Skocz do zawartości

Kino domowe do 5 tys. Otwarty salon


Wojtek_

Recommended Posts

Witam,

Szukam sprzętu 5.1 do otwartego salonu do 5 tys.

W pomieszczeniu będę siedział około 5,5m. od przednich kolumn. Zarys salonu w załączeniu

Film / muzyka : 65% / 35%

Poniżej moje kompozycja:

  1. Onkyo TX-NR686
  2. Polk audio t531
  3. Klipsch R-12SW

proszę o komentarz doświadczonych forumowiczów.

Pozdrawiam

Wojtek

rzut.JPG

Edytowano przez Wojtek_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 koła to dość, żeby wybrać w czymś sensownym. Możesz wziąć Melodikę z głośnikami efekwoymi BLS, czyli bipolarami - jedyny taki zestaw w tej cenie. Normalnie same bipolary kosztują 2-3 tys za parę

https://sklep.rms.pl/melodika-bl420s-bl40-mk3-blc20-bls20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

Do tego subwoofer na promo

https://sklep.rms.pl/triangle-tales-400-subwoofer-o-mocy-300w-rms-z-membrana-typu-sandwich-30cm-12-cali 

Na całość, pewnie można by jeszcze zwojować trochę rabatu, żeby zbliżyć się do 5000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przegryzłem trochę tematów i…
salon jak opisywałem około 36m2, tylne muszą wisieć niestety pod sufitem więc aby nie brać plastikowych to może ten zestaw byłby jako taki… ważne musi być biały (najlepiej połysk)… byle choć dla mnie były czarne maskownice.

WilsonRaptor 7 + Vokal + Raptor mini - wychodzi poniżej 3000 zł
do tego sub… no ew. może być Raptor Sub 10 za 999zł - mieszczę się w 4000 i mam nad głowami względnie małe ale wyglądające jak kolumny - mini.

Podobały mi się Dali Zensor 7 Pico - ale ponoć Wilson to kopia… choć wygląd ma mniej atrakcyjny.

Ogarnę jeszcze te co proponujecie... dla mnie ważne te tyły są nieszczęsne :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolarz to zapraszam do mojego wątku gdzie pokazałem jak wygląd mój problem i w czym szukam pomocy :)
 

 

Te Wilsony wyglądają oki i parametry dla zwykłego słuchacza są mam nadzieję prawidłowe :)
Oczywiście po taniości można by przemalować moje Quintas'y ale ja wiem czy to ma jakiś sens - poza ochroną kosztów. Kolor biały musi być, żony się nie przeskoczy. Nie wiem tylko jak te boki wyglądają w rzeczywistości - przód połysk (piano) boki może pod panele by się wtopiły. I tak największym problemem są tylne podwieszone na ścianach przy samym suficie. Tutaj gryzę się z małymi pico od Dali Zensor albo mini od Wilson'a a jakimiś totalnie nie rzucającymi się w oczy ściennymi - np. Polk Audio OMW3 - i nie wiem czy w ogóle tak można, przód np. Wilson a tył plastik? To zagra czy będzie trzeszczeć, że nie "rodzina" :)
Żona poza białym nie bardzo widzi opcję wiszącej kolumny nad przejściem... że będzie się rzucać w oczy, że będzie straszyć spadnięciem... itp :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - zlitujcie się i doradźcie co może "robić" za tylne surround'y na ścianie przy suficie.
Musi być białe i nie rzucające się w oczy zbytnio i mają jako tako grać np. z tym zestawem Wilson - rozumiem, że nie ma w tej półce cenowej dla nich alternatywy?

Takie coś wchodzi w ogóle w grę?
 Monitor Audio Bronze FX, Polk Audio Atrium czy OMW3?... czy to nie zagra wcale z przodami Wilsona dla przykładu.

Edytowano przez RavB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Jest, dlaczego nie ma od razu.

Quadral 6500 le, indiana line nota 550x, taga 606v3, Polk t531 i takie tam.

Mąkę przy suficie na ścianę to małe kefy możesz kupić satelitki od systemu e305 na sztuki o ile dobrze pamiętam. Takie coś ci spasuje?

Quadrale, Indiana line nota 550x i Polk t531 przecież nie mają wersji białych. Chyba, że o czymś nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ten biały kolor ma tutaj jednak znaczenie :)

A co myślicie o takiej "hybrydzie" ...
- Polk Audio Signature S50 Białe - można za 2300 zł
- i tutaj jako ich uzupełnienie Polk Audio TL1700 - a dokładnie tylko: TL1 Center + TL1 satelity 2 sztuki na tył i sub TL 1600 - za ok. 1600zł

zagra to razem stawiając raczej na lepsze kolumny podłogowe ale w sumie wszystko jest z jednej firmy Polk :)

Te Wilson'y to na plus miały cały przód w lakierze te mają tylko łezkę - ale polecacie więc pewnie są lepsze.

Rozumiem, że z tylnych dyskretnych w kolorze białym to w kolejności:

- KEF 301 - (to te z systemu KEF 305?) - da się je zamontować na ścianie czy wtedy są tylko poziomo? - ok. 1400 zł za 2 szt.
- Cambridge Audio Minx Min 22 - ok 1300zł za 2 szt.
- Dali Fazon Mikro - te najdroższe, 1600zł za 2 szt.
- zostają jeszcze POLK Audio OWM3 -(1300);  Apart Audio OVO5 (630)

Mieliście je w rękach, odsłuchiwaliście... możecie w ostatecznej ostateczności na któreś wskazać? Wiem, mogę kupić najdroższe albo najładniejsze ale szkoda przepłacić albo wtopić na jakości.

 

Ech, spojrzałem głębiej na tego suba z zestawy i nie ma automatycznego włącz/wyłącz... trochu szkoda i to tylko 100W.

Czyli znów punkt wyjścia, dobry rozsądny przód i tyły albo polecane przez Was KEF'y (tu tylko kształt do niczego nie pasuje żonie) albo coś innego - co jest białe zgrabne z wtopi się w białość ścian i sufitu.

Edytowano przez RavB
info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RavB napisał:

Właśnie, ten biały kolor ma tutaj jednak znaczenie :)

A co myślicie o takiej "hybrydzie" ...
- Polk Audio Signature S50 Białe - można za 2300 zł
- i tutaj jako ich uzupełnienie Polk Audio TL1700 - a dokładnie tylko: TL1 Center + TL1 satelity 2 sztuki na tył i sub TL 1600 - za ok. 1600zł

 

To jest dobry wybór. Podobnie jak OWM, które sa nawet lepszym wyborem i bardziej ustawnym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to już mam chyba ostateczną końcową rywalizację...
Kolor biały to wymóg nie do przejścia... chyba, że tuż po rozwodzie :) i grać to na razie musi z ONKYO 676

1. Wilson Raptor 7 + centralny - jako ew. zestaw na już lub za chwilkę tylne ale "mini" + subwoofer - o ile polecany ten lub inny

2. Magnat Shadow 207 + centralny - też jako dodatek tyły (tu nie ma chyba mini) i sub... polecany 302A jest tylko widzę czarny... może się przemyci...

Takie coś już wymęczyłem bo raz białe a dwa kolumny będą stały dość blisko ściany (dlatego przednie tuby), nie wiem tylko jakie ma Magnat.
Jako tylne podwieszone u sufitu zaryzykuję te POLK Audio OMW3 - jakoś się może skomponują na tyłach pod sufitem lub ostatecznie pójdą na góra/przód
a ja będę szukał dalej.
Mam też bajerancki pomysł na opuszczanie tych tyłów... teleskop i w dół lub szyna/wahadło - ale to na testy do garażu :)

Cenowo te magnaty są na promocji i ten układ 2+1 wyszedł by mnie w okolicach 2400zł a Wilson Raptor 7 też blisko bo 2450zł.
No oczywiście ciekawy jestem cen dla forumowiczów -  o ile mogą być jeszcze atrakcyjniejsze.

Do całości te Polki Audio OWM3 - to jakieś 900-1000zł
i SUB... to też blisko 1000 zł


Taniej i rozsądniej nie będzie chyba już nic... bo albo półka niżej albo to samo co mam teraz.

ps. Czekam na błogosławieństwo :) i może oferty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...