Skocz do zawartości

podłączanie subwofera do wznacniacza przez PRE OUT


mayerek

Recommended Posts

Witam. Z góry przepraszam za pytanie, ktore pewnie juz było wałkowane wiele razy, ale z natłoku tego wszystkiego juz sie zrobiłem głupi, albo moj wiek juz nie pozwala na samodzielne myslenie :) ale do rzeczy:

Posiadam amplituner Pioneera z wyjsciem PRE OUT i monitory, w zwiazku z tym, iz pozostał mi subwoffer pasywny z auta jak i rownież stary wzmacniacz Cambrdge (pierwsze modele a1 prawdopodnnie jest to kultowy model bo nie mogłem znaleźć na necie) chciałbym podlączyć go pod Amplituner. Teraz tak:

Jeżeli podlaczam sam wzmacniacz z subwoferem pod dajmy np. z komputera do CD wzmacniacza (kabel jack - chinch), to przy gałce ktora wskazuje koło 10 godziny głośności, juz jest wystarczajaco głośno, az za nadto.

Z kolei, jeżeli podłącze kablem chinch z amplitunera PRE OUT do CD wzmacniacza. Musze przekrecic gałke głośnosci na godz 1 w wzmacniaczu by subwoffer "coś" tam grał, z koleii jak ustawie na godzine juz 4 słychać jak gra, ale wciaż ledwo slyszalnie (gdzie amplituner jest ustawiony na ~ -30 db i monitory dość głośno graja). Stad właściwie pisze posta do was z zapytaniem. Czy aby ten PRE OUT z amplitunera sie tak uzywa, czy poprostu źle podłączam? Szkoda mi tego sprzedawac, bo wezme smieszne pieniadze, a z dzwieku jaki mi wydawał wzmacniacz jak i w aucie sub było to Czego szukałem w tamtych czasach ;) 

 

Edit:

Oczywiscie w ustawieniach Amplitunera poustawiałem głośności subwoffera i monitorow, ale to wciaż wydaje mnie się że jest coś nie tak, bo w bezposrednim podlaczeniu subwoffera do wzmacniacza przy godzinie 1 glosnosci to juz bym slyszal jak wszystko mi lata w pokoju.

Edytowano przez mayerek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd założenie, że skoro nie mogłeś znaleźć tego wzmacniacza w internecie to jest on kultowy 😋? Masz wyjście na suba w amplitunerze. Nie bardzo rozumiem też czy Ty chcesz połączyć amplituner ze wzmacniaczem? Jeśli tak to takiej możliwości bezpośrednio nie masz. Potrzebujesz do tego odpowiedniego przełącznika. Pokaż jeszcze zdjęcie tylnej ścianki suba. I jak w ogóle chcesz ten cały sprzęt wykorzystać - do stereo czy do kina domowego? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem, ze beda problemy. No nic... dzieki za odpowiedzi niezbyt pocieszajace, ale coz. 

Co do Seba3002 bo sa rozne modele a1 a  wiekszosc prawie taka sama z tylu wzmacniacza, z przodu rozni sie tym, ze mam pokretlo glosnosci z prawej strony. A nie na srodku jak reszta. Stad taki wniosek, no i jak napisalem, ze "prawdopodobnie" jest kultowy albo rzadki, bo spośród 3 czy 4 modeli jeden jest kultowy. I nie wiem na 100% jak wyglada. 

      Mam i chce stereo, a jak bym chcial film wlaczyc to wzmacniacz z subkiem bym wlaczyl i by mi to starczylo. No ale szkoda, nie kombinuje nic, myslalem ze starczy kabel chinch a jednak okazuje sie ze to nie takie proste :) A sprzecik leci narazie do piwnicy bo mi go szkoda sprzedawac. 

Jeszcze raz wszystkim dziekuje za pomoc i rady. I faktycznie pomysle nad aktywnym subkiem. 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez mayerek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...