Skocz do zawartości

Dali Zensor 5 + (Rn602 / rn803)? Pomoc


Radosław M

Recommended Posts

Witam wszytkich.

Pod wpływem impulsu kupiłem kolumny Dali zensor 5 wydaje mi sie ze za niezłą cenę 1000zł.

Podłączyłem do starego amplitunera 5.1 VSX-D510 8Ohm jako stereo i gra to słabo na 20 m². Używam do tv i muzyki.

Jestem w stanie zakupic nowy wzmacniacz Yamaha rn-602 lub rn-803.

Moje pytanie brzmi czy po zmianie na taki sprzęt  te kolumny sa w stanie zagrać duzo lepiej i pokazać swoje mozliwosci czy to po prostu za slabe kolumny?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ja natomiast do zensor 5 nie kupował bym 803 bo kolumny tego nie wykorzystają. Oczywiście zrobiłeś dobry biznes bo za tysiaka to super cena. Ale rn602 im wystarczy. Zensor 5 a 7 to przeskok kosmosu. Chyba że myślisz przyszłościowo to wtedy 803 ma sens.

Pozdrawiam

A na czym polega ten przeskok ? Bo sam mam "piątki" w pomieszczeniu o powierzchni 14 m2 i chciałbym się dowiedzieć co straciłem nie kupując sensorów 7 🙂? I czy w ogóle stawianie takich paczek w tak niewielkim pomieszczeniu miałoby sens ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham glownie popu, r&b. Brakuje jakby średnich tonów, bas wchodzi dopiero przy mocnych uderzeniach a chcialbym zeby brzmial jakby w calym zakresie muzyki. Wokale są jakby za czyste w muzyce i tv jakbym sluchal z glosnika centralnego a nie z kolumn. No i bas slychac w innym pokoju i w rogach pokoju jakby bardziej niz na kanapie w miejscu odsluchu.

Może niezbyt profesjonalnie to opisuje ale takie mam odczucia.

W linku schemat ustawienia glosnikow w pokoju.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/c5ef74c083be7995 

Edytowano przez Radosław M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth jak najbardziej by sie przydał. Resztę moge obsłużyć przez światłowód podłączony z tv lub przystawki Android TV. Zazwyczaj i tak tv jest włączony przy  słuchaniu youtube czy spotify. Wybrałem wstępnie Yamahe ze względu na opinie w Internecie i black friday (są dobre oferty cenowe u mnie). 

Jeszcze dodam ze jeżeli już nawet sie zdecyduje i kupie np. rn803d a nie bede jakos super zadowolony to sprzet moge oddac przez 30 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer VSX-D510, stary amplituner KD. Nie wiem czy to ważne ale jest napisane z tylu ze od 8Ohm a Dali maja 6Ohm czy to tez wpływa na dźwięk kolumn? Głównie słucham muzyki z Youtube, tv i spotify. Jeżeli bedzie bluetooth to będę korzystał z radia i aplikacji internetowych na telefonie.

Edytowano przez Radosław M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Ja natomiast do zensor 5 nie kupował bym 803 bo kolumny tego nie wykorzystają. Oczywiście zrobiłeś dobry biznes bo za tysiaka to super cena. Ale rn602 im wystarczy. Zensor 5 a 7 to przeskok kosmosu. Chyba że myślisz przyszłościowo to wtedy 803 ma sens.

Pozdrawiam

S4 home 

Tym wpisem się pograżyłeś i pokazałes, że przydomek "branża" to chyba kupiles w Biedronce na wyprzedaży...Sorry

Według mojego uznania RN803D pokaże dużo ale w dalszym ciągu nie wszystko z Zensorow. Zensory pokażą wszystko ale ze wzmakiem za 10 tys! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Miras23 napisał:

S4 home 

Tym wpisem się pograżyłeś i pokazałes, że przydomek "branża" to chyba kupiles w Biedronce na wyprzedaży...Sorry

Według mojego uznania RN803D pokaże dużo ale w dalszym ciągu nie wszystko z Zensorow. Zensory pokażą wszystko ale ze wzmakiem za 10 tys! 

Kolego już niejednokrotnie pokazałeś jak nietrafne są Twoje wypowiedzi i swoją wiedzę czerpiesz z internetu albo Media MArktu.

Wiem że jesteś na mnie cięty gdyż upomniałem Cie w poście gdzie polecałeś do stereo Yamahe 303 z Jamo 803 no ale przepraszam takie doradzanie nie przejdzie obojętne.

Ja też nie jestem gościem który stoi obojętnie i patrzy na takie występki. Inna branża siedzi cicho bo kurz opadnie jak w polityce, ale nie ja.

14 godzin temu, Miras23 napisał:

Według mojego uznania RN803D pokaże dużo ale w dalszym ciągu nie wszystko z Zensorow. Zensory pokażą wszystko ale ze wzmakiem za 10 tys! 

Nie wiesz jak grają 5 a jak 7ki i to widać. Zensory do wzmaka za 10k to profanacja. Nie wiem czy jest jakiś wariat który ma takie połączenie.

20 godzin temu, seba3002 napisał:

A na czym polega ten przeskok ? Bo sam mam "piątki" w pomieszczeniu o powierzchni 14 m2 i chciałbym się dowiedzieć co straciłem nie kupując sensorów 7 🙂? I czy w ogóle stawianie takich paczek w tak niewielkim pomieszczeniu miałoby sens ?

 

5ki kiedy ich słuchasz wydają się być bardzo interesujące i gdyby nie było 7mek to były by polecane. Czym zyskują? Z małych paczek uzyskujesz całkiem pokaźny basik. Czytelną ale nie jaskrawą górę. Dobre, spójne granie. Kiedy natomiast podłączasz 7ki okazuje się co traciłeś. W 5kach bas jest generowany przez obudowy. Ich odpowiedni kształt i rezonanse bas reflexu. Podobnie jest z modelami Klipscha 5000 i wszystkimi podobnymi na 10 cm i 13cm membranach. W 7 bas jest inny. Ciśnienie generują przetworniki. A Obudowa tylko wieńczy bas. Z kolei góra mimo podobnego przetwornika jest dużo bardziej rozdzielcza. Swobodniejsza, bardziej przejrzysta,

Podłączając RN602 i 803 do 5tek oczywiście różnica będzie, ale moim zdaniem nie na tyle aby dokładać tysiaka. Po prostu.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...