Skocz do zawartości

amplituner do salonu 25 m2 - Yamaha RX-V685 czy Denon AVR-X2600H DAB ?


Valdi

Recommended Posts

Nie mam, ale czytając opinie są dla mnie nr 1 pod wieloma względami. Chcę kupić wszystko razem. Amplituner ponieważ kolejnym krokiem będzie zrobienie kina gdzie jest już przygotowane pod rzutnik, ekran itd. Pewnie wtedy proporcje się trochę zmienią ale max 50/50. Dodam jeszcze że będzie szeroki styl muzyczny od chillout po metal. Lubię w dźwięku szczegółowość i w miarę odzwierciedlenie tego co artysta zamierzał przekazać. Czy 685 i zensor 7 to dobry do tego wybór? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Yamahy i denona z tymi zensorami a wtedy się przekonasz co wybrać. Może warto też odsłuchać innych kolumn i amplitunerów. Skoro muzyka ma stanowić 50% do 70% użytkowania sprzętu to może warto też posłuchać marantza, który z amplitunerow w stereo podobno radzi sobie najlepiej. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wracając do tematu

kupiłem Yamahę RX-V685 i póki co podłączyłem do starych 5,1 - gra, na pewno lepiej

Jest słyszalna różnica lecz chyba jednak czas na wymianę głośników i subwoofera dlatego proszę Was o pomoc w wyborze 5,1 do tej Yamahy - przeznaczyć na to zamierzam kwotę około 4-5 tyś.

Jak wspomniałem na wstępnie typowe kino domowe do filmów, rzadko muzyka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 07:47, S4Home napisał:

W takim razie na prawdę zastanów się nad monitorami i dwa razy sub. Takie uderzenie będzie ok prostu lepsze.

Monitor audio bronze 2/FX/ center i dwa razy magnat 302a

Albo bardziej spójnie 

Heco aurora 300x4+ center + dwa razy aurora sub

Pozostaje do dyspozycji w razie pytań .

Pozdrawiam

Wszystko spoko tylko kwestia czy zmieszczę się w budżecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również sie podepne, bo temat bardzo ciekawy i warunki zbliżone do moich, metraż ~26m2

Aktualnie Posiadam taki zestawik:

STR-DE598, kolumny 5.1 Sony SS-MF450H + SR250 i jakiś sub również Soniaka, ogólnie całosć kupiona za kwote ~ 500zł używane

Przez lata byłem zadowolony, ale coś ostatnio kręce nosem i bym chciał  więcej..

Oglądam dużo filmów Netflix/PC i sporo też gram na konsolce PS4..muzyka sporadycznie.

 Ta Yamaha RX-V685 o której tutaj mowa jakoś mi sie spodobała ( ale jestem otwarty na propozycje ), podłączone by to było pod Tv Samsung q9fn.

Pytanie jakie do tego kolumny dołożyć? całość bym chciał zamknąć w 5000zł i jestem równie otwarty na sprzęt używany, ale ze wskazaniem na nowy ( gwarancja itp )

Czy odczuje dużą zmiane ? - wywali mi flaki na lewo ?

Oglądając filmy lubie jak mi sie flaki wywracają od basu wtedy kiedy trzeba,  ale też dobrze słyszalne szczegóły w scenach gdzie sie dużo dzieje tzn wszelkie elementy tła typu łuski z broni opadające na ziemie kamyczki pani w toalecie gdzieś w tle bawiąza sie telefonem.. dźwięk nie może sie zlewać i każdy głośnik powinien coś opowiedzieć, no wiecie o co mi chodzi :)

 

Edytowano przez niconpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zmieniałem sprzęt przesiadlem się z onkyo 656 wybrałem yamahe 685. 

Zmieniłem również TV i ostatecznie nie zdecydowałem się na OLEDa z uwagi na istotne wady tej technologi i wybrałem soniaka XG z pełnym podświetleniem. Jestem b zadowolony. 75cali z rewelacyjna jasnością i super kątami widzenia. 

Na froncie mam monitory audio rx8. Mam je od wielu lat i nadal jestem z nich najbardziej zadowolony.  Grały na poczatku z denonem 1400, onkyo 656 no i teraz z yamaha 656. Wg mnie yamaha jest bardzo wyważona z tym MA RX8. Onkyo powalał przesadnie z dołem. Wysterowanie onkyo było problematyczne.  Na korzyść Yamahy na pewno sterownie apką i mega szybką kalibracja głośników.

Co do sterowania całością korzystam z logitecha najwyższego. Świetnie sobie radzi z pełną obsługa tv ampli itd. 

Co do sygnału dd+ to netflix nie puszcza pełnego bitstreamu a skompesowane dd+ więc nie ma znaczenia czy masz earc bo cześć tv że zwykłym ARC pokaze dolby atmos i ampli tak do odbierze.

Poza tym ludzie mają kłopot ze stabilnoscia połączenia netflixa na jego dd+ po eARC/ARC z ampli (ja również) czekam na update softu w TV. 

Pełny Atmos ma chyba Apple tv 4k no i na pewno z blu Raya. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja także się podepnę .

Zamierzam kupić zestaw Q Acoustics 3050i 5.1 gdyż jest teraz w dobrej cenie około 4700pln czyli 1100 euro.

Nigdy nie miałem kina domowego tylko soundbar JBL.

Mój pokój to 40 m w kwadracie.

Sprzętu będę używał głównie do oglądania filmów 80% a 20% do muzyki.

także nie mam pojęcia jaki amplituner wybrać do tych głośników czy Yamahę czy Denona czy Pioneera czy warto dopłacać do Denona na serię 3600 czy dorzucić do serii 4500 czy w ogóle to nie ma sensu i kupić Denon AVR-X2600H.nie mam możliwości odsłuchu więc muszę polegać na was panowie i na waszej wiedzy i doświadczeniu.czy uważacie że w ogóle taki zestaw kolumn jest dobry opłacalny i spełni oczekiwania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 16:26, Valdi napisał:

Wszystko spoko tylko kwestia czy zmieszczę się w budżecie ?

Napisz do nas zrobimy co mogę.

Kolumny Yamahy nie. Już dawno ta firma nie zrobiła dobrych kolumn. Oczywiście cena robi swoje ale QA, monitor audio, melodika, tannoy Mercury, budżet zbliżony a wypadają dużo lepiej. 

Zapraszam was panowie na odsłuch. Jak widzę wiele pytań a wciąż nie jasne odpowiedzi. Pamiętajcie dajemy możliwość wyboru i wypożyczenia systemu do domu. Testujecie i wiecie co jest grane. 

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...