo TX-8270 - tu również ze względu na HDMI

NAD C338 - wbudowany chromecast

Marantz na6006 - skłaniałbym się ku niemu, tylko czy da się podłączyć subwoofer?
 

a może coś innego? Które z wymienionych urządzeń zagra dobrze z focalami?
 

z góry dziękuję za pomoc!
 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Maranzt NA6006 to tylko odtwarzacz sieciowy, a nie wzmacniacz/amplituner, dlatego prawdopodobnie nie wchodzi w rachubę, musiałbyś do niego dokupić wzmacniacz np. Marantz PM6006. Pioneer SX-S30DAB to urządzenie slim, bogato wyposażone, ale posiadające jednak pewne ograniczenia w mocy i klasie wzmacniacza, to nie jest dobry wybór do kolumn Focal Chorus. Znacznie lepszą opcją jest wspomniany amplituner Onkyo TX-8270, szczególnie że ma możliwość podłączenia wszystkich urządzeń audio-video do amplitunera i wyprowadzenie jednym kablem HDMI sygnału do telewizora. Ale są także ciekawe alternatywy (moim zdaniem warto pozostać przy urządzeniach, które mają HDMI). Spójrz proszę także na Denon DRA-800H oraz niestety trochę drożej, ale lepiej Onkyo TX-8390. Onkyo 8270 zagra równo, analogicznie, z dobrym wypełnieniem, to uniwersalny amplituner. Najnowszy TX-8390 jest wyraźnie lepszy dźwiękowo, to bardzo porządny amplituner w którym konstruktorzy dużą uwagę skupili właśnie na sekcji audio. Denon to także ciekawe urządzenie, oferujące bardziej plastyczny, cieplejszy, gęsty dźwięk. To dobre połączenie z Focal.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gruluk napisał:

pioneer sx-s30dab - ze względu na możliwość podłączenia wszystkiego, tylko czy to gra jakoś?

 

To odpusc jest za slaby do tych kolumn.

 

19 godzin temu, gruluk napisał:

NAD C338 - wbudowany chromecast

 

Tego polaczenia tez nie polecam z tymi kolumnami.

Dobrym wyborem w Twoim budzecie bylby Rotel A11 lub Marantz PM7005, ale nie maja potrzebnych Ci wejsc.

Amplituner stereo ktory powinien Cie zainteresowac i ma pelna funkcjonalnosc jest Marantz NR1200 choc ma on troche malo mocy.

https://www.q21.pl/marantz-nr1200.html

Denon DRA-800H tylko w przypaku gdy chcesz ocieplic brzmienie i on rowniez ma pelna funkconalnosc.

 

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Można powiedzieć, że byłem prawie zdecydowany na NAD C338 ale pojawiły się ciekawsze propozycje!
Q21 może faktycznie udam się na odsłuchy, natomiast zwróciłem uwagę na Marantz nr1200, czy może mu brakować mocy z Focal Chorus 706, przecież to nie są wielkie kolumny? Jak marantz pasuje do focali? Nie ukrywam, że bardzo spodobało mi się to urządzenie  

Denon DRA-800H, to podobny poziom cenowy jak Onkyo tx 8270, który w tym przypadku według was byłby lepszy? Pojawia się sporo rekomendacji Denona.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gruluk napisał:

natomiast zwróciłem uwagę na Marantz nr1200, czy może mu brakować mocy z Focal Chorus 706, przecież to nie są wielkie kolumny? Jak marantz pasuje do focali? Nie ukrywam, że bardzo spodobało mi się to urządzenie  

 

Bedzie grac z tymi kolumnami, ale ja zawsze wole jak jest zapas mocy wtedy lepiej wysteruje kolumny dlatego tak napisalem.

 

1 godzinę temu, gruluk napisał:

Denon DRA-800H, to podobny poziom cenowy jak Onkyo tx 8270, który w tym przypadku według was byłby lepszy?

 

To wszystko zweryfikuje Twoj sluch ktore polaczenie bedzie Ci sie bardziej podobac z w/w kolumnami.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

 Ale są także ciekawe alternatywy (moim zdaniem warto pozostać przy urządzeniach, które mają HDMI). Spójrz proszę także na Denon DRA-800H oraz niestety trochę drożej, ale lepiej Onkyo TX-8390. Onkyo 8270 zagra równo, analogicznie, z dobrym wypełnieniem, to uniwersalny amplituner. Najnowszy TX-8390 jest wyraźnie lepszy dźwiękowo, to bardzo porządny amplituner w którym konstruktorzy dużą uwagę skupili właśnie na sekcji audio.

od dłuższego czasu czekam na ten 8390 ( w sumie od prezentacji w Monachium) - czy już go słuchaliście czy tylko powtarzacie opinie z ulotek ? - jak wypada w porównaniu do 8150/8250 ? ponieważ sam posiadam 8150 z kolumnami harpia pastel . Z 8150 ogólnie jestem zadowolony ale jednak z chęcią wymieniłbym na coś lepszego. testowałem z tymi kolumnami yamaha 803 ale nie pasowało mi - za bardzo zbijał jakby wokale - gorsza przestrzeń , również wypożyczyłem nada  368  - tutaj miałem problem w usłyszeniu różnicy w dźwięku pomiędzy onkyo a tym nadem ( może/chyba minimalnie NAD bardziej lekko zagrał - ale to była tak minimalna różnica ze nie zdecydowałem się na niego) . W innym salonie powiedzieli mi ze to wina kolumn, że one mnie ograniczają bo nad jest wyraźnie lepszy. myślę o 8390 ze względu na funkcjonalność która mi odpowiada / również już z przyzwyczajenia ;) , mam również nadzieję ze większej mocy ampli lepiej zagra przy cichym słuchaniu - i ze ten model ogólnie lepiej zagra w porównaniu do 8150. Co o tym sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...