Skocz do zawartości

amplituner do salonu 25 m2 - Yamaha RX-V685 czy Denon AVR-X2600H DAB ?


Valdi

Recommended Posts

Jak w tytule potrzebuje amplituner przeważnie do oglądania filmów i telewizji - Netflix itp. oraz Canal+, HBO, odtwarzacz Blu-ray. Obecnie posiadam w tym pomieszczeniu stary amplituner Onkyo oraz zestaw 5,1 Jamo kolumny S 606 (130/210W) oraz centralny i surround S 60 (80/130W). Czytam już od kilku dni i jestem ukierunkowany na zmianę amplitunera na taki abym mógł stworzyć zestaw kina 5,1,2 do dolby atmos. Zamierzam dokupić dwa głośniki sufitowe i przy okazji odświeżenia pokoju zamontować je dodatkowo w podwieszonym już suficie. Ostatnio również zdecydowałem się na zakup nowego TV i trafiło na OLEDa LG 65C9 który z tego co wiem ma już HDMI 2,1 z kanałem zwrotnym eARC. Jak rozumiem będę mógł dzięki temu z TV przesłać sygnał dolby atmos do amplitunera na przykład z Netflixa. Proszę o waszą opinię lub radę jak gdzieś w tym wszystkim zbłądziłem. Jestem laikiem w tm temacie w związku z czym Yamaha RX-V685 czy Denon AVR-X2600H DAB ? Te dwa z tego co wiem mają również wsparcie kanału zwrotnego eARC co może też się przydać - jak sądzę.

Edytowano przez Valdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Technicznie to dwa, zaawansowane amplitunery. Na korzyść Yamahy przemawia aplikacja i soft. Dźwiękowo też będzie Ci trochę łatwiej dobrać głośniki. Denon potrafi rozjaśnić górę, a dużo budżetowych głośników jest niestety jasnawa.

No Miras, ja na prawdę nie szukam z Tobą wojny ale ........ no co Ty piszesz? Denon rozjaśnia górę a Yamah nie? Hej co jest? Kiedyś pisałeś na prawdę dobre posty.

Poza tym trzeba zacząć od podstaw. Jamo 606 to dno. Jakie budowanie Atmosa na tym! Taga 606V3, Quadral 6500LE czy Polk T531 to klasa wyżej. Zmień kolumny na lepsze 5.1 a nie zabawa w Atmosa. Dobrze Ci radzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do tematu bo mam identyczny dylemat Yamaha 685 czy Denon 2600, z ta różnicą że ja mam do tego set Melodiki BL40 MK3 z satelitami bipolowymi i subem KJlipscha R100 sw. Do tej pory skłaniałem się ku Denonowi ale ostatecznie nie zdecydowałem, a w przyszłym tygodniu muszę dokonać zakupu. proszę o sugestie. Kino 70% muzyka 30%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Melodika BL40MKIII ja osobiście wybrał bym Yamahe.

Denon ma lepszą kalibrację więc teoretycznie  powinien wypaść lepiej. Ale to Yamah gra jaśniej, bardziej przejrzyście i kontrolowanie. Melodika ma sporo basu, lubi go pokazać z Denonem może być po prostu dudniąco i łagodnie. Z tego co wiem, niech mnie poprawią ale chyba sam producent częściej podłącza je pod Onkyo i Yamahe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za wszystkie opinie i podpowiedzi.

Wychodzi na to że powinienem wybrać Yamahę oraz wymienić obecnie posiadane 5,1 - OK !

Yamaha jak najbardziej bo już na taki zakup się zdecydowałem natomiast co do głośników to muszę się z tym przespać, więc nasuwa się pytanie - czy ja i moje "sztywne ucho" odczują różnicę dźwięku po wymianie głośników ? Przyznam szczerzę że najbardziej zależy mi jednak na efektach dźwięku 3D w filmach dlatego chciałbym spróbować stworzyć choćby najuboższy zestaw dolby atmos. Wymiana głośników oczywiście wchodzi w grę ale teraz muszę kupić jeszcze kilka rzeczy w tym dwa głośniki sufitowe i kable HDMI z ethernetem - i znów dylemat jakie z jakiej firmy itp.

Za wszelkie sugestię z góry dziękuje !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miras23 napisał:

Technicznie to dwa, zaawansowane amplitunery. Na korzyść Yamahy przemawia aplikacja i soft. Dźwiękowo też będzie Ci trochę łatwiej dobrać głośniki. Denon potrafi rozjaśnić górę, a dużo budżetowych głośników jest niestety jasnawa.

No też mnie trochę zdziwiła ta teza o rozjaśnianiu góry przez Denona. Miałem amp denona, co prawda dość niski model bo x1400h i żadnego rozjaśniania góry tam nie uswiadczylem. Jeżeli chodzi o rozjaśniania góry to bardziej pasowałoby to do Yamahy moim zdaniem. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Do Melodika BL40MKIII ja osobiście wybrał bym Yamahe.

Denon ma lepszą kalibrację więc teoretycznie  powinien wypaść lepiej. Ale to Yamah gra jaśniej, bardziej przejrzyście i kontrolowanie. Melodika ma sporo basu, lubi go pokazać z Denonem może być po prostu dudniąco i łagodnie. Z tego co wiem, niech mnie poprawią ale chyba sam producent częściej podłącza je pod Onkyo i Yamahe.

Pozdrawiam

No, to żeś mi ćwieka zabił. Byłem w 90% przekonany do Denona, ale teraz mam totalny mętlik w głowie, bo odnoszę wrażenie że ten ampli (Denon) jest po prostu nijaki? Za miękki, za neutralny? 2600 to model z tego roku, Yamaha 685 to ubiegły rok - a ja nie mogę czekać na to co Yamaha zaprezentuje w przyszłym roku. tak czy inaczej kupuję ampli w przyszłym tygodniu tylko co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

No Miras, ja na prawdę nie szukam z Tobą wojny ale ........ no co Ty piszesz? Denon rozjaśnia górę a Yamah nie? Hej co jest? Kiedyś pisałeś na prawdę dobre posty.

Poza tym trzeba zacząć od podstaw. Jamo 606 to dno. Jakie budowanie Atmosa na tym! Taga 606V3, Quadral 6500LE czy Polk T531 to klasa wyżej. Zmień kolumny na lepsze 5.1 a nie zabawa w Atmosa. Dobrze Ci radzę.

S4 home,

Gdybym był cięty na Ciebie, to pisałbym inne rzeczy. Tym bardziej, że zdarza się, że się nawet zgadzamy :)

Może trochę za ostro pojechałem z Tobą, za co Cię przepraszam. Ale uwierz mi, wiem co piszę, gdyż różne rzeczy sprawdzam, kupuje i różne wnioski z tego płyną.

5 godzin temu, seba3002 napisał:

No też mnie trochę zdziwiła ta teza o rozjaśnianiu góry przez Denona. Miałem amp denona, co prawda dość niski model bo x1400h i żadnego rozjaśniania góry tam nie uswiadczylem. Jeżeli chodzi o rozjaśniania góry to bardziej pasowałoby to do Yamahy moim zdaniem. Pozdrawiam 

Przepraszam. Nie znam się widocznie :) W każdym teście audio o Denonie czytamy: "jasny" "podniesiony" "jaskrawy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

No też mnie trochę zdziwiła ta teza o rozjaśnianiu góry przez Denona. Miałem amp denona, co prawda dość niski model bo x1400h i żadnego rozjaśniania góry tam nie uswiadczylem. Jeżeli chodzi o rozjaśniania góry to bardziej pasowałoby to do Yamahy moim zdaniem. Pozdrawiam 

Może takie były Twoje indywidualne odczucia. Nie spieram się. Ale jestem tym zaskoczony. Której Yamahy słuchałeś i w jakich konfiguracjach, że była jasna? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 19:55, Darkliroj napisał:

No, to żeś mi ćwieka zabił. Byłem w 90% przekonany do Denona, ale teraz mam totalny mętlik w głowie, bo odnoszę wrażenie że ten ampli (Denon) jest po prostu nijaki? Za miękki, za neutralny? 2600 to model z tego roku, Yamaha 685 to ubiegły rok - a ja nie mogę czekać na to co Yamaha zaprezentuje w przyszłym roku. tak czy inaczej kupuję ampli w przyszłym tygodniu tylko co?

Taki jest. Ale to dobrze bo z niektórymi kolumnami to pasuje po prostu. Nie bierz tego jako wadę tylko zaletę w odpowiednich konfiguracjach.

Dnia 29.11.2019 o 21:33, Miras23 napisał:

S4 home,

Gdybym był cięty na Ciebie, to pisałbym inne rzeczy. Tym bardziej, że zdarza się, że się nawet zgadzamy :)

Może trochę za ostro pojechałem z Tobą, za co Cię przepraszam. Ale uwierz mi, wiem co piszę, gdyż różne rzeczy sprawdzam, kupuje i różne wnioski z tego płyną.

Przepraszam. Nie znam się widocznie :) W każdym teście audio o Denonie czytamy: "jasny" "podniesiony" "jaskrawy"

Ja tam się na ciebie nie obrażam. Nie o to chodzi. Za dużo mamy już konfliktów tutaj na forum. Ale serio nie doradzają z tego co piszą. Gazety, testy są jakie są. Większość opłaconych. No ja piszę rzeczy z doświadczenia. I tutaj jestem pewny swojego zdania. I jak mówię widziałem że posty miałeś dobre. Wiec trzymam kciuki że będzie lepiej. 

PS

Denon vs Yamaha to każdy amplituner kinowy Yamahy jest zdecydowanie jaśniejszy, bardziej przestrzenny. Od 385 po 1080. 3080 nie słuchałem , 3070 tak.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - sugerujecie wymianę głośników i że moje obecne Jamo to "dno" OK czyli mam wymienić komplet wszystkie głośniki łącznie z subwooferem, czy coś z tego może zostać? Jakie na ich miejsce i do ktorego z amplitunerów zaznaczajac że najbardziej zależy mi na efektach w filmach.  Do tego chcę zamontować dwa głośniki sufitowe - również proszę o sugestie jakie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki budżet to polecam ci wybrać solidne kino domowe 5.1 bez atmosa. Niestety to nie jest budżet który porywa i pozwala na takie szały

 

Onkyo 686 + taga 606v3 lub quadral 6500le lub Polk t531 ewentualnie set heco victa 701 i do tego heco victa sub lub magnat 302a. 

Edit: Zacząłem to liczyć i może jakimś specjalnym rabatem zostanie na te atmosy :)

zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2019 o 07:07, seba3002 napisał:

Yamaha Rn 602 plus kolumny PSB. Yamaha rx a880 plus podstawki mission (jakiś starszy model). Moim zdaniem cały odbiór muzyki opiera się na indywidualnych odczuciach. Dlatego też warto w postach zaznaczać, że coś grało tak a nie inaczej właśnie "moim zdaniem". Pozdrawiam 🙂

Bardzo mądra wypowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 09:59, S4Home napisał:

Jeśli masz taki budżet to polecam ci wybrać solidne kino domowe 5.1 bez atmosa. Niestety to nie jest budżet który porywa i pozwala na takie szały

 

Onkyo 686 + taga 606v3 lub quadral 6500le lub Polk t531 ewentualnie set heco victa 701 i do tego heco victa sub lub magnat 302a. 

Edit: Zacząłem to liczyć i może jakimś specjalnym rabatem zostanie na te atmosy :)

zapraszam

Dziękuję bardzo

mam jeszcze pytanie a mianowicie czy nie lepsza by byłbya Yamaha RX-V685 lub Denon AVR-X2600H a jeśli tak to czy do tego były by inne 5.1 i oczywiscie ile musiał bym dołożyć. Być może się mylę ale Onkyo w tym modelu nie wspiera kanału zwrotnego eARC, natomiast dwa wskazane wyżej tak. Sam juz nie wiem bo czym więcej czytam tym wiecej mam pytań i wątpliwości. Napewno oprocz jakość dźwięku ma też dla mnie bardzo duże znaczenie zaawansowane technologicznie amplitunera i wszelakiego rodzaju nowinki. Dlatego jak już zmieniać to patrzeć chciałbym również w tym kierunku. 

Edytowano przez Valdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Onkyo nie ma tego wsparcia. Na dzień dzisiejszy go nie wykorzystasz ale kto wie co będzie za 5 lat. 

Yamaha gra bardziej zwiewnie, przestrzennie, lekko i z uderzeniem. Z kolei denon koncentruje uwagę na melodyjności, łagodności lubi grać równo. Inny dobro kolumn do poszczególnych amplitunerów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśliwszy temat zdecydowałbym się na Yamahę RX-V685 w związku z tym powiedz proszę jakie 5.1 i w przybliżeniu  na jakie wyzwanie finansowe muszę się nastawić żeby zakup był sensowny i najbardziej oplacalny

Dnia 6.12.2019 o 09:53, S4Home napisał:

Tak. Onkyo nie ma tego wsparcia. Na dzień dzisiejszy go nie wykorzystasz ale kto wie co będzie za 5 lat. 

Yamaha gra bardziej zwiewnie, przestrzennie, lekko i z uderzeniem. Z kolei denon koncentruje uwagę na melodyjności, łagodności lubi grać równo. Inny dobro kolumn do poszczególnych amplitunerów.

Pozdrawiam

Przemyśliwszy temat zdecydowałbym się na Yamahę RX-V685 w związku z tym powiedz proszę jakie 5.1 i w przybliżeniu  na jakie wyzwanie finansowe muszę się nastawić żeby zakup był sensowny i najbardziej oplacalny ?

Z góry dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...