Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamaha RX-A1080


skrobeks

Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o radę jakie zestaw głośników 5.1 będzie najbardziej odpowiedni do Yamahy RX-A1080. Zestaw będzie grał w pomieszczeniu około 30 m2.  Dużo oglądam filmów więc subwoofer  musi dawać radę. Sporo słuchamy muzyki (pop, dance, ogólnie sporo klubowej muzyki).

 

Budżet na głośniki to 4000 – 5000 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Oczywiście zestaw 5.1 to konieczność. Czego szukasz sprzętu nowego? Bo 5k za cały zestaw względem amplitunera to nie jest Szalowa cena. A myślę że i w przypadku zestawu używanego może być problem.

Do tego amplitunera i do twojej muzyki może zestaw klipsch z serii synergy??

Może być używany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, pojawił mi się problem. Jednak nie mogę kupić Yamahy RX-A1080 (głębokość 43,9 cm). Za małą mam wnękę na sprzęt audio pod telewizorem jeśli chodzi o głębokość . Tylko 38 cm. Zmieści się tan na styk Yamaha Rx-A880 lub RX-V685, ale słyszałem że amplitunery te dość mocno odstają od RX-A1080 jeśli chodzi o jakość dźwięku i parametry

Doradźcie mi proszę  amplituner innego producenta porównywalny z RX-A1080 i czy będą do niego pasować głośniki Heco 700+300+30 ( na takie będę się decydował)

 

Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, życie. Szafki nie wyrzucisz bo to za drogi interes 🙂. Jezeli odsłuch stereo jest też dla Ciebie ważny proponuje pójść w system dzielony - Amp plus wzmacniacz stereo z funkcją pracy jako końcówka mocy. W budżecie Yamahy 1080 kupisz RX 685 (ok 38 cm głębokości) plus wzmak (też jakiś płytki). Tylko tutaj musisz popytać branży w jaki wzmacniacz celować, żeby nie zamulić Twoich heco. Osobiście polecilbym Ci Cyrusa one ale on niestety ma ok 40 cm głębokości. Pozdrawiam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie zakładałem nowego tematu bo poniekąd też mnie dotyczy więc tutaj napiszę. Na wstępie się przywitam i przedstawię, mam na imię Darek i pochodzę ze Śląska. Część oficjalna za nami teraz dylemat który mnie trapi od kilku dni. Na dniach otrzymam ( kurier ) Yamaha Aventage RX-A1080 były rozmyślania nad Yamaha MusicCast R-N803D ale z uwagi że chcę też wykorzystać go jako kino domowe postawiłem na ten pierwszy. I tu zaczyna się problem nie wiem jakie dobrać do niego głośniki podłogowe. Mam pokój 5x3.5 czyli prostokąt jak to bywa w blokowiskach . W sumie mam 3 typy Heco Aurora 700 lub 1000 albo Polk Audio Signature 60. Polki są mniejsze i zgrabniejsze i może pasowały by  do takiego pomieszczenia ale to moja sugestia. Heco natomiast są masywniejsze ale za to zbierają bardzo dużo pozytywnych opinii. Dlatego piszę tutaj może ktoś pomoże mi podjąć dobrą decyzję.

Edytowano przez MuadDib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MuadDib napisał:

Nie zakładałem nowego tematu bo poniekąd też mnie dotyczy więc tutaj napiszę. Na wstępie się przywitam i przedstawię, mam na imię Darek i pochodzę ze Śląska. Część oficjalna za nami teraz dylemat który mnie trapi od kilku dni. Na dniach otrzymam ( kurier ) Yamaha Aventage RX-A1080 były rozmyślania nad Yamaha MusicCast R-N803D ale z uwagi że chcę też wykorzystać go jako kino domowe postawiłem na ten pierwszy. I tu zaczyna się problem nie wiem jakie dobrać do niego głośniki podłogowe. Mam pokój 5x3.5 czyli prostokąt jak to bywa w blokowiskach . W sumie mam 3 typy Heco Aurora 700 lub 1000 albo Polk Audio Signature 60. Polki są mniejsze i zgrabniejsze i może pasowały by  do takiego pomieszczenia ale to moja sugestia. Heco natomiast są masywniejsze ale za to zbierają bardzo dużo pozytywnych opinii. Dlatego piszę tutaj może ktoś pomoże mi podjąć dobrą decyzję.

Kwestia jaki dźwięk chcesz uzyskać. Polk jest dość neutralną kolumną o ciepłym zabarwieniu. Aurora dobrze wygląda i ma ciepłe brzmienie ale bas się w niej wlecze w normalnym niewygłuszonym pomieszczeniu. Jeśli szukasz kolumn o ciepłym brzmieniu, ktore zagrają z Yamahą w nieprzystosowanym akustycznie pomieszczeniu, a przy tym mają nowoczesny wygląd zerknij na kolumny podłogowe Triangle https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br09-br-09-kolumny-podlogowe-3-drozne-o-mocy-170w-2szt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...