Skocz do zawartości

AudioVector QR1 - pomoc w doborze wzmacniacza


Daniel 1980

Recommended Posts

Witajcie Panowie , 

Moja prośba dotyczy (tak jak jest to w temacie ) wyboru odpowiedniego wzmacniacza do zakupionych kolumn AudioVector QR1;)

Może od razu zacznę od podstawowych informacji: sprzęt będzie grał w pokoju który ma mniej więcej 20 m2. Muzyka której słucham to przede wszystkim brzmienia spokojniejsze - instrumentalne , klasyczne , czasami spokojniejszy chilloucik itp. 
Budżet który mam przewidziany na wzmacniacz to max. 3.500 zł. Dobrze by było gdyby wzmacniacz miał możliwości łączy cyfrowych a przede wszystkim bym mógł do niego podłączyć smartfona lub laptopa . Fajnie by było gdyby posiadał łączność bezprzewodową. 

Wstępnie zwróciłem uwagę na te wzmacniacze :

- Cambridge CXA60 

- Cyrus One 

- Rotel A12

Myślałem tez o amplitunerze stereo Denon DRA- 800h - wiem Panowie, że pewnie zaraz napiszecie że najlepiej kupić wzmacniacz stereo a nie amplituner ale ten Denon jest funkcjonalny i ma również dużą moc do napędzenia kolumn:)... tak czy inaczej zależało by mi na w miarę  ciepłym brzmieniu ale zachowującym również naturalność i szczegółowość brzmienie . 
 

Dzięki za wszelkie uwagi i propozycje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daniel 1980 napisał:

Budżet który mam przewidziany na wzmacniacz to max. 3.500 zł. Dobrze by było gdyby wzmacniacz miał możliwości łączy cyfrowych a przede wszystkim bym mógł do niego podłączyć smartfona lub laptopa . Fajnie by było gdyby posiadał łączność bezprzewodową. 

 

Mysle, ze zaden wzmacniacz nie da rady spelnic Twoich wymagan w jednym urzadzeniu. 

Denon DRA-800H jest dobrym rozwiazaniem do tego czego oczekujesz od urzadzenia i przede wszystkim jak chcesz ocieplic brzmienie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel 1980 napisał:

Faktycznie zależy mi na ociepleniu tych kolumienek i barwy ich brzmienia . Zobaczę w takim razie to połączenie z Denonem ;)

Daj znac jak takie polaczenie wypadnie czy bylo ok lub czego brakuje?

Z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy odpadaja napewno Cambridge Audio CXA60 i Rotel A12 poniewaz brzmienia nie ociepla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector QR1 to naprawdę bardzo dobre kolumny, które aby pokazać swój potencjał dźwiękowy, potrzebują dobrej klasy wzmacniacza. Oczywiście Denon DRA-800H bez żadnego problemu je wysteruje i będzie pewnie najlepszym wyborem wśród amplitunerów sieciowych ze względu na swój charakter brzmienia. Ale to nie jest klasa tych monitorów. Zdecydowanie polecam klasyczny wzmacniacz, a funkcje sieciowe wyrzucimy do zewnętrznego urządzenia. Cambridge Audio a szczególnie Rotel nie będą dobrym wyborem, Cyrus One już lepszy, chociaż to nadal żywo, energicznie grający wzmacniacz. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie Advance Acoustics X-i75, ewentualnie Arcam SA10, Atoll IN100SE (chociaż tutaj rzeczywiście może być zbyt wyraźnie wyeksponowana góra pasma) oraz troszeczkę drożej Musical Fidelity M2si oraz świetny hybrydowy Vincent SV-500.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie jeszcze raz za  te wszystkie informacje . Wiem teraz w jakim kierunku dokonać odsłuchów:) ... jeżeli chodzi o Advance Acoustics X-i75 to czy kolejna numeracja tych wzmacniaczy - czyli x-i90 ,X-i105 oznacza wzmacniacze nowsze? I czy barwa tych modeli jest inna niż X-i75? z parametrów widzę że i90 i i105 mają większą moc.
 

Edytowano przez Łukasz Olszewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra modelu to moc

Natomiast 5 z tyłu to nowsza  wersja. Dla mnie osobiście z tej 3., xi75 moc wystarczająca a wyżej 105 dodatkowa para wejść głośnikowych a brzmienie pewnie to samo. Więc kasę przeznaczył bym w cd jak pójdziesz w tą firmę, nie często się ją poleca, porównaj  CA i Denonem i będziesz miał rozeznanie. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha gra skrajami pasma. U mnie samo to polaczenie nie gra jakby sie moglo wydawac jasno gdyz mam maly pokoj. Kolumny te schoda bardzo nisko i maja miekki bas. Chce zaznaczyc iz kolumny sa one ustawione w samych rogach pokoju poniewaz tak mi najbardziej odpowiada ich brzmienie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...