Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam .

Mam takie pytanie co do kondensatorów w sekcji zasilania Nad-a  ,myślę wymienić  stare wysłużone  i zobaczyć czy będzie jakaś różnica ,

czy ktoś zna tą markę -  SamYoung AHS50VN15000M czy lepsze - 15000uF 50V NICHICON seria KS

to są niby do Audio

  , co będzie lepsze ?

proszę o porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie wydusić odpowiedź od forumowiczów ponieważ mało kto to sprawdził empirycznie. Najlepiej zobacz jakie były w oryginalnej wersji kondy. Sprawdź w archiwach jakie miały parametry poza pojemnością (ESR i inne), następnie zobacz jak się mają parametry Twoich wybrańców i dopasuj tak by było najbliżej oryginału. Nie popsujesz i nie przeżyjesz pewnie audio nirvany ale będzie działać jak należy ;) Szukanie w kondensatorach "lepszego" w tym przypadku może nie mieć końca. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ,

Kwalifikuja sie do wymiany gdyż sa troche spuchnięte z góry , to pewnie straciły swoje parametry a każde inne będa lepsze tak mi sie wydaje , no i nie chciał bym mieć fajerwerków w zmacniaczu za jakiś czas na tych starych :)  . Orginały to -  Samxon 15000uf  50 V  LP(M)  ,85 stopni C  

Nasuwa sie też pytanie czy wymieniać wszystkie kondensatory jak leci też w sekcji analogowej na jakieś markowe , pozostałe nie sa spuchnięte ,ale jest niepewnośc czy działaja prawidłowo, wydaje mi się że jak wzmak się rozgrzeje to pogorsza się dzwięk 

wzmak Nad c325 to ma 12 wiosen już za soba :)  

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzegorz38 napisał:

Kwalifikuja sie do wymiany gdyż sa troche spuchnięte z góry...

Swego czasu zauważyłem to samo w posiadanym CA Azur 840 (na fotce - po wymontowaniu). Postanowiłem więc wymienić. Zaszalałem i wstawiłem Mundorfy. Uważam, a przynajmniej wtedy miałem takie wrażenie, że jakość dźwięku się poprawiła. Trzeba jednak także wziąć pod uwagę dość długi czas potrzebny na tego typu podmiankę, nie sprzyja porównaniom ze względu na krótką pamięć słuchową. Nie porównywałem różnych kondensatorów, więc nie wypowiem się, czy różnice pomiędzy różnymi markami są tak samo słyszalne jak pomiędzy starymi a nowymi. Później wymieniłem także pozostałe elektrolity i to też uważam miało pozytywny wpływ.

CAElektrolity.jpg

wzmacniacz.jpg

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2019 o 17:03, Grzegorz38 napisał:

No fajnie to wyglada, to pewnie wymienie wszystkie by mieć pewnosć że beda działać prawidłowo :) 

Witam ponownie , wymieniłem ów kondensatory w sekcji zasilania Nad-a c325 na takie cos , dzis wieczorem bedzie test , okazało sie po otworzeniu starych że były już wylane za osłone plastikowa na nich z góry były już pęknięte , druga fotka wzmaka przed wymiana , ciekawe czy coś się zmieni brzmienie :) IMG_0114.thumb.JPG.587c7b49d4b0472d3cbb4f55956cdfa9.JPG25583A6A-D580-47C7-AC2C-D2D7AC9B3010-4379-000007DA79360B35.png.415dbc6c57ae503ca23d5ce04c565c30.png

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz38 napisał:

Brzmienie pozostało bez zmian , ciut dynamika się poprawiła przy cichym słychaniu , nic poza tym .

Hmm... No to bez zmian, czy jednak coś się zmieniło (dynamika)? ;)

1 godzinę temu, Grzegorz38 napisał:

Bezsens inwestować w drogie kondensatory , takie moje zdanie :) 

A dlaczego testując jedne z najtańszych, wyrobiłeś sobie takie zdanie?

Dodam, że mając na względzie drażliwość tematu, absolutnie nie staram się atakować, czy też "nawracać". Sam nie jestem jakoś bardzo przekonany, czy warto (zwykle jednak ciekawość wygrywa ;) ). Chodzi mi jedynie o logikę wypowiedzi  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator w sekcji zasilania chyba ma najmniejszy wpływ na dzwięk , w sekcji analogowej jesli ktoś by założył np.mundorfy to być może cos by to pomogło. W moim przypadku poprawiła się dynamika gdyż stare były nie sprawne :) .

W ta klase sprzętu inwestować 300-400zł na kondensatory i być nie zbyt zadowolonym wydaje mi się nie koniecznie dorym rozwiàzaniem , lepiej dozbierać na lepszy wzmak , ale co kto lubi można eksperymentować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz38 napisał:

Kondensator w sekcji zasilania chyba ma najmniejszy wpływ na dzwięk , w sekcji analogowej jesli ktoś by założył np.mundorfy to być może cos by to pomogło. W moim przypadku poprawiła się dynamika gdyż stare były nie sprawne

Kondensatory wg mnie mają wpływ na dźwięk. Kupiłem kilka kompletów elektrolitów różnych marek o tych samych parametrach. Mierząc jeden z ich parametrów, pojemność, okazało się, że te mało znanej marki mają o połowę mniejszą pojemność od tych markowych. Pewnie inne parametry tej mało znanej firmy też były zawyżone w opisach na papierze i "koszulkach". Zatem dwa identycznie opisane i oznaczone kondensatory mogą różnie wpływać na prace obwodów elektrycznych i tym samym na dynamikę i barwę dźwięków. Czasami parametry niebędące pojemnością takie jak ESR, ESL czy upływność mogą "grać" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...