Skocz do zawartości

Stereo. Nowe do 3000zł używane do 2000zł


Kajetan SzczeSzczecin xin

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Na Wasze forum sprowadza mnie chęć kupienia pierwszego w życiu Stereo marzeń. Własciwie odpowiedniego sprzętu do moich potrzeb i mozliwości.

Bez zbednego certolenia podaje fakty:

Budżet 2000zł na używany, 3000zł na nowy.

Salon z aneksem 20 - 25m2. Kolumny niestety na codzień pod ścianą. Okazjonalnie dam radę je odsunąć na 50cm.

Chęć bezproblemowej obsługi muzyki z aplikacji przez wifi. Korzystanie z Tidala. Potrzebne  połączenie  z telefonem i laptopem. Tv jest na razie staruszek i nie zapowiada się wymiana.

Muzyka Rock. Metal, Blues, Pop. Zazwyczaj cicho. Okazjonalnie ogień.

Jako hi fi laik spróbuję określić potrzeby w kwestii brzmienia. Lubię jak jest ciepło miękko. Głęboki ale precyzyjny bas jak trzeba to z uderzeniem ale bez przesady. Chciałbym mieć szansę poczuć to coś z koncertów.

Oczywiście po wielu godzinach spędzonych na czytaniu Internetu mój plan to :

Yamaha RN402d i Pylon Audio Pearl 25

Budżet jest minimalny, ale chciałbym za te pieniądze kupić sprzęt, który da mi na codzień najwięcej przyjemności.

Realnie patrząc wydaje mi się, że ten zestaw kupię tylko używany do 2100zl natomiast nowy przekracza mój budżet.

Nie mam czasu na przesluchiwanie w salonach i zamierzam to zrobić we własnym domu po zakupie. Będzie dobrze to sprzęt zostaje. Brak zadowolenia zwrot lub na olx.

Pytanie 1: czy jest coś innego ciekawszego w takich kwotach? 2000 - 3000

Pytanie 2: czy ten mój zestaw będzie grał ciepło miękko i nadal wyraźnie?

Nie  ukrywam, zbliżający się "czarny piątek" zmotywował mnie do określenia się czego szukam, żeby wiedzieć na co polować.

Wiem jak to jest czytać kolejny banalny post, który powiela się na forach dziesiątki razy ale jak ktoś nie ma pojęcia w temacie i chodzi o wydawanie pieniędzy to pomoc wyjadaczy jest bardzo cenna.

Dzięki za wyrozumiałość i podpowiedzi.

 

Edytowano przez Kajetan SzczeSzczecin xin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odpowiedź jest prosta. Nie schodz niżej z modelami niż Onkyo 8250, Yamaha 602 albo Pioneer sxn30ae. Jak się z tymi modelami i kolumnami nie wyrobisz w cenie to szukaj tych samych modeli używanych.

Jeśli nie chcesz słuchać przed zakupem musisz kupić nowe, albo od nad wypożyczyć sprzęt. Na olx nie ma zwrotów nie ma reklamacji. Co kupisz to już będzie.

Z kolumn w takim pomieszczeniu polecam heco victa 701 albo indiana linę tesi 561 tudzież Pearl 25.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Cześć,

Odpowiedź jest prosta. Nie schodz niżej z modelami niż Onkyo 8250, Yamaha 602 albo Pioneer sxn30ae. Jak się z tymi modelami i kolumnami nie wyrobisz w cenie to szukaj tych samych modeli używanych.

Jeśli nie chcesz słuchać przed zakupem musisz kupić nowe, albo od nad wypożyczyć sprzęt. Na olx nie ma zwrotów nie ma reklamacji. Co kupisz to już będzie.

Z kolumn w takim pomieszczeniu polecam heco victa 701 albo indiana linę tesi 561 tudzież Pearl 25.

Pozdrawiam

Dziękuję za szybką odpowiedź 

Rozumem, że kolejność wymienionych modeli jest celowa tak? Z opinii znajomych dowiedzialem się, że Yamaha jest najbardziej przyjazna z poziomu obslugi przez aplikację. Kolega ma problem z Pioneerem, twierdzi, że skończyło się wsparcie ze strony Spotify. Mam obawy. Czy to aż taka roznica w stosunku do Yamahy? Onkyo do mnie przemawia jeśli jest porownywalny w obsłudze.

Oczywiście zakładałem przy zakupie używanych wersję odsprzedania dalej na olx. Kupując przez internet wyższa cena ale bezproblemowy zwrot.

Kolumny na razie pearl 25

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Zamiast Yamahy proponowałbym dla ciebie Onkyo TX8250 jeśli rzeczywiście chcesz miękko i ciepło. Jak jesteś zdecydowany to zadzwoń złożymy dla ciebie ten amplituner z Pylonami Pearl 25 w dobrej cenie-ZAPRASZAM

Sądzę ze z Pylonami to zdecydowanie większe szanse ma zagrać Yamaha a niż Onkyo. Nawet Pylon zacheca do takich kombinacji.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Cały sprzęt zamówiliśmy w Audiosfera.eu w Szczecinie (najlepsza cena i na miejscu). Kolumny miały przyjść bezpośrednio od producenta a amplituner z salonu Audiosfera. Nie obyło się bez problemów na etapie przesyłki i odbioru, ale szczęśliwie się one rozwiązały. Głośniki były solidnie zapakowane, jakość wykonania w zupełności zadowalająca - cieszą oko. Kartony służą naszej córce jako domek;)

Słuchamy muzyki codziennie i jesteśmy pod wrażeniem ich mocy, ale też jakości dźwięku podczas cichego słuchania wieczorem. Słuchamy muzyki głównie rockowej i bluesowej, często koncertowej i oddają one atmosferę koncertów. Jednocześnie przy muzyce spokojniejszej dźwięk jest miękki i kojący. Ja cieszę się z solidnego basu, a żona z tego, że nie jest on dominujący i nie zagłusza innych dźwięków. Niektóre znane nam od wielu lat utwory zyskały nową przestrzeń i brzmienie, da się słyszeć dźwięki na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. 
Całodniowe słuchanie muzyki nie męczy !!! Jak dla nas Petarda!, zaznaczam, że dotychczas nie używaliśmy sprzętu wyższej klasy i w zupełności to zaspokaja nasze potrzeby muzyczne.

W zestawie mamy tylko amplituner Onkyo TX 8250, kable melodica purple line. Kolumny są ustawione w pokoju z aneksem kuchennym ok 25 m kw, ale mieszkanie jest wysokie ok 2.8 m i salon jest otwarty na resztę mieszkania.

Nie zauważyliśmy żadnych zjawisk, które by pogarszały jakość odsłuchu. Produkt godny polecenia, zdecydowanie korzystny stosunek jakości do ceny. 
Ciszymy się, że jest to produkt POLSKI i tworzony z myślą o konkretnym kliencie. Po zarejestrowaniu głośników na stronie producenta, 1 rok dodatkowy gwarancji.

Zakup sprzętu zmusza do poszukiwań lepszego routera wi-fi, gdyż ten który posiadamy (dotychczas w zupełności nam wystarczał) nastręcza nam problemów wiązanych z obsługą chromecast - zrywa połączenie, często tel. nie widzi urządzenia przy korzystaniu z TIDAL itp. 

Jeśli macie jakieś wskazówki w tym temacie, chętnie wysłucham, przeczytam. Dotychczas próbowaliśmy na routerze D-Link DW921 i mały Huawei mobilny. Działają podobnie, a może nawet ten Huawei ciut lepiej. 
 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSKAZÓWKI I POMOC W DOBORZE SPRZĘTU. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2020 o 19:09, Kajetan Struk napisał:

Zakup sprzętu zmusza do poszukiwań lepszego routera wi-fi, gdyż ten który posiadamy (dotychczas w zupełności nam wystarczał) nastręcza nam problemów wiązanych z obsługą chromecast - zrywa połączenie, często tel. nie widzi urządzenia przy korzystaniu z TIDAL itp. 

Temat Tidal-chromecast jest tu poruszony na forum,musisz poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupuj po opiniach osób które dopiero co kupiły. Zaznaczyłem to w inny. Wątku. Nic nie ujmując kajetanowi bo nie o to chodzi ale 99 procent taki wypowiedzi to jest super. Musisz sam posłuchać aby zobaczyć czy sprzęt jest dla ciebie.

Kajetan a co do sieci to spróbuj po kablu. Jak nie masz możliwości zastosowania takiego długiego to są takie moduły które pozwalają na przesyłkę neta przez instalację elektryczną. Zapomniałem jak się to nazywa. 

Z jednej strony masz nadajnik i tam podłączony ruter a z drugiej odbiornik i to już by leciało do Onkyo. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 18:34, lukluk71 napisał:

@Kajetan Struk

Fajnie że trafiłem na tego posta. Mam podobne preferencje do Twoich. I też bardzo zastanawiam się nad TX 8250 + Pearlami 25. 🙂
 

Napiszesz jak jakość/wykonanie tych kolumn? 

Moje doświadczenie o czym piszę od początku jest znikome ale co tam... pytasz więc odpowiadam to co widzę i słyszę:

TX 8250 to faktycznie minimum do tych kolumn jeśli chodzi o wydajność. 

Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Widać że, największe oszczędności zrobiono na materiałach wykończeniowych. Mi to ie przeszkadza. wręcz odpowiada CENA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...