Skocz do zawartości

Jaki amplituner i wzmacniacz do kina domowego do 6 tys. z


AudiVideoFan

Recommended Posts

Witam

 

Czytam forum już od jakiegoś czasu, jestem na etapie dobierania klocków do kina domowego połączonego ze stereo. 

Całkowity budżet to 15 tys. zł na wszystko

Po wizycie w kilku salonach udało mi się nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie używany zestaw Monitor audio silver 6, FX, Center. 

W przypadku subwoofera brałem pod uwagę Rel'a T7i, Velodyna EQ-MAX 10 i SVS SB-2000. Wygrał ten ostatni z ceną grubo poniżej 3 tys zł, wczoraj zamówiony.

Ze względu na ograniczony budżet brałem pod uwagę tylko jakiś amplituner w cenie do ok 4 tys. zł, ale udało mi się wyrwać resztę komponentów poniżej zakładanych kwot. 

Wg tego co czytałem żeby być zarówno zadowolonym z kina jak i ze stereo trzeba kupić dzielony system.

Także co polecacie mi do kwoty 6 tys zł jeśli chodzi o amplituner i wzmacniacz. 

Moje typy typy po odsłuchach to Amplituner Yamaha RX-V685 (czy aby na pewno posiada pre out do podłączenia wzmacniacza), a z wzmacniaczy to Atoll in 100 SE i Cambridge Audio CXA-80, który jest moim faworytem ze względu na obecnie panujące cny (mogę liczyć na jakieś ciekawe oferty ze strony sklepów na tym forum). 

Z tego co wiem Atoll ma main-in który współgra najlepiej w przypadku połączenia przez pre-out a jak sprawa wygląda w przypadku Cambridga, wynikają jakieś niedogodności w porównaniu do Atola.

 

Co do pokoju to jest to 20m2, 4x5 m o wysokości 2.5 m. Kolumny ustawiony po bożemu na środku 5 metrowej ściany w odległości 2.5 metra od siebie oraz 3 metry do kanapy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki i tak zamiar mam słuchać poprzez podłączenie bezpośrednio do wzmacniacza Yamahy Musiccast WXAD-10. chyba, że w przypadku podłączenia wzmacniacza z amplitunerem tak się nie da (jestem laikiem). Dla mnie różnica miedzy RX-A 1080 a wzmacniaczem za 3-4 tys, zł jeśli chodzi o muzykę jest dużą. zawsze wzmacniacz odciąży fronty przy amplitunerze o małej mocy w kinie (chyba dobrze myślę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie amplitunera i wzmacniacza jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki. Yamaha RX-V685 ma dobry pre-out i tutaj nie szukałbym już innych rozwiązań, bo w podobnym budżecie niczego lepszego nie znajdziemy. 

Co do wzmacniacza z łatwą opcją przełączenia pracy jako końcówka mocy, to zwróciłbym Twoją uwagę na Atoll IN100SE  oraz Audiolab 6000A. Moim zdaniem w swoim przedziale cenowym będą to dwa najlepsze dźwiękowo wzmacniacze, które dobrze wystarują MA Silver 6 i zaoferują równy, pełny i dynamiczny dźwięk.

Przemyśl sprawę, zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Q21.

Odsłuchiwałem Audiolaba i Atola ze swoimi kolumnami, zwycięzcą był atoll.

Poproszę o dobrą cenę na PW jak możesz decyzja o zakupie jest już praktycznie podjęta jeśli to wszystko będzie dobrze współgrało.(nie gryzło się ze sobą).

 

Jakim kablem najlepiej połączyć subwoofer SVS z amplitunerem. W sklepie powiedzieli że przewód subwooferowy RCA- 2x RCA (Y-SUB). Czy może jest więcej możliwości?

Edytowano przez AudiVideoFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam właśnie inaczej 

1080 jest znacznie lepszy ale on nie będzie dobrze pasował to jasnych monitor audio. Mam go na stanie i nie ma sprawy abym ci pożyczył. Ale 685 z ciemniejszym atollem zagra po prostu lepiej. Na prawdę polecam takie rozwiązanie.

Svs podłączasz pojedynczym złączem RCA. Tylko dobrym kablem. Polecam wireworld albo melodike.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki q21 za pomoc w zakupie i dobre ceny.

W końcu znalazłem czas żeby to wszystko połączyć. Robię to pierwszy raz więc może coś źle zrobiłem bo nie mogę uzyskać dźwięku na przednich kolumnach. 

Więc tak przednie kolumny są podłączone do Atolla In100se, który jak na zdjęciach jest spięty pre outem w atolu a pre outem oznaczonym Fronty w Yamaha RX-v685. 

Do HDMI Out arc W Amplitunerzd jest podłączony Sony KD-xf9005 też złącze HDMI arc. Dodatkowo podłączyłem dekoder ncplus do HDMI IN w amplitunerze. 

Próby odtwarzania filmów za pomocą telewizora czy tv za pomocą dekodera kończą się brakiem dźwięku, chyba że wybiorę z menu tv głośniki w tv wtedy mam dźwięk ale tylko z telewizora. 

Pomimo bluetooth jest to samo. Jeśli fronty podłączę bezpośrednio do Yamahy wtedy mam dźwięk. 

 

Obraz mam cały czas kabel HDMI Techlink iWires Pro. 

 

20191221_085845.jpg

20191221_090001.jpg

Edytowano przez AudiVideoFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiem dlaczego za pierwszym razem podłączenie pod bypasa nie zadziałało. 

Po odpaleniu i przesłaniu dźwięku do atola wynikł kolejny problem. Jeśli do wzmacniacza nie jest wysyłany żaden sygnał strasznie głośno buczy, tak że nie da się spać jak z 4 metrow to dobrze słychać. 

Nie ma znaczenia czy jest włączony czy w standby mode, ani na jakie źródło jest przełączony. Jedynie pomaga wyjęcie kabla z gniazdka. 

Załączam plik audio. 

 

atoll buczenie.m4a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mkk, pomogło odseparowanie kabli głośnikowych od połączenia kablem rca amplitunera z wzmacniaczem.

 

Został mi do rozgryzienia ostatni problem. 

Przy próbie odtwarzania muzyki stereo nie załącza się w ogóle subwoofer (przełączyłem go z auto na on - nie pomogło). 

Nie ma znaczenia wybór źródła, czy to jest bluetooth, aplikacja yamahy na telefonie, podłączenie cyfrowe spdif, czy przystawka z androidem podłączona przez HDMI do amplitunera.

Jedyną rzeczą uruchamiającą subwoofer jest przełączenie trybu stereo w tryb wielokanałowy ale wtedy to nie jest stereo.

Nie po to kupiłem subwoofer zamknięty, żeby oglądać za jego pomocą tylko filmy.

 

PS: w filmach jest wielkie WOW, nie wyobrażam sobie pójście do kina na jakikolwiek film akcji (bo głównie na takie chodziłem ze względu na efekty dźwiękowe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer jest podłączony pod amplituner pod pre-out oznaczony subwoofer 1 (pojedynczy kabel) a do suba idzie rozgałęzienie Y jak na zdjęciu. 

Wzmacniacz nie ma pojedynczego gniazda oznaczonego subwoofer. 

 

20191222_141130.jpg

Na zdjęciu są jedyne gniazda wejścia/wyjścia które posiada sub. 

Edytowano przez AudiVideoFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmienić ustawienia subwoofera w amplitunerze na life + Main (nie wiem czy tak jest to opisane w yamaszce ale w denonie i marantzu tak się to nazywa) ? I czy w ogóle brakuje Ci basu w stereo bez suba ? Ale a propos korzystania z suba w stereo zdania są podzielone. Dlatego najlepiej potestuj i sam się przekonaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czegoś takiego w Ampli jak main + lfe. 

W 80-90% nie brakuje mi suba w muzyce, niestety mam monitor audio silver 6 (wynikło to z rozmiaru pokoju), a nie 8 lub 10 więc pewne utwory lepiej brzmią z lekkim wspomaganiem suba. 

Sub głównie się przyda przy odpalaniu youtuba np. trailery do filmów czy jakieś seriale w stereo. 

Może zrobiłem mały błąd biorąc SB-2000 zamiast PB-2000, ale bez porównania się nie przekonam. Chociaż niskie zejście wersji zamkniętej naprawdę mnie zadziwiło jeśli chodzi o filmy. 

Mam wrażenie, że do muzyki najlepszy byłby zamknięty szybki 8" sub taki jak Rel T5i. 

Znalazłem rozwiązanie, wystarczyło zmienić ustawienia kolumn frontowych z large na small i ustawić przykładowo odcięcie na 60 Hz żeby odpalić suba. 

PS: Brumienie wzmacniacza niestety nie zostało, nie wiem dlaczego ale co jakiś czas pojawia się na jakiś czas i znika, chociaż cały czas jest podłączone to samo źródło. 

Edytowano przez AudiVideoFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AudiVideoFan napisał:

Znalazłem rozwiązanie, wystarczyło zmienić ustawienia kolumn frontowych z large na small i ustawić przykładowo odcięcie na 60 Hz żeby odpalić suba. 

Kolumny ustaw na Large i w amplitunerze masz opcję extra bass ustaw na on,powinien wtedy działać subwoofer razem z frontami.

Tu masz temat:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...