Skocz do zawartości

Amplituner do 1800 PLN


Valvir

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od kilku dni przekopuję Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaki amplituner kupić i zdążyłem już dojść do wniosku że pierwotnie planowany zakup używki za ok. 500 PLN niestety nie jest najlepszy. Ostatecznie chciałbym się zmieścić w kwocie do 1800 PLN. 

Amplituner będzie stał w salonie około 50m2 i będzie odpowiadał głównie za nagłośnienie kina domowego - TV i projektor, do tego PS 4 i oczywiście okazjonalnie do słuchania muzyki.

Zależy mi na obrazie 4K, obsłudze serwisów streemingowych w tym również przez BT, miłym dodatkiem była by możliwość drugiej strefy i dwa wyjścia HDMI.

Plan jest taki że na początek kupię dwie kolumny do max 500 PLN i z czasem rozbuduję zestaw o kolejne głośniki.

Do tej pory wpadły mi w oko te poniżej, ale nie mogę się zdecydować co będzie lepsze, a może jeszcze coś innego?

I ewentualnie jaką parę kolumn polecacie do ok 500 PLN

Yamaha RH-V485

Onkyo TX-NR686

Denon AVR-X2400/2500H

Denon AVR-X1500H

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc mądrzejszych ode mnie w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pozostałe ale rx-v485 ma jedno HDMI wyjściowe i nie ma stref. Za 1800 będzie ciężko. Ja nabyłem całkiem niedawno rx-v585 za 1899zł była promocja, ale ono też nie ma tego co chciałeś. To co potrzebujesz jest w 685, ale to już 2500 się robi.

Edytowano przez Andrzej Szreder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc tematu kolumn jeszcze nie zgłębiałem więc jeśli będzie to uzasadnione to mogę przeznaczyć na nie nieco więcej, to drugie wyjście HDMI na pewno by się przydało ale nie jest niezbędne, wolałbym już nie podnosić budżetu na sam amplituner, wydaje mi się że jak no moje niezbyt wyczulone uszy założony przedział cenowy będzie ok, tylko no właśnie czy Onkyo 686 to najlepsze co można mieć w tej kwocie czy może jednak coś innego? I jaką kwotę powinienem przeznaczyć na kolumny żeby osiągały jakieś minimum przyzwoitości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co znaczy najlepszy ? Pytasz o funkcjonalność, uniwersalność, rodzaj "grania" ? Żeby się przekonać należałoby posłuchać kilku modeli i na tej podstawie dokonywać wyboru. Onkyo w tym przedziale cenowym będzie MOIM ZDANIEM najlepszym wyborem. Ale to tylko moje zdanie 🙂. Twoje może być zupełnie inne. A jeśli chodzi o kolumny - wejdź sobie na stronę forumowego kolegi purpurka i przejrzyj sobie jego ofertę. Zadzwoń, zapytaj jakie kolumny polecilby do tego ampa. Jeśli chodzi o sprzęt nowy to w cenie do 1000 PLN moim zdaniem trudno będzie coś znaleźć . Może taga 606f. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, seba3002 napisał:

Ale co znaczy najlepszy ? Pytasz o funkcjonalność, uniwersalność, rodzaj "grania" ? Żeby się przekonać należałoby posłuchać kilku modeli i na tej podstawie dokonywać wyboru. Onkyo w tym przedziale cenowym będzie MOIM ZDANIEM najlepszym wyborem. Ale to tylko moje zdanie 🙂. Twoje może być zupełnie inne. A jeśli chodzi o kolumny - wejdź sobie na stronę forumowego kolegi purpurka i przejrzyj sobie jego ofertę. Zadzwoń, zapytaj jakie kolumny polecilby do tego ampa. Jeśli chodzi o sprzęt nowy to w cenie do 1000 PLN moim zdaniem trudno będzie coś znaleźć . Może taga 606f. 

Dzięki, tak jak wspomniałem chodzi o wybór najlepszego w tej cenie amplitunera który sprawdzi się jako wsparcie domowego centrum rozrywki więc najważniejsza jest jego funkcjonalność, co nie znaczy że inne cechy są nieważne, i oczywiście chodzi o Wasze zdanie bo sam jeszcze za mało wiem o tym sprzęcie żeby wyrobić sobie własne.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

proponuję Denon AVR-S750H lub Onkyo TX-NR686. To dwa dobrze wyposażone amplitunery. Onkyo oferuje uniwersalny, szczegółowy, analityczny dźwięk. Denon natomiast gra bardziej ciepłym, miękkim, gęstym dźwiękiem. Kwestia indywidualnych preferencji oraz kolumn z jakimi będzie amplituner współpracował.

Zapraszam do obserwowania naszej oferty od czwartku wieczora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to używanych nie bierz.

Za tysiaka nie.

21 godzin temu, Markcox napisał:

Taga 606, Quadral 6500, Polk T531, jeżeli chodzi o nowe. 

Nic dodać nic ująć. A może tylko ze Taga 606 w wersji V3 :)

Jestem dobrym człowiekiem wiec masz linki do konkurencji niech strace :P

https://www.maxaudio.eu/pl/p/Zestaw-5.0-Quintas-6500-BLACK/2095

https://www.maxaudio.eu/pl/p/Zestaw-5.0-Quintas-6500-WALNUT/2096

https://www.maxaudio.eu/pl/p/Zestaw-5.0-Quintas-6650-CHERRY/2094

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

No to używanych nie bierz.

Za tysiaka nie.

Nic dodać nic ująć. A może tylko ze Taga 606 w wersji V3 :)

Jestem dobrym człowiekiem wiec masz linki do konkurencji niech strace :P

https://www.maxaudio.eu/pl/p/Zestaw-5.0-Quintas-6500-BLACK/2095

https://www.maxaudio.eu/pl/p/Zestaw-5.0-Quintas-6500-WALNUT/2096

https://www.maxaudio.eu/pl/p/Zestaw-5.0-Quintas-6650-CHERRY/2094

Piotrek

Dzięki 🙂 

Cena wygląda bardzo atrakcyjnie, wczoraj słuchałem Tagi 606 i Polk T531, jak na moje ucho brzmiały ok, niestety jednak nie mam możliwości posłuchać Quadrali, czy będą brzmiały na podobnym poziomie? Sprzedawca w moim mieście mówił że są gorsze i mają trzeszczące basy, ale my do końca mu wierzę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

rozumiem,  że nie miał ich na stanie?! 😁

Jest to podobna półka. Quadral może wypaść nieco jaśniej, jeżeli chodzi o brzmienie.

 

 Nie miał 🙂, właśnie dlatego sceptycznie podszedłem do tej opinii.

I jeszcze jedno pytanie, czy dobrze rozumiem że jeśli kolumny będą blisko ściany to lepiej żeby miały bas reflex z przodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...