Skocz do zawartości

2.1 do 3000 zł do tv pokój 17m2


Dynas

Recommended Posts

Dzień dobry panowie.

Najpierw chcę zakupić audio do sypialni. Czego potrzebuję? Soundbar z wooferem lub zestaw 2.1. Zakładam, że druga opcja jest niemal zawsze lepszym wyborem. Sypialnia 17m2 o podstawie kwadratu. Zestaw ma być podłączony do TV i właśnie do tego będzie w 70% przeznaczony, stąd upieram się przy subwooferze. Muszę również w osobnym budżecie kupić urządzenie, które zrobi z mojego starszego TV smarta, żeby oglądać netflixa. Jeżeli to urządzenie również miałoby możliwość odtwarzania sieciowego (Tidal) to byłby dodatkowy plus. Budżet jaki planowałem wydać to około 2500-3000zł i oczywiście mogą być używki. Jeżeli będzie coś co wymagać będzie dopłaty ale otrzymam w zamian nieporównywalnie lepszą jakość, to mogę zwiększyć budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dynas napisał:

Zakup wykonany. 

Dobrze, że przed wszystkim wybrałem się do S4Home, bo wtedy kupiłbym w ciemno tego TX-8250 z Polk i... byłbym rozczarowany. Ten TX-8250 w ogóle nie gra. Siedziałem ponad 2h, słuchałem i w końcu wyszedłem z Marantz PM6006 + Yamaha WXAD-10 + KEF Q350.

No to chyba dość wyraźnie przekroczyłeś budżet. Podstawa to jednak dobre kolumny, a je powinien dobrze napędzać odpowiedni wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zwrócił uwagę na to że dokładne określenie budżetu wyznacza pułap możliwości i jakości. Jeśli ten budżet zostanie znacznie podniesiony, to możemy liczyć na więcej. Tu zakładane było 2500-3000 zł, a za ile został dokonany zakup ? Co nie zmienia faktu że warto zawsze samemu posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dynas napisał:

Ten TX-8250 w ogóle nie gra. Siedziałem ponad 2h, słuchałem i w końcu wyszedłem z Marantz PM6006 + Yamaha WXAD-10 + KEF Q350.

Kolejna osoba potwierdza, ze lepiej wybrac wzmacniacz niz amplituner stereo i gwarantuje to lepsza jakosc dzwieku.

W tym konkretnym porownaniu nie mozna zapomniec oczywiscie iz zostaly uzyte tez lepsze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z onkyo przesłuchałem tylko te KEFy, od razu później został podłączony Marantz i po kolejnym włączeniu wiedziałem, że do amplitunera nie wrócę. Później wpadły jeszcze Heco aurora 300 - już wygrzane, grały na prawdę solidnie i są o wiele tańsze od KEFów, później jeszcze Dali Oberon 3. Dali najmniej mi przypadły do gustu. Kefy grały podobnie do Heco mimo braku wygrzania (podobno świeże z pudła), no i finalnie je wziąłem. No tak, budżet poszedł ponad 50% w góre ale... mam wolę wydać więcej i być zadowolony, niż mniej i być zniesmaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dynas napisał:

Z onkyo przesłuchałem tylko te KEFy, od razu później został podłączony Marantz i po kolejnym włączeniu wiedziałem, że do amplitunera nie wrócę. Później wpadły jeszcze Heco aurora 300 - już wygrzane, grały na prawdę solidnie i są o wiele tańsze od KEFów, później jeszcze Dali Oberon 3. Dali najmniej mi przypadły do gustu. Kefy grały podobnie do Heco mimo braku wygrzania (podobno świeże z pudła), no i finalnie je wziąłem. No tak, budżet poszedł ponad 50% w góre ale... mam wolę wydać więcej i być zadowolony, niż mniej i być zniesmaczony.

Dokładnie tak. Często spotykamy takie sytuacje na forach. Bo w salonie jest inaczej bo "pokażesz" te różnice. Ale na forach ktoś kurczowo trzyma się budżetu 2500 i faktycznie za tyle kupi. Wraca jednak za pół roku z wymianą. Czasem jako nowy nick :P I wtedy nie wystarczy dołożyć 500 zł które mógł zrobić wcześniej. Stąd odsłuch. My tylko pokazujemy inne sprzęty. Są klienci którzy nie słyszą różnicy, wówczas nie ma sprawy zostajemy przy 2500 zł. Sumienie czyste. Każdy wybiera dla siebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem fotkę, no to leci. Standy zrobiłem sam, więc jest dodatkowa satysfakcja. Kolumny są rozstawione 12cm od ściany i chyba przydałoby się albo bardziej, albo zastosować kilka pułapek basowych, bo troszkę się to za.duzo momentami zrobiło. Tv 65 cali wygląda na zdjęciu na jakiś dziwnie mały. Proszę nie komentować tego co znajduje się pod tv ale jeszcze jestem przed przeprowadzką i dużo zabawek dzieci znajduje się w salonie ;)

20191210_162006.jpg

20191210_171656.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo fajne standy. Fajnie jak by się dało je dociążyć wsypując coś ciężkiego do tego profilu. Wtedy będą stabilniej stały. A kolumny dobrze jest przylepić do górnej półki na której lezą substancją do przylepiania plakatów ( Blu Tack lub UHU Patafix ). Wtedy będą się stabilnie trzymały. Bas się od tego powinien trochę poprawić. Te kolumny chyba powinny mieć pierścienie i zatyczki piankowe do tuneli br, do regulacji basu ? 

W instrukcji są wskazówki jak powinno się je ustawiać aby najlepiej grały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...