Skocz do zawartości

Kino Domowe - Amplituner + Zestaw Głośników czy oddzielne głośniki


Osek

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuję kina domowego do prostokątnego pokoju 20m2.

Chciałbym kupić wzmacniacz w okolicach 2500zł, elastycznie można coś dodać lub ująć. Jakie polecacie? Czytałem o Onkyo niektórzy mówią że Denon lepszy i już sam nie wiem.

Jeśli chodzi o Onkyo to myślałem o tym TX-NR696 a jaki odpowiednik Denona byłby do tego no i który lepszy?

Do tego głośniki i tutaj mam dylemat, zastanawiam się czy kupić np od razu zestaw głośników w granicach 1500zł - 2000zł czy może kompletować po mału coś lepszego. Wczoraj w sklepie słyszałem jak grają 2 kolumny Fyne i jak dla mnie była ogromna różnica w porównaniu z takim zestawami za 1500zł, fakt że te 2 kolumny kosztowały tyle ile cały zestaw, ale biorę pod uwagę możliwość, kompletowania tego po trochu, czyli np na początek 2 kolumny potem centralny, tylne i sub. Jak uważacie co lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powiedz do czego ma służyć ten sprzęt. Jeśli ma to być przewaga kina to moim zdaniem onkyo jest słuszna droga. Jeśli zaś muzyka to w cenie tych ampli dostaniesz już bardzo fajne wzmacniacze stereo. Odpowiednikiem onkyo 696, jeśli chodzi o półkę cenowa jest Denon 2600. Natomiast co do głośników raczej oczywistym jest, że 2 sztuki kosztujące tyle co cały set zagrają lepiej. Jeśli więc chcesz kompletowac zestaw KD dobrym pomysłem jest kupienie najpierw droższych frontów niż całego zestawu. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomniałem napisać do czego ma służyć 🙂 75% kino domowe, 15% gry na Ps4, 10% muzyka i jeśli chodzi o muzykę to ważne aby był kompatybilny z iPhone - taki wymóg od żony 😉

Jeśli chodzi o dźwięk zależy mi na miękkim basie. Denon czy onkyo w tym wypadku? 

No i jeśli dobrym pomysłem jest kompletowanie to jakie kolumny z tej wyższej półki polecacie firmy itp bo wtym temacie jestem zielony 

Edytowano przez Osek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na skompletowaniu docelowego, dobrego jakościowo systemu, w podanym budżecie proponowałbym skupić się na wyborze dobrego amplitunera i na początek dwóch kolumnach. Następnie dokupisz sobie głośnik centralny, efektowe i subwoofer, który w kinie domowym jest niezbędny.

Zaczynając od elektroniki, rzeczywiście wyboru dokonywałbym pomiędzy Denon AVR-X2600H, a Onkyo TX-NR696. Obydwa urządzenia mają podobne, praktycznie pełne wyposażenie. Denon porty jest na firmowej platformie Heos, Onkyo korzysta z systemów otwartych. Większe natomiast różnice są w charakterze brzmienia. Onkyo jest równe, dokładne, analityczne, bas jest energiczny, szybki, bardzo dobrze kontrolowany. Denon jest trochę spokojniejszy, bardziej ciepły, gęsty, dociążony. Jest jeszcze znacznie tańszy, a praktycznie prawie identyczny z 2600 model AVR-S750H. Przy takiej opcji możemy przeznaczyć większy budżet na kolumny.

Kolumny - do Denon dobrałbym na pewno Polk Audio S55E. To szybkie, energicznie grające kolumny z dobrym basem i swobodną górą pasma. Bardzo dobrze łączą się z elektroniką Denon. Bardzo ciekawą alternatywą jest Monitor Audio Bronze 6. Także duża swoboda, świetny bas, uniwersalny charakter. Ostatnią moją propozycją jest Heco Aurora 700. To zestaw o trochę bardziej plastycznym, spokojnym, dociążonym brzmieniu, świetnie sprawdza się w połączeniu z Onkyo.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. Teraz do końca weekendu praktycznie wszystkie powyższe propozycje są oferowane w znacznie niższych cenach Black Friday.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon i Onkyo grają inaczej. I są też wybierane w innych konfiguracjach. 

Onkyo kiedy kolumny są ciemniejsze, cieplejsze, miększe. Jak dali czy heco Aurora. Z kolei denon gra mniej atrakcyjnie w kinie , bardziej miekko mniej żywiołowo. Pasuje do kolumn jasnych jak klipsch czy monitor audio.

Najpierw zatem odsłuchaj i wybierz kolumny dla siebie. Nie zaczynaj od d... Strony :)

zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podepnę bo i temat podobny.

Mam stary ampli onkyo tx-sr 508 i jako fronty klipsh pr-6000.   Bardzo fajnie to gra ale, .... amplituner w stereo nie daje rady przy głośniejszym słuchaniu, robi się taka jakby papka dzwieków taki mały jazgot trudny do rozpoznania.  Sprzedawca oferuje mi onkyo 840 mówiac ze ma zajebiste kino i w miare dobre stereo.  Mówi że nie ma sensu iść w dwa klocki bo różnicy w stereo w tej cenie i tak nie zauważę. Nie chcę rezygnowac z kina i w niedalekiej przysłoiści kupie centralny, suba i satelity (interesuje mnie tylko 5,1 dalej nie pójdę) ale na ten czas słucham głownie stereo.

I teraz pytanko czy to onkyo840 i swięty spokój wszystko w jednym klocku i szafa gra, czy może ampli i jakis wzmacniacz.  Jestem zielony w temacie znam sie na muzyce, słyszę dzwięki i pojedyńcze instrumenty ale nie ogarniam zupełnie sprzetu. A i jeszcze jedno chciałbym, podłączyć denkoder nc+bo dzwięk przez głośniki z telewizora to sami wiecie jaki jest.

pozdrawiam

Radek

Ps. Na teraz mam do wydania koło 5 tys zł. Salon mam otwarty na kuchnie okolo 62m2. Muzyka głównie rock.

Edytowano przez halik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, halik napisał:

I teraz pytanko czy to onkyo840 i swięty spokój wszystko w jednym klocku i szafa gra, czy może ampli i jakis wzmacniacz. 

Na to pytanie, najlepiej odpowiesz sobie sam jak wybierzesz się na odsłuch,a najlepiej jak wypożyczysz do domu i sprawdzisz z twoimi kolumnami.

Przeważnie większość proponuje to drugie rozwiązanie amplituner+wzmacniacz,ale są osoby ,którym wystarcza sam amplituner,temat rzeka,ile uszów tyle opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Na to pytanie, najlepiej odpowiesz sobie sam jak wybierzesz się na odsłuch,a najlepiej jak wypożyczysz do domu i sprawdzisz z twoimi kolumnami.

Przeważnie większość proponuje to drugie rozwiązanie amplituner+wzmacniacz,ale są osoby ,którym wystarcza sam amplituner,temat rzeka,ile uszów tyle opinii.

Tylko, jak pisałem jestem totalnie zielony w temacie sprzętu, nawet nie wiem jakie kabelki są potrzebne zeby to wszystko pospinac do kupy. To raz.

A po drugie nie mam teraz  takiej kwoty zebym zapłacił za trzy klocki i dwa odesłał. W salonie w Gnieźnie maja na miejscu takie same głośniki i moge bez problemu odsłuchać z onkyo 840 ale jak to będzie brzmiało w domu, nie wiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

840 gra wyraźnie lepiej i w kinie i w stereo względem twojego obecnego amplitunera. Ale nie do końca wiem co miał na myśli że nie poczujesz różnicy we wzmacniaczu? Podłączając takiego atolla 100 który dużo bardziej zgrywa się z klipschami na pewno poczujesz. Więc nie do końca wiem co miał na myśli.

19 godzin temu, maverick2005 napisał:

To może się wybierzesz na odsłuch,posłuchaj samego Onkyo rz 840 i porównaj na miejscu z wzmacniaczem stereo.

Dokładnie tak od tego zacznij. Ale niestety musisz sprawdzić na swoich kolumnach które są dość specyficzne. Wysoka skuteczność i tuba jednak robią swoje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 11:47, Osek napisał:

Wczoraj w sklepie słyszałem jak grają 2 kolumny Fyne i jak dla mnie była ogromna różnica w porównaniu z takim zestawami za 1500zł, fakt że te 2 kolumny kosztowały tyle ile cały zestaw, ale biorę pod uwagę możliwość, kompletowania tego po trochu, czyli np na początek 2 kolumny potem centralny, tylne i sub. Jak uważacie co lepsze?

Błogosławieni, którzy słyszą. Nie podejmuj zbyt szybkiej decyzji - posłuchaj i przemyśl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...