Skocz do zawartości

Zamiana kina 5.1 na stereo.


nowicjusz72

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Chciałbym złożyć podstawowy ładnie grający zestaw stereo do salonu:
Powierzchnia 20m2.

Użycie: radio naziemne (jak na razie najczęściej), dźwięk z TV, filmy, płyty CD/DVD, ale zabieram się również za radio internetowe) szczególnie upodobałem sobie relaksacyjne „solo piano” jeśli ktoś się orientuje.

Jeśli chodzi o muzykę to raczej ta, która aktualnie leci z radiu tak na co dzień, ale dla przyjemności ucha to z poważnej coś w stylu wykonawcy jak Andrea Bocelli i jemu podobne.

Budżet 1500 - 3000 zł. - budżet niewielki ale może jest szansa na coś co będzie przyjemne w odsłuchu.

Sprzęt może być używany, no chyba, że z nowych też da radę.

Moje obecne doświadczenia... obecnie kino domowe LG BH7240b

medium01.jpg

– czas zmienić na „dobre stereo” bo na filmy 5.1 coraz mniej czasu i możliwości. Jak to gra: otóż filmy ok - fajny basik i efekty, nagrania muzyczne jak dla mnie ok – jest głośno, ale odnoszę wrażenie, że radio i dźwięk z TV jest jakiś nienaturalny i męczy mnie. Rozumiem, że to wina tych plastikowych głośniczków. Ogólnie jestem zadowolony z mocy – jest nie zła.

Zależy mi na czymś co gra naturalnie, przyjemnie się tego słucha, ale też żeby trochę mocy też miało.

Zastanawiam się nad zestawem kolumn podstawkowych + amplituner, do tego jakiś tańszy odtwarzacz DVD/Blu-Ray, ewentualnie coś w stylu all-in-one z CD i do tego poszukam odtwarzacz DVD/Blu-Ray.

Sprzęt musi się zmieścić pod TV maksymalnie 18 cm.

Kolumny podstawkowe na komodzie po bokach TV, szerokość kolumn również maksymalnie 18 cm i odsunięte od ściany 10-20 cm w zależności od głębokości kolumn.

Co mnie zainteresowało: Denon CEOL RCD-N10, Pioneer NC-50DAB, Yamaha R-N303D, Pioneer X-HM82, Yamaha Piano Craft MCR-670D, Pioneer SX-S30DAB, jakoś nie mam przekonania do firmy Onkyo (może to błąd) – ale w każdym przypadku cena nowego spora.

Kolumny: Heco Victa Prime 302, Indiana Line Nota 250 X, Indiana Line Nota 240 X, Wilson RAPTOR 1, Klipsch R-41M, Magnat Monitor Supreme 102, Klipsch R-51M, Indiana Line Tesi 240.

Najbardziej do możliwości i miejsca pasuje amplituner typu slim np. Pioneer SX-S30DAB bo zmieści się jakiś odtwarzacz DVD na górze.

W co zamienić to moje 5.1 na fajnie grający 2.0 – czy mały monitor podstawkowy da radę?

Do tej pory nigdzie nie wykonywałem odsłuchu, także liczę na Wasze opinie i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

U mnie Yamaha r-n303d gra razem z zensorami 7 i uważam że to bardzo dobre połączenie. Yamaha rn303d to bardzo funkcjonalny amplituner, oprócz możliwości słuchania radia można streamowac muzykę z popularnych serwisow muzycznych. Jeśli chodzi o kolumny to nie wybieraj na pewno wilson raptor 1, ja słuchałem raptor 7 i dla mnie to porażka. Gdy dla porównania posluchałem zensor 7 to dla mnie to była bajka, przynajmniej kilka poziomów wyżej. Raptory to po prostu podróbka zensorów. Ja poleciłbym yamahe rn303d i dali zensor 1, zensory  powoli się kończą ponieważ zastąpiły je oberony, ale teraz można je kupić w dobrej cenie. Do tego dokup sobie jakiś podstawowy odtwarzacz cd. Pamiętaj że kupując w jednym salonie cały sprzęt możesz liczyć na duże upusty (nawet do 25% na wszystko) przynajmniej większość salonów takie upusty daje. Nie wybieraj raczej elektromarketow bo tam gorzej wynegocjować dobrą cenę. Myślę że w granicach 3000 zlotych jesteś w stanie kupić yamahe rn303d, dali zensor 1 oraz podstawowy odtwarzacz cd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 11:32, nowicjusz72 napisał:

Najbardziej do możliwości i miejsca pasuje amplituner typu slim np. Pioneer SX-S30DAB bo zmieści się jakiś odtwarzacz DVD na górze.

 

Taki amplituner tez potrzebuje miec chlodzenie wiec z tym odtwarzaczem DVD na gorze to odpada.

 

Dnia 29.11.2019 o 11:32, nowicjusz72 napisał:

Sprzęt musi się zmieścić pod TV maksymalnie 18 cm.

 

 

Dnia 29.11.2019 o 11:32, nowicjusz72 napisał:

Kolumny podstawkowe na komodzie po bokach TV, szerokość kolumn również maksymalnie 18 cm i odsunięte od ściany 10-20 cm w zależności od głębokości kolumn.

 

Biorac te wymiary pod uwage to nie masz duzego wyboru.

 

Dnia 29.11.2019 o 11:32, nowicjusz72 napisał:

ewentualnie coś w stylu all-in-one z CD i do tego poszukam odtwarzacz DVD/Blu-Ray.

 

Marantz Melody M-CR412 lub Yamaha MCR-N470D. Do tego jakies monitory plus ewentualnie w przyszlosci jakis subwoofer jak to nie wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pierwsza sprawa, która mnie martwi to wnęka 18cm. Nawet jeśli zastosujemy amplituner w obudowie slim, to docelowo go przegrzejesz, bardzo skrócisz jego żywotność. Pomyśl o innym ustawieniu. 
Jeśli wymiar nie będzie ograniczeniem, zaproponowałbym Ci zestaw Yamaha R-N602 z Heco Aurora 300 lub Onkyo TX-8250 z Heco Aurora 300. W zestawie masz bardzo porządne kolumny, uniwersalne, które bez problemu nagłośnią Twój salon. Do wyboru dwa amplitunery - obydwa mają pełną funkcjonalność sieciową, różnice są w charakterze brzmienia. Onkyo jest trochę spokojniejsze, równiejsze, bardziej dokładne, analityczne. Yamaha natomiast wyraźniej eksponuje skraje pasma, gra mocniej, bardziej energicznie.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...