Skocz do zawartości

Recommended Posts

6 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

Kabel za pół ceny wzmacniacza i wyżej, to nie lepiej już dołożyć te 1.5 tyś

Naprawdę myślisz, że ten wzmacniacz za 1,5tys droższy będzie na tyle lepszy, jeśli w ogóle, żeby sobie nim zawracać głowę. Uważasz, że to będzie skok w górę, a nie w bok?

Nie sądzę.

 

6 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

Istnieje jeszcze takie coś jak synergia sprzętowa, czepnąłeś się tego helu, a on według mnie nie zmienia charakteru wzmacniacza.

W porównaniu z lepszymi, wręcz psuje, ale to moje zdanie. Za 600zl można kupić Neela E14 Gold, a ten wciąga nosem tego helu.

Warto tylko zmienić wtyki w takiej 14tce.

Dziś, to żaden dysonans kable w cenie wzmacniaczy, a wiesz, że są tacy, że mają takie kable 2x lub więcej droższe od wzmaka.

 

6 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

Nie próbuje na siłę z niego zrobić, tego, czym ten wzmacniacz nigdy nie będzie. Podkreśla największe zalety IN100 i nie uwypukla jego wad. I o to w tym chodzi.

To węże w końcu wypożycz, broń boże nie kupuj, jakiegoś Enerra Transcenda, może Symbol, może Holograph Hybrid, to zobaczysz o czym mówię.

13 godzin temu, Inferno napisał:

Pytanie czy się zadbało o gniazda ścienne i całe podłączenie prądowe. Bardzo ciekawy artykuł na stronie kolegi z forum

http://wpszoniak.pl/portfolio/zasilanie-sprzetu/

http://wpszoniak.pl/portfolio/zasilanie-sprzetu-audio/

Uważam,  że zasilanie jest bardzo ważne, tak samo jak akustyka pomieszczenia w którym słuchamy. 

 

6 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

Wiesz, siedzę w tym ponad 30 lat i wiem jak robić testy i porównania

Zdradź nam jak robisz testy, jestem bardzo ciekawy, bo widzisz ja sroce spod ogona wczoraj też nie wpadłem i mam swoje własne doświadczenia na wielu kablach zasilających i nie tylko kablach, nawet tych w cenie wzmacniaczy.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha.

Miałem IN100 na testach, grał lepiej jako konćowka, dlatego zakupiłem końcówkę AM100.

Zasilałem setkę  Neel 7ES Gold, później lepszym o wiele Neel E14 Gold, było jeszcze kilka innych, ale finalnie zatrzymałem się na Enerr Hlograph Hybrid, a ten sprawdzal sie z takimi wzmacniaczami jak Atoll właśnie,  Hegle, RoqueAudio Sphinx i kilka innych, teraz świetnie sobie radzi z Moonem Neo 250i. Jak myślisz dlaczego?

Między ścianą, a resztą toru jest kondycjoner Isol8 MiniSub Axis, ale zasilany już czym innym Oyaide GPX Re V2.

Jakieś pytania?

Nie będę wymieniać listy kabli  jakimi miałem do czynienia, bo nie starczy miejsca, ale bardzo dobrze wspominam właśnie Neela 14ke i Vincenta Power Audio.

Helukabel na tle wyżej wymienionych to wydmuszka, a jeszcze na jakiś Oyaide 004 za kilkadziesiąt złotych, które obok Oyaide nawet nie leżały, wybacz nie skomentuję.

Nie masz pojęcia z czym mam na codzień do czynienia, a nawet z takimi Atollami jak twój, z tym że to wszystko jest w dobrej akustyce, a wspomniane Atolle w bardzo dobrej, takiego brzmienia nie uraczysz, wszystko wyliczone pod pomieszczenie i sprzęt tam grający,  tylko jakoś helu tam nie widziałem. 

Naprawdę chcesz wszystkich tu przekonać, że twoja racja jest twojsza, a helukabel jedynie słusznym z Atollem, no proszę nie osłabiaj mnie.

Doradzam coś,  co jest lepsze od helukabla,  a zmienialem kable dlatego, że zawsze można lepiej, oczywiście w granicach jakiegoś tam rozsądku, nie jestem Wojtkiem Wpszoniakiem,  ale go rozumiem.

Pasuje ciHelukabel O.K, twoja sprawa, nie chcesz dalej spojrzeć i spróbować, też twoja sprawa.

Akurat kablem pokroju Helu, czyli Suprą zasilam PCta świetnie się do tego nadaje, oczywiście w odniesieniu do powyższych😁

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Kolejny wszystko wiedzący. Ok, wypożyczę jeden z polecanych przez ciebie kabli i opisze tu jego pływ na ten wzmacniacz. Nie mam ochoty na gówno burzę. 

Nie jestem wszystkowiedzący, raczej z tych, co mieli u siebie niejedno, z tych co to mają adaptację akustyczną i dobre zasilanie, z tych co opisują własne doświadczenia, a nie na podstawie zasłyszanych opinii.

Masz znajomych, pożycz powyższe kable polecam te tylko trochę droższe od helukabla, taki Vincent lub Neel E14 Gold, reszty nie musisz sprawdzać, to wystarczy.

Nie idź tylko w Enerry Blue, czy Red, Neel 7Es Gold  na wtykach Furutech FI/E 11 G więcej potrafi pokazać na dole niż te a Enerry, mówię o mięsku i rozdzielczości/zróżnicowaniu basu.

Oczywiście biorę pod uwagę, że masz inne oczekiwania brzmieniowe, inną akustykę, kabelki etc.

Naprawdę nie mam zamiaru się wywyższać, gdybym chciał się chwalić wtedy też bym jak ty w stopce podał na czym gram, łącznie z torem słuchawkowym, ale nie chcę ciebie zawstydzać, bo po co. 😁

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

Ja w przeciwieństwie do ciebie wierzę własnym uszom, a nie w wyrzucone pieniądze w błoto.

Ha.

Uważasz,  że ja te wszystkie kable brałem w ciemno? 😁😁😁

Uważasz,  że dobór kabli i wybór, akurat tych, a nie innych jest w moim przypadku wyrzucenie w błoto?

Życzę Ci, żebyś choć w połowie miał takie brzmienie , jakie ja mam na codzień,  szczerze Ci życzę 😁

Chłopie  graj sobie na tym helukablu, ale nie wmawiaj innym, że inne nie mają sensu, pomimo tego że są droższe.  W takim razie te twoje 30 lat siedzenia w tym cokolwiek to jest, poszło się........ 😁

Moim zdaniem szkoda tej dwusetki z helukablem, ale to twój wybór. 

A stopka, absolutnie mi nie przeszkadza. 😁 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Janusz Janusz, naprawdę myślisz, że ja się podniecam? 

Za stary jestem na takie pierdoły.

😁😁😁

To twój wybór,  oczywiście i  twój cyrk, twoje zabawki i nic mi do tego, na szczęście ja jestem już w innym miejscu ze sprzętem niż ty, ale to  moje wybory i mój cyrk, tobie też nic do tego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DiBatonio napisał:

To twój wybór,  oczywiście i  twój cyrk, twoje zabawki i nic mi do tego, na szczęście ja jestem już w innym miejscu ze sprzętem niż ty, ale to  moje wybory i mój cyrk, tobie też nic do tego.

Odnośnie cyrku - to proszę o bardziej wyważone wypowiedzi.
Bo autor wątku odpuści sobie kolejne pytania...

Pozdrawiam
PS. Proszę nie cytujcie tak często wypowiedzi poprzednika...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...